Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2013-2014

Karel Dendis       ( 63´Karel Hamberger )

Pavel Rom    Martin Furár   Ondřej Pytlík       Martin Blumentrit

Marek Drahoňovský            Jan Bihary

( 79´Martin Valeček )

Po vítězném a gólově bohatém zápase se Slavií nás čekal další soupeř z předních pozic tabulky - o třetí místo bojující B tým Košutky. Tentokrát jsme zaznamenali největší personální ztráty na straně realizačního týmu, když manager Polda pomáhal a chránil, el´prezidento Laďas se vracel z poznávacího zájezdu na Duklu a Dan si na operované koleno naordinoval pobyt v teple severní Afriky. Ani hráčský kádr ale nebyl kompletní, chyběli Bezďa a taky Ondra Houdek, který má po minulém zápase na koleni pořádnou modřinu. Ale do příště to snad bude dobré. Po úspěšně zvládnuté maturitě se vrátil Martin a taky minule absentující Karel. Z velmi dobrého výběru bylo věru těžké rozhodnout, kdo nastoupí a kdo počká na svoji šanci na lavičce. Černý Petr bohužel nakonec vyšel právě na Martina s Karlem, ale ještě bude dost příležitostí a nakonec se ukázalo, že ti, co dostali důvěru od začátku se na hřišti o svoji pozici poprali velmi dobře.

Očekávali jsme, že Košutka bude hrát svůj typický fotbal - kombinační ve velkém pohybu, bez nějakého nakopávání. To se hned od začátku zcela splnilo, když hosté drželi míč a nám jej ze začátku moc nepůjčovali. Oproti minulým zápasům, kdy jsme rychle vstřelili branku jsme se tentokrát dostali přesně do opačné pozice. Již ve třetí minutě zblokovala naše obrana střelu soupeře tak nešťastně, že balon lobem zapadnul za bezmocného Česiho - 0:1. O odpověď se snažil v 5.minutě Ondra, jeho centr byl však obranou soupeře zachycen a hra se začala pomalu vyrovnávat. V 9.minutě se po Žendově autu se ke střele dostal Pavka, ale těsně minul, stejné místo pak trefil o dvě minuty později Bihy - teprve svá mířidla seřizoval. Těsně před uplynutím první čtvrthodiny zápasu odpískal sudí Švantner Makenovi faul u lajny, poblíž našeho vápna. Přatažený centr z trestného kopu vrátil hlavou před bránu hráč na zadní tyči a tam již osamocený útočník jednoduše doklepával do odkryté brány z metru - 0:2. S odpovědí na špatný začátek se jako správný kapitán přihlásil Ondra, když jeho střelu brankař jen vyrazil a před dobíhajícím Pavkou odklidila obrana míč na roh. V zápětí jsme kopali další ale nic z toho nebylo, jen jsme soupeře trošku přitlačili a výsledkem byl další Ondrův trestný kop z nějakých 22. metrů, který skončil na zdi. Krásná fotbalová akce přišla na řadu v 19. minutě. To Ondra ve sředu hřiště otočil hru z jedné strany na druhou na nabíhajícího Makena, ten balon po kraji zatáhnul, přesně uvolnil Bihyho, který se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil a načal tak svůj dnešní gólový účet - 1:2. Štěstí nám pak ve 23.minutě přivezl konvoj Trabantů, který se s troubením a zvoněním navrátil z dlouhé cesty za našimi východními sousedy. Jen co se dým za Trabanty rozplynul vhodil Fury aut na Makena, ten mu míč vrátil ( přesně tak, jak to děláme na tréninku ), Fury odcentroval a Bihy se nadvakrát prosadil a bylo srovnáno - 2:2. Další krásnou akci jsme sehráli po půlhodině hry, když Standa po rozehrávce poslal dopředu dlouhý přesný balon Bihymu, ten se uvolnil, odcentroval před bránu, Pavka balon při zpracování přistrčil Márovi a ten otočil skóre v náš prospěch - 3:2. Pak se vyznamenal na druhé straně Česi, když vychytal velkou šanci hostů na srovnání a dal tak šanci vyniknout u spodní brány naší ofenzivě. Tam Bihy s Furym nakrátko rozehráli roh, Bihy pak krásně odcentroval a Mára se hlavou trefil podruhé v zápase - 4:2. Svůj díl v útoku si chtěl užít taky Bery, ale jeho střela ze 44. minuty těsně minula Košuteckou bránu a tak se šlo na pauzu za příznivého stavu pro nás, i když jsme po 15ti minutách prohrávali již o dva góly.

Po krátké pauze, když jsme si zpakovali naše priority a styl hry od kterého jsme nechtěli ustoupit, ani když jsme vedli, protože dobře známe Košutku, když dostane prostor pro své kombinace. V 51. minutě se do brejku dostal Pavka s Karlem. Pavkovu střelu jinak nejistý brankař chytá. Na druhé straně hned z protiútoku Česi zachraňuje odkopem těsně před útočníkem. Hosté se o svoji šanci prali a v 53. minutě jejich trestný kop z 20ti metrů jen těsně minul levou šibenici naší brány. Po rohovém kopu pak hosté trefují tyč a v začínajícím následném úniku byl Mára faulován. Z tlaku jsme se vymanili a Kuba odcentroval na Bihyho, který zatím hattrik odmítnul a hlavou zamířil těsně vedle. V 63. minutě hostům nevyšel díky vlastnímu úsudku sudího Švantnera ofside systém podpořený stále zvednutým praporkem jejich lajnového a tak po Ondrově kolmici JB7 s přehledem dovršil své střelecké představení - 5:2. Současně vystřídal Beryho Karel, který si stoupnul do útoku k Márovi, Bihy se posunul na kraj zálohy a Maken na beka. Hosté pak opět přitlačili a Česi vyrazil střelu na roh, který pak zlikvidoval a rozehrál. V 67. minutě jsme měli štěstí, když pro ofside nebyl hostům uznán gól. O tři minuty později však po nedůrazu v obraně hosté opravdu snižují na 5:3. Za další dvě minuty hosté střílejí těsně nad, Česi kontroluje. 15 minut před koncem přišla klasická situace nedáš-dostaneš. Nejprve se po Ondrově přihrávce ocitl Pavka sám před brankařem hostů, ale nedal a z protiútoku po nedorozumění mezi obranou a brankařem ( mám x nemám ) hosté snížili lobem na rozdíl jednoho gólu - 5:4. Hned po rozehrání se dostal ke střele Mára, ale těsně minul. V 79. minutě Ondra vysunul dopředu kolmicí Karla, ten posunul na Pavku, který se nemýlil - 6:4. Máru pak vystřídal Martin s mírně defenzivními úkoly. Pět minut před koncem trefil ještě Bihy boční síť ale na stavu se již nic nezměnilo, hosté již neměli sílu na obrat a my si již vítězství pohlídali.

Již ve druhém zápase po sobě jsme soupeři nastříleli šest branek a vylepšili si tak náš střelecký účet. Když šest branek dáme, můžeme si dovolit i nějakou dostat:-). Zápas se musel všem divákům líbit, vidět deset branek v jednom zápase je opravdu dobré. Když jsme sklidili kolem hřiště a v šatně si zakřičeli vítězný pokřik, odebrali jsme se do restaurace rozebrat zápas, kouknout na závěr Pelta ligy, dát si nějakého panáčka a na oslavu naší nejmenší fanynky - Magdalenky - pojíst i nějaké to kuřátko. Zábava se i díky BRKu rozproudila a končila již tradiční taneční párty před barovým pultem.

Za týden nás čeká výjezd na velké hřiště do Dýšiny, kde se nám dlouhodobě příliš nedaří, ale letos by to mohlo konečně vyjít. Mančaft je na takovéhle soupeře dobře postavený a to bylo vidět i s Košutkou. Dýšina hraje podobným stylem jako náš dnešní soupeř a máme ověřeno, že na takovéhle soupeře zahrát umíme. Tak to snad vyjde.

střelci Hradiště: 3x JB7 ( Maken, Fury, Ondra ), 2x Mára ( Pavka, Bihy ), Pavka ( Karel )