Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2014-2015

KAREL DENDIS

PAVEL ROM   ONDŘEJ PYLTÍK  MARTIN FURÁR   ONDŘEJ HOUDEK

JAN BIHARY            MARTIN VALEČEK

( 80´ MARTIN BEZDĚK )     ( 65´ FILIP ŠPERL )

Po přídělu na Spartě důrazně a důkladně rozebral manager minulý zápas a pro následující utkání z toho vyplynulo několik ponaučení. Především však bylo nutné hodit nepříznivý výsledek za hlavu a soustředit se na zápas s Dýšinou. Ta v dosavadním průběhu soutěže nezískala ani bod a tak by se dalo říci, že jsme na domácím hřišti byli v roli mírného favorita. Tým byl prakticky kompletní, chyběli pouze Standa, Karlos a Bery a tak postavil Polda sestavu s velmi nízkým věkovým průměrem, který „kazil“ jen oslavenec Pišta na stoperu. Dýšinští dorazili ve dvanácti lidech a na hřiště přišli až s rozhodčím, takže jsme měli čas nejen na řádné rozcvičení, ale i na tradiční každoroční foto, které se na čelní straně našich stránek objeví v nejbližší době.
Vlastní zápas jsme začali aktivněji, možná to bylo dané i tím, že soupeř se vlastně vůbec nerozcvičil. Hned ve druhé minutě se ve výborné šanci ocitl Bihy po Pištově rozehrávce z půlky hřiště, ale nedal. Za další dvě minuty zahráli hosté malou domů tak nešikovně, že Maken neměl daleko k otevření skóre, ale na míč těsně nedosáhl. Po čtvrthodince hry se osmělil i soupeř ale jeho střela Česiho sice vylekat mohla ale šla mimo, takže stále platil bezbrankový stav a to i po prvním rohovém kopu Dýšiné o minutu později, kdy hlavička šla mimo. Z následného brejku trefil Houdy tyč soupeřovy brána a tak se na první gól i nadále čekalo. Ne však dlouho. V 18. minutě nahrál uprostřed hřiště Maken do ulice kapitánovi Ondrovi a ten se nemýlil – 1:0. Šli jsme do zaslouženého vedení a hra se celkově jevila jako z naší strany kontrolovaná. Krásná akce byla k vidění například ve 23. minutě, když Pišta vyslal za obranu balon na který si naběhl Pavka, jeho zpracování poskočilo k Bihymu, jemuž však jasnou šanci hostující gólman chytil. Po půlhodině hry Bihy krásně hlavičkoval, bohužel těsně vedle. Jako blesk z čistého nebe pak zapůsobil hvizd sudího ve 33. minutě, kdy po střele Dýšinského hráče vysoko nad bránu a po současně probíhajícím souboji s Pištou, nesmyslně písknul penaltu. Tou hosté nepohrdli a srovnali tak skóre na 1:1. Možná nás i tohle nakoplo ( hlavně tedy Pištu ), který si pět minut před pauzou naběhl na Houdyho rohový kop a po své vlastní hlavičce, kterou obrana zblokovala dotlačil balon do sítě – 2:1. Do poločasu měl ještě velkou šanci Martin Valeček, který se ocitl osamocený před bránou soupeře, ale balon promáchl. Poločas tak skončil naším vedením 2:1, které bylo naprosto zasloužené, herně jsme byli lepší a hosté se drželi i za pomoci hereckých schopností hráče s devítkou na zádech.
Do druhé půle jsme nastoupili beze změn v sestavě s jasným pokynem i nadále hrát horně na balonu, nechybovat v obraně a pokusit se maximálně ohrozit bránu soupeře. To se nám skvěle podařilo již po čtyřech minutách hry, kdy si Kuba v roli falešného křídla pohrál s bekem soupeře, nacentroval před bránu a Pavka měl tolik času, že si balon v klidu zpracoval a poslal do odkryté brány – 3:1. Tento nástup do druhého poločasu asi soupeře zlomil a jeví se jako klíčový pro další průběh utkání. V 53. minutě opět střílel Bihy, ale střela byla slabá a brankař ji bez potíží chytil. Velkou minelu pak předvedl o minutu později, když ho dobrým napadáním donutil k odkopu Houdy. Odkopem jej však trefil tak nešikovně, že se míč od Ondry odrazil do brány – 4:1. Po hodině hry trefil krásnou střelou Ondra spojnici tyče a břevna.  V 65. minutě sáhl Polda k prvnímu střídání a Martina Valečka, který se dnes gólově neprosadil, nahradil Filip. Následně odcentroval Houdy ale Ondra opět hlavičkoval vedle. Další obdobná akce o pár minut později již měla úspěšné zakončení. Fury ze středu hřiště vyslal do křídla Houdyho, jehož centr uklidil o tyč do brány Pavka – 5:1. Deset minut před koncem šel na hřiště Bezďa místo Bihyho a byl tak na place při Kubově střele z dálky, kterou vytáhl gólman hostí na roh. Ten rozehrál Pavka přesně na Ondrovu hlavu a míč skončil krásně v šibenici hostující brány – 6:1. Zbytek zápasu se již dohrál bez většího vzrušení a i přes snahu Dýšinských jsme si již jednoznačné vítězství nenechali vzít. I přes ojedinělé náznaky šancí si soupeř ve druhé půli nic moc nevypracoval a Tornádo bylo jednoznačně lepší.
Po zápase jsme v šatně řádně hlasitě oslavili vítězství a přesunuli se do salonku Plovárny, kde na nás čekala oslava Pištových a Pepových čtvrtých kulatin. Zde mám v notýsku ještě dosti nečitelnou poznámku, že ve 335. minutě je Bihy stále na místě, což sice již nevím, co vlastně přesně znamená, ale dozajista to stojí za zmínku. Nicméně jsme oslavu absolvovali se ctí, bez společenských incidentů a jakýchkoliv nepřístojností. Další zápas nás čeká za týden opět v domácím prostředí, kdy dorazí A tým Vodních staveb.

střelci Tornáda: 2 x Ondřej Pytlík, 2 x Pavel Rom, Miroslav Laštovka, Ondřej Houdek

L.H. Zatím stručně, než se Květáček probere z delíria.  Dýšina dostala šestku a jela domů.

T.K. Již jsem fit a přeji pěkné počtení........