STANISLAV CHUDÁČEK

PAVEL ROM    MARTIN FURÁR    ONDŘEJ PYTLÍK    ONDŘEJ HOUDEK

MARTIN VALEČEK                       KAREL HAMBERGER

( 70. min. FILIP ŠPERL )            ( 20. min. JAN BIHARY )

Po třech vítězných zápasech jsme na Potraviny přijeli s ambicemi získat nějaký ten bodík, vzlášť, když naše sestava byla téměř kompletní. První trhlinku dostaly naše plány hned ve 2.minutě, protože domácí hned z prvního útoku skórovali – 1:0. Ve 4.min. Houdy poslal skluzem pěkný centr do malého vápna, brankař ale míč lapil. V 8.min. to zkusil Furry, ale i jeho střelu golman chytil. Jak se střílí góly nám o minutu později bohužel ukázali opět domácí, na přesnou střelu z dobrých 25 metrů Česi nedosáhl – 2:0. Ve 12. min šikovně z otočky vystřelil Karl, bohužel minul bránu. Domácí odpověděli rychlým protiútokem, ze kterého opět dokázali skórovat – 3:0. V 15.minutě zakončil Karl Pytlošův centr pěknými nůžkami, zařízení ale netrefil. Na druhé straně zase Česi vytlačil tvrdou střelu domácích nad. V 18. minutě si domácí útočníci pohráli s naší obranou a bez problémů zvýšili na 4:0. To už byl zápas v podstatě rozhodnutý, hlavně to ale trochu zavánělo debaklem. Ikdyž naše hra dopředu byla pohledná a plná pěkných kombinačních akcí, na dva vysoké hroty domácích jsme prostě byli krátcí. Nelze se vymlouvat na to, že to zřejmě byli posily a A týmu, pravdou ale je, že nepamatuji, kdy nás útočná řada soupeře tak kvalitativně převyšovala. Ve 20. min. jsme museli sahnout k prvnímu střídání – za zraněného Karla nastoupil Bihy. Obrovskou šanci zkorigovat výsledek jsme měli ve26.min., Kubrt poslal geniální centr na Pavku, který ale z malého vápna přestřelil prázdnou bránu a potvrdil tak svoji aktuální střeleckou smůlu.(slušně řečeno) Zhruba okolo 30min. se ke střele dostali dvakrát Houdy a jednou Pavka, gól ale nepadl. Až konečně ve 32.min. zakončil Martin Valeček svoji spolupráci s Bihym střelou do protipohybu golmana a náš první gól byl na světě – 4:1. Tuto malinkou jiskřičku naděje ale domácí okamžitě zhasili, neboť ihned z následného útoku opět skórovali – 5:1. Do poločasu pak byl k vidění pouze Bihyho individuální průnik do šestnáctky soupeře, jeho přihrávka před bránu ale nenašla spoluhráče. O poločase trenér udělal změnu v obraně, na post stopera se místo Pišty posunul Standa a na předstopera šel Kája Dendys. Po sedmi minutách hry došlo k další změně skóre, bohužel se opět trefili domácí kanonýři a zvýšili na již hrozivých 6:1. V 66.min. zkusil ohrozit bránu domácích Fury, pálil ale nad. Náladu nám trochu zvedla krásná akce v 69.minutě. Houdy zprava poslal centr na hranici šestnáctky, Pytloš sklepl míč do středu na Furyho, který neomylně skóroval – 6:2. V 70.min. pak Filip vystřídal na hrotu Martina Valečka. O pět minut později si Pavka naběhl na Žendovo centr, hlavičkoval ale vedle. A z následného útoku dokázali domácí opět vytěžit gól a zvýšit již na 7:2. O korekci se pokusil Pytloš, mířil ale vysoko nad. V 79.min. se před bránu domácích probil Bihy, naservíroval míč na penaltu, nikdo z našich tam ale nebyl. V 83.min. zatáhl Pytloš míč až k brankové čáře soupeře, o přihrávku ve středu si zavolal Fury, dostal ji a z první prostřelil golmana – 7:3. V poslední desetiminutovce zápasu ještě dvakrát pěkně vystřelil Bihy a jednou Pytloš, bohužel bez úspěchu. A když ani domácí neproměnili svoji tutovku , skončil zápas výsledkem 7:3 pro domácí. Z našeho pohledu ta čísla nevypadají moc hezky, myslím ale, že jsme hráli docela pohledný fotbal, dokázali vstřelit tři branky a míč jsme na kopačkách drželi víc než domácí. Kanonýři Unionu nám ale nasypali sedmičku a to rozhodlo.

Střelci: Martin Furár 2, Martin Valeček