Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2013-2014

Jan Česal

Jakub Ženíšek             Martin Furár            Jaroslav Beránek

Karel Dendis

Pavel Rom    Martin Blumentrit   Ondřej Pytlík    Ondřej Houdek

68 min. Martin Bezděk

Marek Drahoňovský            Jan Bihary

V tomto utkání jsme byli hosté na domácím trávníku, což některé z nás zmátlo a měli jsme tendence chodit pro zakopnuté míče či sundavat sítě. A naši domácí jsme obsadili zcela automaticky. A když jsme u ní, tak tam byl na střídání pouze lehce zraněný Bezďa.
     Utkaní začalo stejně jako proti Spojům v minulém kole, takže hned v 1.minutě našel Bihy nádhernou kolmicí pilného studenta Ondru Houdka a ten střelou po zemi za tyč překonal domácícho gólmana a bylo to 0:1. Slavii to nakoplno a v dalších dvou minutách měla dvě příležitosti - přímák z 22 metru vytáhl Česi bravurně nad břevno a po následném rohu střílel slávistický hráč v dobré pozici hodně nepřesně mimo branku. Ve 3.minutě náš brejk vyřešil Pavka přízemním centrem do vápna, domácí obránce velmi nedůrazně odehrál přímo na kopačku Máry a ten, jako obvykle, zavřel oči a razatní střelou zvýšil naše vedení 0:2. Slavii tento stav nepoložil, v 7.minutě její nadějný brejk zastavuje Kája D., který jak ukáží další minuty odehraje výborný zápas. V 9.minutě Pavka zazdil nadějný brejk po kolmici od Ondry P., ale nakonec ještě nahrává na velké vápno Makenovi, ten z první stříl metr vedle tyče. V následující minutě pracuje velmi dobře v defenzivě Ondra H., a skluzem zachraňuje nebezpečnou situaci v našem vápně. Z následného rohu nám na lávce opět zatrne, jelikož míč propadává k volnému hráči Slavie, ten naštěstí netrefuje bránu. Ve 12.minutě je před velkým vápnem soupeře faulován Mára, k přímáku se staví Ondra Pytlík a střelou po zemi a mezi nohy gólmana zvyšuje naše vedení 0:3. O další tři minuty později opět naše brejková situace, Mára místo střely volí patičku na Bihyho, čímž akce na hrišti končí, ale na lavičce ještě několik minut je tématem pro Láďu a jeho rýmovačku "patička = rakvička". Ve 20.minutě opět krásná rychlá akce po ose Pytlos -> Bihy -> Mára, ten z malého vápna přestřeluje bránu (v restauraci se dušuje, že se mu míč přizvedl hlavou krtek, když vylézal ze země podívat se na skóre). Ve stejné minutě má ještě jednu příležitost Mára, ale trefuje gólmana domácích. Ve 22.minutě domácí střídají, dokonce dva hráče, což má vliv na zbytek první půle, jelikož Slávie nás začala přehrávat. Ale měli jsme i další světlé momenty, ve 31.minutě poslal Fury centr skoro z půlky do vápna soupeře a Maken z první zkoušel usměrnit do brány, bohužel to šlo nad. Ve 36.minutě krásný zákrok Česyho po voleji domácícho hráče reflexivně vyráží nad. O minutu později na Mára vystihuje rozehrávku gólmana, ale pokus o střelu blokuje obrana soupeře. Nic víc zajímavého se již v prvním poločase nestalo, takže stav zůstal 0:3.
    Druhý poločas jsme začali opět velmi dobře, Mára se dostal k míči a před obránce ve vápně soupeře, ten ho podráží, sudí píská penaltu. K té se postaví Bihy a dává na 0:4 ve 49.minutě. O dvě minuty později se ke krásné akci nadechuje Kuba, jeho centr trefuje z voleje Mára mimo bránu. V 57.minutě tutovka domácích, z malého vápna jsou ohroženy pouze izolátory vysokého napětí. Pro další vývoj je důležitá 61.minuta, kdy Beryho vysílá do brejku Ondru Houdka, ten si přehazuje balón na své béčko a prostřeluje gólmana, který se snaží míč ještě chytit před brankovou čárou, ale je to marné a naopak si sám ubližuje o konstrukci branky. Gól je samozřejmě uznán, stav zápasu 0:5, a domácí gólman odstupuje a do brány jde hráč z pole. Slavie asi zkouší taktiku hry o deseti, která nám většinou nevyhovuje. V 67.minutě si tento brankář připisuje první zákrok po přímáku Pytlose, ve stejné minutě ale již také inkasuje po nahrávce Pavky jde do sóla Kája D., a s koncovkou si poradil střelou za tyč - 0:6. V 68.minutě střídáme Ondru Houdka, spěchajícího se učit, za Bezďu. 72.minuta přinesla šance pro oba týmy, nejprve hráč Slavie střílí z malého vápna vedle, na druhé straně Pytlos sám před gólmanem ještě hledá ve vápně Máru, ale obrane na poslední chvíli kreje.V 77.minutě vysunuje Bezďa Makena, ten střílí vedle a o minutu později Pytlos střílí nad. Poslední akcí stojící za zaznamenání je 82.minuta, náš roh rozehrává Bihy, a Bezdě krásnou hlavou střílí nad. Konečný stav 0:6 !
    Následuje výtězný pokřik a sledování semifinále MS v hokeji a finále LM. Výsledky všichni znáte,a kdo tam nebyl, přišel o oslavu svátku našeho Vladímira a narozek Marka, případně o koncert kapely Palice.