Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2013-2014

poslední venkovní zápas jarní sezony - třetí vítězství v řadě!

Karel Dendis

Pavel Rom    Martin Furár   Ondřej Pytlík       Martin Blumentrit

( 23´Martin Valeček )

Karel Hamberger            Jan Bihary

Po třech zápasech v řadě, kdy jsme hráli na domácím trávníku ( i když jednou jako hosté ), jsme vyrazili do neoblíbené Dýšiny, kde se nám dlouhodobě nedařilo, ale byli jsme odhodláni to dnes změnit. Mančaft se dostavil asi v momentálně maximální možné síle, chyběli "jen" s kolenem laborující Ondra Houdek, dlouhodobě se zády zraněný Bezďa a v horečkách ležící Mára. Na zápas dorazil i Bihy, který nakrátko opustil rodinnou oslavu své potencionální "pratchýně" a doufám, že toho nelituje:-).

Začátek zápasu byl z obou stran opatrnější. O zlom se pokuil Ondra, když v páté minutě zkusil štěstí z půlky. Vystřelil útočný lob na domácí bránu a míč ji přeletěl asi o metr. Škoda. V 9. minutě se ke střele dostal opět Ondra, bylo to již podstatně blíže ale po Pavkově zpětné přihrávce byl jeho pokus zablokován. Do třetice byl v šanci Bihy, jeho přehození brankaře však skončilo asi o dva metry vedle. V podstatě v zápětí se k míči dostal Ondra, vysunul Karlose a ten o tyč otevřel skóre zápasu - 0:1. V 17. minutě trefil z trestného kopu Ondra tyč, domácí pak odkopli do bezpečí. Ve 22. minutě přerušil sudí zápas a poslal obě mužstva k občerstvění. To asi "nakoplo" domácí tak, že jejich hráč ihned po znovuzozehrání zápasu vlítnul do Makena hlavou tak, že se srazili a bylo nutné ošetření obou borců s krvavými šrámy na hlavách a byla přivolána i sanita. Po cca deseti minutách, kdy se ošetřovalo a na obou stranách střídalo ( do hry šel Martin Valeček do útoku a do zálohy se stáhnul Bihy ) rozehrál Bihy trestný kop tak dobře, že si balon do vlastní sítě domácí ztečovali - 0:2. Druhý gól domácí paradoxně spíše nabudil a jejich důraz se ještě zvýšil. Kolem 35. minuty byl asi nejsilnější, ale naše obrana pracovala dobře, domácí se k mnoha ohrožením nedostávali a Česi byl při ojedinělých pokusech jistý. Z tklaku jsme se vymanili po faulu domácích na Karlose, rozehrání se ujal opět Bihy a Ondra hlavičkoval vedle brány. Ve 45. minutě vykouzlili pěknou akci po lajně Pavka se Žendou, kteří připravili dobrou střeleckou pozici pro Bihyho, jehož střelu brankař chytil. V nastavení za ošetřování byl před naším vápnem přistrčen Dendýs a zahrál při tom rukou. Domácí dostali výhodu trestného kopu, ten však nevyužili a následně na konci cca 10ti minut nastavení Česi krásně zlikvidoval poslední střelu domácích. Poločas tak skončil naším dvougólovým vedením a šlo se na zaslouženou pauzu. Domácí se ulkidili patrně do klimatizované šatny, my zůstali v chládku střídačky, na čerstvém vzduchu.

Ihned po rozehrání druhé půle se do vápna dostal s chutí hrající Bihy, ale jeho přihrávka byla nepřesná a šance z toho nakonec nebyla. Ve 48. minutě se blýskl zákrokem Česi, když po Dendýsově minutí míče byl v šanci domácí hráč, ale Honza zasáhl parádně. Ihned poté se po faulu na Karlose k trestnému kopu postavil Ondra a tvrdou střelou sestřelil ve zdi stojícího domácího borce, byl z toho protiútok, který vrátivší se Dendýs odvrátil na rohový kop. Další trestňák Ondra rozehrál s Pavkou a jeho následná střela šla vedle. Na druhé straně domácí zahrozili po další rohovém kopu, ale zakončení šlo rovněž mimo. Z protiútoku po kombinaci Pavky, Karlose, Ondry se balon vrátil ke Karlosovi, který bránu také minul. Po dalším rohu domácích se dostal k míči Ondra, prošel s ním celé hřiště, ale finální přihrávka do strany na Pavku byla nepřesná a ze šance nic nebylo. V 58 minutě rozehrál Standa trestný kop z půlky, domácí odvrátili na rohový kop. Ten rozehrál Bihy, jeho centr prošel až na zadní tyč, kde již tradičně číhal Pavka a nemýlil se - 0:3. Za pět minut odzbrojil čistým skluzem domácího hráče v našem vápně Fury, sudí však za všeobecného smíchu obou střídaček i celé tribuhy nařídil penaltu. Tu domácí s jistotou proměnili - 1:3. Nejlepší odpovědí byla následná akce, když vzadu otočil hru z pravé strany Dendýs přes Beryho až k Bihymu na volnou levou stranu, kde Bihy došel až do vápna, přesně odcentoval a opět na svém oblíbeném místě na zadní straně brány dával Pavka do prázdné - 1:4. V 77. minutě končí tečovaná střela na tyči naší brány, Česi jistil. Bery pak vysunuje Karlose a zahráváme roh. Po Bihyho rozehrání jsme předvedli ukázkový závar z něhož jsme však vytěžili pouze trefené břevno. Deset minut před koncem vykompenzoval nepřesný sudí svoji předchozí penaltovou minelu, když ponechal bez povšimnutí Standův zákrok zachraňující situaci po Furyho krátké malé domů Česimu. Opět následoval smích obou střídaček i tribuny. Pět minut před koncem se ještě v šanci ocitl Bihy, ale minul a zápas se dohrál za rozhodnutého stavu.

Přivezli jsme tři body z neoblíbené Dýšiny a před posledním kolem máme reálnou šanci na udržení 10. místa. Není to sice žádná paráda, ale alespoň na jaře se hra zvedla, poslední zápasy jsme začali i střílet branky a z fotbalu můžeme mít zase radost. V posledním kole nás čeká na domácím trávníku zvedající se Letná a pak již zasloužená dokopná. Jen doufám, zápas úspěšně zvládneme, soupeře nepodceníme a před dokopnou si uděláme nejen žízeň ale i dobrou náladu.

PS: Podle zpráv od Ondry je již Maken v domácím ošetřování a je o něj skvěle posatráno. Tak snad bude na příští víkend fit alespoň a dokopnou.

střelci Tornáda: Karlos ( Ondra ), Bihy ( T.K. po faulu na Beryho ), 2x Pavka ( na oba Bihy )