Jakub Ženíšek     Martin Bezděk   Jaroslav Beránek

Pavel Rom    Ondřej Pytlík    Jan Bihary     Martin Blumentrit

( 55´ Ondřej Houdek )

Marek Drahoňovský    Karel Hamberger

Za stálého vytrvalého deště, který skrápěl krátce střižený pažit hradišťské arény, jsme se nachystali k zápasu se čtvrtým týmem tabulky. Díky dešti váhavý sudí zvažoval neodehrání zápasu. Svažitost našeho hřiště v kombinaci s tvrdým podkladem je však v tomto případě velkou výhodou a plac byl pro fotbal velmi dobře připravený, takže se hrálo. Spoje dorazily s přesně jedenácti hráči bez střídajících, my měli na lavičce Ondru Houdka, který hlášeně dorazil v průběhu první půle a pro nouzi nejvyšší, která naštěstí již několik zápasů nenastala, Tomína. Do útoku se postavil k Márovi Karel, který to i přes nedávný chirurgický zákrok zkusil a nakonec odehrál celé utkání, Standu na stoperu nahradil univerzální Fury.

Zápas začal pěkně zostra, když hned z první akce padnul gól. Stalo se tak ve 38. vteřině, když hostující brankař odkopem trefil Karla, míč se odrazil k Makenovi, jehož střelu z úhlu ještě vyrazil, ovšem přesně před nabíhajícího Ondru, který zcela nekompromisně zavěsil pod břevno branky - 1:0. Začátek jako hrom mohl rozhodnout, kdybychom vytěžili z překvapení hostů další branky. V 7. minutě střílel Bihy po Makenově přihrávce nad, o minutu později Kalos z úhlu trefil jen do brankaře. Branku jsme nevstřelili a hra se postupně vyrovnala. Po deseti minutách již měli hosté na svém kontě dva rohové kopy a trestný kop odvracel Ondra na další roh, ze kterého hosté měli velkou šanci, ale Česi skvěle zasáhnul, další roh pak vykopnul a tým se ubránil. Ve 13. minutě po dlouhém Kubově autu došel míč až na zadní tyč, kde tradičně hlídkoval Pavka, ale tím, že se míč dostal až sem byl patrně překvapen a zakončení se vlastně ani nekonalo. V další minutě se situace opakovala jako přes kopírák a tentokrát Pavlovu střelu brankař vyrazil. Hra se v těchto chvílích přelévala od jené brány ke druhé a tak se po Ondrově trestném kopu, který zahrál sice chytře po zemi, dostali hosté do brejku, Česi vyráží na další roh, který vyboxovává mimo. Po dalším rohu hostí se dostal do brejku Maken, jeho střelu odvrací obrana na aut. Ve 23. minutě ztratil Ondra na útočné polovině míč, hosté se tak dostali do brejku a střelu jdoucí těsně vedle Česi v pádu kontzroluje a kdyby šla do brány, měl by ji .Ve 26. minutě Bezďa již ponekolikáté fauloval chytře hrajícího útočníka domácích a z nevinného faulu na půlce, který jinak nic neznamená se staly na příští minuty nejnebezpečnější akce hostí. Tento trestňák nakopl obránce do vápna, kde Česi vyběhnul, ale byl úplně zticha a tak naopak nabíhající útočník hlavičkoval a přeloboval vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Po půlhodině hry měl šanci po našem trestném kopu z půlky Karlos ale trefil jen břevno. V další minutě se potvrdilo staré známé nedáš-dostaneš. Hosté po kopu z 30ti metrů centrovali na zadní tyč, odkud hlavičkoval útočník Česimu do protipohybu a umístil míč do načí brány - 1:2. Hned ve 32. minutě se situace opět opakovala ale míč prošel Česimu mezi nohama a došoural se těsně mimo, po následném rohovém kopu jsme si pak málem dali vlastňák, ale Pavka u tyče zachránil. Do poločasu se podobné trestňáky hostí ještě dvakrát opakovaly, ale branka z nich již nepadla. My naopak mohli po obdobné situace vyrovnat, ale nepovedlo se. Asi rozhodující událostí byly fauky hostujícího obránce s trojkou na zádech, který i když měl již žlutou, na svém stylu nic nezměnil a měl být ve sprchách. Místo nerozhodného tragického sudího však zasáhl osud a ven šel zraněný hráč hostí a protože neměli nikoho na střídání, hráli od nějaké 30. minuty o deseti. Jak známo, není pro nás tento početní stav na hřišti žádnou výhodou a tak to také vypadalo.

Jelikož déšť neustával, byla pauza zkrácena jen na nejnutnější krátkou taktickou poradu a občerstvení, Zajda jako náhradní vedoucí mančaftu šel ještě takticky promluvit se sudím, který za první půli několkrát změnil svůj původní verdikt ( po pravdě řečeno na obě strany ) a vnášel do hry spíše zmatek. Asi věděl, proč se mu nechtělo zápas vůbec hrát. Do druhé půle jsme nastoupili se snahou srovnat skóre a následně otočit v náš prospěch, protože soupeř byl oslaben a někteří jeho hráči již evidentně silami plýtvat nemohli. Hned ve druhé minutě druhé půle se do slibné šance dostal Karlos, jehož střelu zblokovala obrana na roh, po něm pak následoval závar, který by Slováci trefně označili jako trma vrma. Bohužel bez našeho úspěchu. Rozehrávání mezi našimi zadáky fugovalo docela obstojně a dostávají jsme se dobře do hry. Ovšem ve 48. minutě takováhle rozehrávka nevyšla Makenovi, který vracel od lajny až na Česiho, ale přihrávka byla nepřesná, Honza ji nezachytil a míč pohodlně dostal do branky nabíhající útočník hostí - 1:3. To byla pro naše plány sice rána, ale do konce zbývalo spousta času. Hned v následující minutě se do brajku dostal Bery, ale byl z toho jen odkop od brány. V 52. minutě si málem hosté dali vlastní branku, v 54. minutě se ocitl Karlos sám před bránou, střílel ale jen slabě. V 55. minutě se opakovala situace jako při prvních dvou brankách Spojů. Trestný kop z dálky šel do vápna a důrazní hosté opět dostali míč do naší brány - 1:4. Situace se stávala stále vážnější a místo Makena šel na zálohu Ondra Houdek, který se evidentně na fotbal po dlouhé době moc těšil. na jeho výkonu to bylo znát. Hned v 60. minutě so dostal svojí rychlostí až do vápna hostí, kde byl faulován a následnou penaltu Bihy s jistotou proměnil - 2:4. Pak při rozehrávce podklouznul Fury, Česi střelu chytá. Následnou rozehrávku zastavuje ve středovém kruhu zmateně pobíhající sudí, čímž založil brejk, kterým hosté nepohrdli - 2:5. Po rozehrání se ke střele dostal Karlos, střela šla ale nad. V 67. minutě rozehrával Fury trestňák tak nešikovně, že přesně našel soupeře, který z dalšího brejku zvýšil na 2:6. Ihned po rozehrání jsme se dostali k terstnému kopu z nějakých 25. metrů, který Ondra vyslal po zemi a míč se zastavil až v síti - 3:6. Do konce zbývalo dvacet minut a tři branky jsme vstřelit ještě mohli. Zvláště, když Karel střílel ostošest ale střely končily převážně vyražené na rohy. V 72. minutě utekl Ondra Houdek jeho centr na penaltě promáchnul Mára, náspedoval další únik, při kterém byl Ondra faulován, střela z t.k. byla zblokována na roh, po kterém jsme sice míč do brány dostali ale byl pískán faul a branka tak neplatila. V 76. minutě dostal Kuba žutou za drobný faul na půlce a následné posunutí míče pryč z místa přestupku. Z následného nákopu do vápna následovalo to, co již několikrát před tím - nákop-hlava-gól - 3:7.Deset minut před koncem chtěl Zajda zrychlit podávání míče do hry, na mokrém trávníku podklouznul a hodil ukázková "záda" k pobavení obou střídaček. Po následném rohu Houdy vystřelil, brankař míč vyrazil a Pavka pohodlně dorazil - 4:7. Ještě jsme se snažili o další branky, kopali další rohy, Bihy a Karlos ještě vystřelili ale další góly jsme již nepřidali. Zápas tak skončil divokým skóre 4:7, které by ocenili především nezaujatí fanoušci, kdyby nějací v dešti přišli.

Sice jsme konečně vsítili nějaké branky, ale tragickou obranou činností mančaftu, nepřesnostmi v rozehrávce a ne zrovna šťastným Honzovým dnem jsme na body opět nedosáhli a šňůra porážek v soutěži se natáhla již na čtyři zápasy. Příští zápas se Slavií bude opět hodně těžký, vzhledem k tomu, že Slavie hraje na jaře velmi dobře a výsledkově se jí daří.

Ještě v průběhu zápasu jsme sledovali na telefonech boj našich hokejistů a Dány v němž byl náš soupeř na nájezdy lepší. V hospodě se konala jakási oslava a nebyl tam klid pro sledování fotbalu, tak jsme se přesunuli na Čísko, kde jsme sledovali souboj Viktorky se Spartou o Peltaven cup. Ten po infarktovém závěru získala Sparta a tím byl pro nás dokonán den - blbec. Ale je to jen sport. Buďme rádi, že jsme živi a v rámci možností i zdrávi. Pavle, Váňo R.I.P.

střelci a asistenti : Ondra Pytlík ( Maken ), Bihy ( p.k. na Ondru Houdka ), Ondra Pytlík ( t.k. po faulu na nevím koho ) Pavel Rom ( Ondra Houdek )