Pavel Rom    Ondřej Pytlík    Jan Bihary     Martin Furár

( 85´Karel Dendis )

Marek Drahoňovský    Karel Hamberger

( 64ˇMartin Bezděk )

Se třetím týmem tabulky jsme se utkali doma v čase, kdy Plzenci hrál v Losiné i "A" tým a tím naše šance na bodový zisk i přes velký tabulkový rozdíl byla. Sestava byla tentokrát velmi slušná a bylo i dost plno na střídačce. Nouze byla pouze o funkci pořadatele, protože nehrající a marodi se poněkud nedostavili ( až na překvapivě se objevivšího Pištu ) a tak sehnal navrátivší se manager do této funkce po telefonu Dana, který požadatelství zvládnul a diváky udržel "na uzdě". Ani v dnešní době tradiční pokřik "Pelta ven" nebyl v Hradišti slyšet :-).

Zápas začal výměnou stran a my hráli první půli směrem na spodní branku. Toho se pokusil Ondra Pytlík využít již ve druhé minutě, když z půlky zkusil přelobovat brankaže hostí, který byl však pozorný a balon zachytil. Další šanci jsme měli v 9. minutě, kdy po rohu opět Ondra hlavičkoval nad bránu. První zásadní situace nastala ve 22. minutě, když se Maken s balonem na noze rozeběhl k bráně hostí a poslední hráč jej v nouzi fauloval a uviděl žlutou kartu ( klidně to mohla být rovnou i červená, protože byl v té chvíli posledním, kdo Makena mohl zastavit ). Z následného trestného kopu trefil Ondra pouze zeď od které byl pak balon odkopnut do autu. Mára dlouhým hodem našel ve vápně naše hráče a po třech hlavičkách našich borců trefil Fury ( také hlavou ) břevno. Ale hrozili i hosté. Ve 27. minutě zlikvidoval Česi samostatný únik a celkově byla hra dosti vyrovnaná. Ve 32. minutě nastal podle všeho zlomový okamžik utkání. Hostující hráč zabránil rukou míči v cestě k bráně ve vzdálenosti nějakých 25 metrů, za což uviděl žlutou kartu. Byl to stejný hráč, který před tím fauloval Makena a proto následovala karta červená a trestný kop z místa přestupku. Tentokrát se rozehrávky ujal Fury, jehož přímou střelu na bránu brankař pouze vyrazil před sebe a dobře dobíhající Karel již neměl problém vsítit vedoucí branku - 1:0. Hned za chvíli rozhodčí mírně vykompenzoval karetní trest pro hosty a žlutou udělil po běžném souboji i Ondrovi, který si tak po zbytek zápasu musel dávat větší pozor. I přes naši početní převahu měli ještě v první půli hosté vělkou šanci, když tečovaná střela skončila těsně vedle naší brány a Česi již v pohybu původním směrem střely byl bez šance zasáhnout. Poločas jsme však vyhráli a do druhé půle jsme nastupovali o jednoho hráče početnější, než soupeř.

Početní výhoda však pro nás dlouhodobě není výhodou a již v minulosti jsme ztratili dobře rozehrané zápasy v momentě, kdy soupeř hrál oslaben. Bohužel tomu tak bylo i nyní. Plzenec chytře hrál na tři útočníky, střed hřiště trošku vypustil a nakopával dlouhé balony na vysokého a důrazného útočníka, který dělal naší obraně potíže. Bohužel jsme nedokázali balonem hrát po zemi a početní výhodu využít. Od brány až k půlce to docela šlo, ale pak následovala většinou komplikovaná, složitá a k neúspěchu odsouzená kolmice dopředu, kde mezi čtyřmi obránci nabíhali naši borci za obranu, ale k míči se většinou nedostali. Ale nebylo úplně vše špatné. Alespoň ze začátku půle ne. Fury hned ve druhé minutě pálil po Márově přistrčení těsně nad. Po hodině hry, která byla vyrovnaná, kopali hosté trestný kop, po kterém se Mára dostal do úniku ale nevystřelil včas a klička brankaři se již nevydařila. To byla naše největší šance ve druhé půli a můžeme jen litovat jejího neproměnění. Po Pavkově přistrčení ještě míč nesedl Furymu, s jehož slabou střelou neměl hostující golman větší potíže. Následně ne zcela zdravého Máru vystřídal Bezďa. V 66. minutě zahrávali hosté další trestný kop, střela šla však vedle. V 74. minutě po dvou rozích rozehrávaných z naší pravé strany na přední tyč se ke druhému z nich Česi přes chumel hráčů nedostal a centr přímo z rohu zapadl do naší branky - 1:1. To hosty nakoplo a nadále se snažili o vítězný gól. My se tak dostávali do úniků ale Pavkova střela/centr šla mimo a nikdo nestihnul dorazit. V 79. minutě po dalším rohu Česi balon vyboxoval do bezpečné vzdálenosti, kde však hosté zakombinovali a z centru se hlavou nabíhající hráč nemýlil - 1:2. Hosté docílili svého a zápas otočili. My se snažili kontrovat výměnou Bihyho za Karla Dendise a hrou na tři útočníky. Určitý tlak jsme si vytvořili, kopali jsme rohové kopy, ale žádnou zásadní šanci jsme si nevytvořili. Zápas tak skončil naší třetí porážkou v řadě. Tuto nepříjemnou sérii se pokusíme přerušit již příští neděli v Černicích, i když proti druhému týmu tabulky to bude velmi těžké. Ale je to fotbal a stát se může cokoli.....