Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2014-2015

JAKUB ŽENÍŠEK      KAREL DENDIS        MARTIN BLUMENTRITT

PAVEL ROM      ONDŘEJ PYLTÍK   JAN BIHARY    ONDŘEJ HOUDEK

KAREL HAMBERGER             MARTIN VALEČEK

( 58´ FILIP ŠPERL )

Po dvou domácích zápasech, kde se nám dařilo střídavě, jsme zavítali v neděli na neoblíbené hřiště Prazdroje. Po několika omluvenkách se sešel tým v základní sestavě téměř beze změny ( jen Fury si užíval závěr své zasloužené dovolené ) a chyběla i hlavní osoba lavičky – manager Polda, který byl s dalšími borci ( Pišta, Slad, Vondrys, Zajoch…. ) na rodinném víkendovém výletu do českých hor. Vůdčí role se tak ujala dvojice Laďas+Dan, která poslala na hřiště standardní sestavu a na lavičce zbyli na střídání Filip a Bery.
Soupeř, ač na domácím place, se sešel pouze v deseti borcích a tak jsme měli obavy, jak to dopadne, protože hra proti oslabenému mužstvu se nám dlouhodobě nedaří. Pokyny byly naprosto jasné: hrát po zemi, využívat šířku hřiště a soupeře nechat běhat, pokud možno bez míče, nebát se hrát balonem i zpátky, klidně až Česimu. A borci na trávníku se toho drželi. Domácí začali hodně defenzivně a vlastně spíše čekali, co předvedeme my. A dočkali se hned ve třetí minutě, když jsme předvedli pěknou akci středem hřiště, Žendův centr však domácí golman chytil. Z protiútoku se pokusili o akci i domácí, ale střela byla zblokována na roh, který jsme v pohodě ubránili. V páté minutě byl důrazný Vali, k brankařem odraženému míči se dostal zády k bráně Karlos a po jeho přistrčení pálil Pytlos přímo do zadní části těla blokujícího obránce. V 10. minutě po Makenově pasu centroval aktivní Martin a Pavka na své oblíbené zadní tyči netrefil přesně. Následovala střela Bihyho a na druhé straně pokud domácích, který šel mimo naší bránu. V 19. minutě vybojoval balon Karlos a při pokusu o střelu byl Houdy faulován nějaké čtyři metry před velkým vápnem. K nařízenému trestnému kopu se postavil Pytlos, který přesnou a razantní střelou nedal domácímu brankaři šanci. Parádní střela - vingl trefil přesně – 0:1. Hra byla nadále v naší režii a chvílemi jsme si vytvářeli značnou územní převahu. Hřiště však domácí dobře zmenšovali a nebylo si často kam naběhnout, čemuž pomáhal i domácí pomezní, který je v civilu patrně zaměstnancem českých drah, protože praporkem mával, jakmile se některý náš hráč ocitl metr před možnou linií ofsidu. To se však nepovedlo ve 29. minutě, když si s velkou rezervou tuto linii pohlídal Karlos, Pavka mu přesně a hlavně včas přihrál a po samostatném postupu na domácí bránu se Karlos nemýlil – 0:2. A naší aktivitu dvoubrankové vedení neotupilo. Tři minuty po Karlosově brance kopal Pavka roh a Bihy byl při pokusu o střelu faulován zhruba na stejném místě, jako před tím Karlos. Následoval další trestný kop, který rozehrál Ondra na Bihyho, ten pálil vedle. Ve 100% šanci se ve 35. minutě ocitl po krásné akci po ose Kuba-Pavka  Karlos a dorážel ještě Vali, bohužel nad. Do poločasu ještě střílel Pavka a ve velké šanci se ocitl Houdy po krásné zpětné přihrávce Pavky.
Půli jsme zvládli přesně podle představ. My jsme hráli, nebáli jsme se kombinace a domácí běhali převážně bez míče. O pauze jsme si zdůraznili potřebu nepolevit a nic nepodcenit. Připomněli jsme si zápas zhruba z před dvou sezon, když jsme také o půli vedli 2:0 a nakonec prohráli 3:2. To byl ale jiný mančaft a dnes jsme si soupeře dobře pohlídali. I když úplně bez problémů to nebylo. Domácí přišli ze šaten nabuzeni a Kuba uviděl po otočeném autu a zahození míče žlutou kartu. V 51. minutě hlavičkoval v tísni Vali nad, o dvě minuty později zatáhl balon po lajně Houdy a Bihy ze zpětné přihrávky pálil mimo a hned na to po dalším Houdyho centru netrefil branku hlavou Karlos. V 58. minutě vystřídal Valiho, kterému dnes nebylo přáno vsítit, Filip. Po hodině hry fauloval Standa domácího hráče nějakých 20 metrů od naší brány, trestný kop domácích šel značně mimo, Česi nemusel ani naznačit snahu zasáhnout. Až do 70. minuty jsme drželi balon, domácí k ničemu nepouštěli, ale střely ( Bihy, Pytlos, Filip ) chodily vesměs mimo. To se změnilo právě v 70. minutě, když po Makenově průniku přistrčil Filip na hranici vápna Pytlosovi a ten s balonem na noze došel až do brány – 0:3. Tento gól odstartoval náš drtivý závěr. Po Karlosově centru se do vzduchu zavěsil na malém vápně Filip a hlavičkou do protipohybu golmana zvýšil na 0:4. Minutu poté centroval Houdy, Pavkovo zakončení vyrazil brankař na roh. Z něj po rozehrání nakrátko nacentroval Bihy na Pytlose, který po zpracování vystřelil k bližší tyči – 0:5 a Ondrův hattrick!!! Naši drtivou pětiminutovku uzavřeli domácí rozehrávkou, kterou vystihl Houdy a střelou ke stejné tyči, jako před tím Pytlos uzavřel skóre na 0:6. Stav se ještě pokusil změnit Karlos, ale jeho krásnou střelu vyrazil zákrokem utkání brankař na tyč a následně neuspěl s dorážkou Pavka. Domácí se ještě pokusili Česimu zkazit vychytanou nulu, ale ani z jejich rohu v závěru nic nebylo.
Zápas tak skončil naším jednoznačným a zaslouženým vítězstvím. To bylo podložené slušnou hrou, důrazem v osobních soubojích a kombinací bez strachu hrát balon klidně až k Česimu, který si dnes zahrál rozhodně více nohama při rozehrávkách, než rukama při likvidaci nebezpečných akcí domácích. Ti se museli spokojit s rolí posluchačů našeho vítězného pokřiku a nedělní večer jim tak řádně zhořknul. Za týden nás čeká na našem hřišti silný Bolevec, který v domácím prostředí rozdává příděly, venku však zatím tak silný nevypadá. Patrně záleží na tom, jak se jim sejdou zápasy „A“ a „B“ týmu. Tak doufejme, že nám úspěšné dobytí prazdrojského plácku pomůže a že tyto body potvrdíme na tom domácím.

Střelci: 3x Ondra Pytlík, Karel Hamberger, Filip Šperl, Ondřej Houdek

NÁSTUP NA HŘIŠTĚ

TĚSNĚ PŘED VÝKOPEM

58.min. -  FILIP STŘÍDÁ  MARTINA