Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2013-2014

( 66´Roman Houdek )   Martin Valeček

Pavel Rom       Martin Furár     Ondřej Pytlík       Ondřej Houdek

Jan Bihary       Marek Drahoňovský

( 57´ Karel Dendis )     ( 75´Libor Valeček )

Na čerstvě sestřiženém domácím pažitu jsme ve slunečném sobotním odpoledni přivítali mužstvo Touškova, které je v tabulce pod námi. Vzhedem k mnoha omluvenkám však nebylo možné soupeře podcenit, což se ukázalo jako důležité. Sestava sice byla témeř standardní, jen Karlose v útoku nahradil JB7. Hodně hráčů však nastoupilo se sebezapřením a bohužel i to bylo na výkonu a v konečném důsledku na výsledku znát. Nakonec však byla i přes mnohé absence i plná lavička, kde tentokrát Poldu nahradil rekonvalescent Dan, Laďase při vyplnění zápisu zastoupil Tomíno a opozdivšího se Milana v roli hlavního pořadatele nahradil další uzdravující se hráč - Hanz.

Zápas pro nás začal nadějně a již ve druhé minutě skončil Žendův centr na tyči hostující brány. Hosté se ukázali ve čtvrté minutě, kdy z trestného kopu mířili těsně vedle, Česi s poklidem pokerového hráče míč kontroloval. Ne tak ale v 7. minutě kdy po nedůrazu v obraně vystřelil hostující útočník a míč se od tyče odrazil do naší brány - 0:1. Srovnání přišlo záhy ve 13. minutě a to když Fury vybojoval balon na půlce soupeře, vyslal do vápna Marka a ten se placírem k tyči nemýlil - 1:1. O minutu později Kuba skvěle při trestném kopu hostů vyběhl proti míči a střelu z rozehrávky zblokoval. Dvě minuty po našem vyrovnávacím gólu padl po krásné fotbalové akci po trase Fury-Pavka-Ondra náš vedoucí gól, který náš kapitán umístil k opačné tyči, než před chvílí Marek - 2:1.I nadále jsme byli lepší, za další dvě minuty trefil Bihy tyč a za další chvíli nedotáhl ke gólu další pěknou Furyho přihrávku osamocený před gólmanem Pavka. Své pokusy pak na hostující bránu vyslali Mára, Bery a Bihy, vše šlo ale mimo. Ve 36. minutě se připomněli hosté, ale jejich pokus šel také těsně mimo, stejně tak o minutu později. Když se nadařilo vstřelit góla našim ofenzivním hráčům vzal si balon Maken a po sólu přes celé hřiště chtěl obejít i brankaře, což nevyšlo a akce tak skončila bez zakončení. Z protiútoku pak soupeř střílel nad naši bránu. V poslední minutě první půle skvěle proti soupeřovu sólu zasáhl Česi, odražený míč ale před vápnem Ondra ztratil a druhou šancí již soupeř nepohrdl - 2:2. Tak skončila první půle, kdy jsme byli lepší, měli dostatek šancí ale dali jsme jen dva góly a hosté vůbec nevypadali jako odevzdaný soupeř. O půli bylo nejdůležitější zjistit zdravotní stav hlavně Marka a Bihyho, kteří hráli asi s největším sebezapřením, ale nutno říci, že jejich výkon rozhodně špatný nebyl.

Do druhé půle jsme tak nastoupili beze změn, ale bylo dohodnuté střídání obou zmíněných. Marek se hnad na začátku prezentoval střelou, kterou brankař vyrazil na roh, ze kterého se po Ondrově centru k zakončení dostal Martin Valeček. Ještě vydařenější akci předvedli oba zmínění při dalším rohu v 50. minutě, kdy Martinova hlavička šla jen těsně vedle. Z dalšího rohu se do zakončení dostal Ondra Pytlík, trefil však přímo brankaře hostí. V 57. minutě Furyho střelu brankař jen vyrazil před sebe, dobíhající však byli u míče později než strážce hostující brány a v té samé minutě vystřídal již výrazně unaveného JB7 Karel Dendis. Po hodině hry trefil Mára zahradu za bránou a Hanz měl další práci, o další dvě minuty později se ocitl před bránou sám, nedal, ale stejně byl máván ofside. Ten možná byl i v 65. minutě, kdy se po rohu hostí na přední tyči prosadil přes Ondru Houdka nabíhající útočník, ale míč do brány dorazil na čáře stojící další hostující hráč. Náváno však nebylo, takže jsme opět prohrávali - 2:3. Pak Kubu na krajním beku vystřídal Roman, který perfektně zasáhl, když doběhl unikajícího útočníka hostí a odvrátil na roh a o další tři minuty předvedl skvělý zákrok znovu. Závěrečnou čtvrthodinku vyběhl na plac místo kulghajícího Marka Libor, který si tak zahrál v jednom zápase společně se svým synkem. Bylo mu to odměnou za jeho obětavost při pomoci našemu týmu, když ve chvílích, kdy se hráčů nedostává neváhá a na zápas dorazí. Bylo vidět, že Dan od Poldy odkoukal mnoho, protože původně chtěl vystřídal Beryho, ale nakonec šel Roman na hřiště místo Kuby. To se ukázalo jako rozhodující v poslední minutě zápasu, když při Pavkově rohu udělal v brankovišti hostí zmatek vířící Kubrt, Fury prodloužil hlavou na roh malého vápna na zadní tyči, kde se zjevil osamocený Bery a levasem nohejbalovou smečí zavěsil - 3:3. Hostům jsme tak oplatili vyrovnání v poslední minutě hry z prvního poločasu, protože rozhodčí hosty ani nenechal rozehrát a šlo se podruhé za sebou na penalty.

Jako první se k exekuci postavil hostující brankař, kterému však jeho pokus Česi skvěle chytil. Naším prvním exekutorem byl Karel a s přehledem dal. Stejně tak Touškovský hráč. Ondra Houdek pak trefil brankaře, který vyběhl skoro až na malé vápno, ale sudí byl i přes upozornění benevolentní a bylo tak srovnáno. Další Touškovan se štěstím proměnil, suveréně pak dal Ondra Pytlík. Touškov šel do vedení, Fury srovnal s přehledem. Poslední Touškovský střelec také proměnil, ne však Maken, který po svém klasickém krátkém rozběhu trefil opět pouze hostujícího brankaře. Ten tak zcela napravil své úvodní selhání selhání při svém pokusu a my tak doma ztratili 2 body.

Zápas nám ukázal že podcenit nesmíme vůbec nikoho. Touškovští byli důraznější a chvílemi i rychlejší. Nám trošku vázla kombinace, která byla v minulých zápasech naší silnou stránkou. Také komunikace na hřišti byla slabší, když se hlavně při vyrovnávacím gólu hostí v poslední minutě první půle Ondra od spoluhráčů nedozvěděl, že má na zádech hostujícího dotírajícího hráče a neodpálil balon do bezpečí, obdobně tomu bylo, když si pro balon ve druhé půli šel Česi, ale nekřikl si a Maken zahrál na roh. jinak Honza zachytal velmi slušně , když několikrát vychytal soupeře, který šel na naši bránu. Jelikož již nemáme v "lize" šanci na vítězství, vsadíme vše na pohár, který nás čeká ve středu v podvečer na hřišti Prazdroje.

střelci Hradiště: Marek Drahoňovský, Ondřej Pytlík, Jaroslav Beránek

asistence: Martin Furár 2, Pavel Rom