Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2013-2014

ČERNICE "B" - HRADIŠTĚ

publikováno 11.05.2014

třetí utkání v řadě se třetím týmem z čela tabulky, tentokrát na hřišti druhých Černic "B"

Marek Drahoňovský    Jan Bihary

Na hřišti aktuálně druhého týmu tabulky jsme zakončili sérii tří utkání s prvními třemi týmy. Bohužel dobře zrozehraný zápas s Plzencem jsme v minulém kole nedotáhli k bodovému zisku a tak bylo naší ambicí zahrát na velkém černickém hřišti dobrý fotbal a pokusit se o překvapení na úkor favorita. Sestava byla slušná, i když bylo opět spousta omluvenek a k optimu měla daleko i proto, že někteří nastupovali se zdravotními problémy. Na hře to naštěstí nebylo příliš znát a to především v první půli, kterou jsme zvládli velmi slušně.

Domácí začali očekávaným náporem a míč nám příliš nepůjčovali. Po jednom z prvních zisků balonu se v 6. minutě Ondra pokusil o překvapení domácího gólmana z půlky hřiště, ale na velkém vápně stojící brankař se nenechal nachytat.Tlak domácích neslábnul a v osmé minutě bránící Bezďa tečoval střelu do protipohybu Česiho, ten se však stihnul vrátit a balon lapil. V 10 minutě se uvolnil podél pravé lajny JB7 ale jeho překvapivou střelu z úhlu sráží domácí na roh. Z něj Ondra hlavičkoval mimo. Černičtí dále více hráli a pokoušeli se i o zakončení, naštěstí většinou mimo, nebo jen do bloků našich bránících hráčů. Po čtvrthodině hry unikal Ondra, ale byl vytlačen do rohu hřiště, kde fauloval a z našeho útoku nic dalšího nebylo. Hra se postupně mírně srovnala ale aktivnější byli stále domácí. Po Pavkově přistrčení Bihymu míč uskakuje a další možnost tk přišla vniveč. Ve 36. minutě se blýsknul Česi, když krásně reflexivně vyrazil střelu černického borce, který se ocitl před naším brankařem osamocen. Honza ale mančaft podržel. O dvě minuty později rozhodčí přehlédl jasný faul loktem na Bezďu, následný útok zastavil Standa jen za cenu faulu, za který uviděl žlutou kartu a domácí se chystali k zahrání trestného kopu z nadějné pozice 20 metrů od brány. Zahrání odsunulo krupobití, které se zničeho nic přihnalo a hřiště zasypalo ledovými kuličkami. Rozhodčí tak cca na 5 minut zápas přerušil a hráči se shovali kam jen mohli. Někteří na tribunu, někteří na střídačku. Po návratu na hřiště naše obrana trestný kop odvrací, následnou střelu Česi chytá. Stejně tak v poslední minutě první půle, když se domácí snažili využít čerstvě pokropeného trávníku. Poločas tak skončil 0:0 a šlo se na bojovou poradu do kabiny.

Do druhé půle jsme šli beze změn. Nebylo důvodu cokoli měnit, bohužel domácí hned v úvodu druhé půle změnili svoji neproduktivní převahu a vyjádřili svoji herní kvalitu i gólově. Ve 49. minutě po útoku po naší pravé straně prošel centrovaný míč po zemi napříč velkým vápnem, všichni kolem na něj nedosáhli a tak ho do naší sítě uklidil hráč, který nabíhal na druhé straně hřiště - 1:0. O šest minut později bylo opět zle. Obrana zastavila domácí jen za cenu faulu a trestný kop z hranice vápna domácí do brány dostali po střele, která Česimu proklouzla po mokrém trávníku - 2:0. Za další dvě minuty Ondra nějakých 25 metrů od brány fauloval, uviděl žlutou kartu, ale další trestný kop již obrana k Česimu nepustila. Následovala hra především ze strany domácích, my jsme se dostávali k akcím po náznacích slušných rozehrávkek, ale vždy se do toho vmísila nějaká nepřesnost a z nadějné pozice nebylo nic. Bezďu pak "chytla záda" a tak se od 64. minuty do obrany dostal Karel, který se vzadu poměrně dobře osvědčil. Rychlost mu rozhodně nechybí, bojovností rovněž oplývá a tak i když domácí hráč měl několikrát k míči podstatně blíž, Karel jej stihnul doběhnout a míč odehrát. To se nepodařilo těsně před koncem zápasu v 88. minutě, když si domácí udělal zkušeně prostor tělem a nedal Česimu šanci - 3:0. Ještě před tím - v 75. minutě - jsme však měli z naší strany největší šanci zápasu, když po pravé straně utekl Ondra, od lajny před vápno posunul Bihymu, který přistrčil nabíhajícímu Berymu, který pravou šajtlí zamířil asi metr vedle tyše domácí brány, ve které brankař stál někde uprostřed bez šance na případné chycení míče. V poslední minutě vsítili domácí ještě jeden gól, ten však nebyl pro ofside uznán. Z Černic jsme si tak odvezli porážku 3:0, která sice není debaklem, ale nelze ji ani považovat za nějaký velký úspěch. Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili.

Příští sobotu nás na domácím hřišti čeká Slovan Spoje a i proto, že současně hraje jejich "A" tým doma s Košutkou v přeboru, by bylo po delší době vhodné zase bodovat. Jednoduché to určitě nebude, ale rozhodně je to v našich silách. Doufám také, že se sestava a lavička zaplní lépe než doposud, protože nemožnost kvalitních střídání a nemožnost výběru základní sestavy z širší nabídky nám citelně chybí.