SESTAVA :                                      --------------------------

(79. min. MARTIN VALEČEK )

PAVEL ROM   MARTIN FURÁR   JAN BIHARY  ONDŘEJ HOUDEK

FILIP ŠPERL                           KAREL HAMBERGER

(45. min. JAROSLAV BERÁNEK )

Snad poprvé v naší historii jsme vstoupili do soutěže se třemi přípravnými zápasy v nohách. Po ostudné porážce v Malesicích přišlo vítězství v poháru OFS v Liticích a před týdnem další vítězství v přáteláku proti Dolní Lukavici. Na první mistrák byli tedy všichni nejen natěšěni, ale i řádně připraveni. V sestavě sice scházeli Ondra Pytlík s Bezďou, přesto byl základ tak silný, že na lávce zůstali Bery s Martinem Valečkem. Přítomen nebyl ani trenér, který si užíval již asi osmou letošní dovolenou. Kaučink převzali Dan s Ladasem. Zklamal Kája Dendis, který se nedostavil bez jakékoli omluvy.

Hosté nastoupili v černožlutých dresech připomínající vosy a během zápasu nás trochu píchali. Úvodní čtrvthodinku se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancích na obou stranách. První vzrušení přišlo až v 16.minutě – Pavka se uvolnil v šestnáctce soupeře, vrátil zpět na Furyho, který z první pálil nad. Hned z protiútoku se až před Česiho dostal útočník hostí, Standa mu však úžasným skluzem míč stačil vypíchnout. O chvilku později posílá Fury střelu z trestného kopu nad. Okolo 22. minuty rozehrával Houdy snad pět rohových kopů za sebou, soupeř všechny dokázal odvrátit. O pět minut nás podržel golman, který zlikvidoval trvdou střelu zblízka. Ve 29. min. nebezpečně vystřelil z úhlu Bihy, brankař ale míč chytil. Vzápětí se k hlavičce dostali hosté, míč naštěstí skončil nad naší bránou. Bohužel jinak tomu bylo při centru ve 33. minutě. Ten si srazil Maken při obranném zákroku hlavou do vlastní branky – 0 : 1. Kdyby však míč nezasáhl on, skóroval by nabíhající hráč soupeře. Ve 35.min. centroval do vápna hostí Ženda, míč skončil pouze na břevně soupeřovy brány. Pět minut před koncem poločasu se na levé straně šikovně uvolnil Pavka, jeho centr se po odrazu dostal k Filipovi, který v ložené šanci trefil pouze golmana. Poločas tak skončil těsným vedením Plzence. Do druhé půle jsme nastoupili s drobnou změnou v sestavě, na svůj post nastoupil Bery, Maken se posunul do zálohy a Bihy na hrot. Ani jsme se nestačili usadit na lavičce, když náhodná , navíc tečovaná střela hostí zapadla pod břevno naší svatyně – 0 : 2. To nebylo zrovna spravedlivé, protože po většinu odehrané doby jsme byli víc na míči než hosté, k vidění bylo pár pěkných kombinačních akcí, bohužel scházelo trochu toho štěstíčka ( a možná i klidu) v zakončení. Naneštěstí to tak šlo dál. Vzápětí po obdrženém gólu mohl snížit Bihy. Ukázkově se uvolnil přes dva obránce, pronikl do malého vápna ale z úhlu napálil míč do tyče.Ani následné pokusy Makena, Pavky a Bihyho gól nepřinesly. V 58. min. uviděl Pavka žlutou kartu za faul. O osm minut později jeho střela z dálky mířila příliš vysoko. V 74.min. jsme byli opět velice blízko gólu, Houdy však svoji slabší nohou nádhernou střelou orazítkoval opět pouze břevno. Od něj se míč odrazil k Pavkovi, jeho pohotovou dorážku ale z brankové čáry vykopl obránce. Prostě děs! V 79. min musel vystřídat výborně hrající Standa a na plac vyběhl Martin Valeček. Ten zhruba po pěti minutách hlavou šikovně prodloužil Pištovo centr, míč ale skončil mimo. Pět minut před koncem Pišta rozehrával trestný kop a Karlovi scházelo k zakončení pár centimetrů. V 86. minutě si na Bihyho roh naběhl Pišta, jeho hlavu obránce ve výskoku zblokoval. Už asi nikdo nedoufal v nějaký obrat, když přišla 89.minuta, další Bihyho roh a další Pištovo hlavička, která tentokrát již skončila v síti – 1:2. Jako v televizi kluci rychle vzali míč a honem s ním utíkali do středového kruhu. Hosté tedy rozehráli, o míč však vzápětí přišli a při našem posledním útoku zápasu dokázal Martin Valeček dotlačit míč za gólmanovo záda – 2:2. Takový výbuch radosti naše mužstvo i lavička dlouho nezažili. Krátce po další rozehrávce sudí zápas ukončil. Po nevídaném závěru jsme tedy šli na penalty. A protože se naši střelci ( Bihy, Pavka, Fury, Houdy a Pišta) nemýlili a Česi jednu penaltu hostům chytil, skončil tento bláznivý zápas naším vítězstvím a ziskem dvou bodů.

Střelci: Miroslav Laštovka, Martin Valeček.