další utkání herně slušné, výsledkově nepříznivé............

ONDŘEJ HOUDEK     JAN BIHARY ONDŘEJ PYLTÍK   PAVEL ROM

( 19´ FILIP ŠPERL )

KAREL HAMBERGER       MARTIN BEZDĚK

( 52´ JAROSLAV BERÁNEK )

Doma jsme v minulém kole proti silnému soupeři bodovat nedokázali, dnes jsme se o překvapení pokoušeli na hřišti momentálně na postupových pozicích bojujícího B mužstva Spojů. Na sraz dorazilo o poznání méně lidí, než na páteční Zajdovu vydařenou oslavu kulatin, ale na hru byl mančaft velmi silný a na lavici zůstal střelec posledních kol – Filip. Obětavě dorazil po telefonické managerově výzvě i Bery a ještě že tak. Jinak bychom hráli druhou půli o deseti, protože dnes jsme střídali jen kvůli zranění. Ve třetím zápase po sobě jsme měli třetího stopera, do obrany se vrátil Vali a Maken, Houdy s Pavkou si svá místa v záloze zkusili prohodit. Do útoku se od začátku postavil Bezďa, který byl alternativou pro předstopera, kdyby se náhodou Martinovi nedařilo. To ale nebylo potřeba, protože Martin zvládnul svoji roli s přehledem.
Ač jsme chtěli začít spíše opatrně, naskytla se nám po Pytlosově střele z 18ti metrů šance prvního rohového kopu již ve druhé minutě. Po rohu vystřelil na zadní tyči hlídkující Houdy a Bezďa jeho střelu tečoval mimo dosah golmana. Míč však trefil břevno a při cestě dolů ještě tyč domácí brány. Pytlosovu dorážku už obrana zblokovala. Na druhé straně zahrozili domácí také po rohu a v 5. minutě vykopl míč směřující do brány Fury. Fotbal nahoru dolů pokračoval a v 7. minutě nejprve Karlos v brejku neuspěl, z protiútoku odhlavičkoval Pytlos centr domácích raději na roh. Po něm měli domácí jasnou tutovku, ale hlava nabíhajícího hráče šla naštěstí mimo. V 11. minutě šel balon po ose Bihy-Pavka-Pytlos, jehož další střela byla zblokována na roh a hned po něm následoval další. V 19. minutě bohužel odešel ze hřiště do té chvíle s chutí a dobře hrající Bihy, jehož zradilo tříslo. Snad se tomu přes týden pověnuje a bude na další zápas fit. Na plac se dostal Filip, Karlos se stáhnul k Pytlosovi do středu zálohy. Střídání nám ale na aktivitě neubralo a po další akci Bezďa-Pytlos-Pavka jsme kopali další roh, po němž krásnou Karlosovu střelu domácí zblokovali a Bezďa již po další přihrávce stál v ofsajdu. Ve 25. minutě zahrávali trestný kop domácí, Česi křikl a vyboxoval balon pryč. Z protiútoku byl na půlce faulován Houdy a soupeř nám opět ukázal, jak se správně přerušují útočné akce soupeře. Po Furyho nákopu byl při hlavičce faulován Bezďa a my měli pěknou pozici těsně za vápnem. Houdyho umístěnou, ale slabší střelu golman chytil. Ve 28. minutě posunul Maken krásně na Pavku, ten zatáhl balon do vápna, ale na jeho zpětnou přihrávku nikdo nedosáhl. Po půlhodině hry se do šance dostával Filip. Nejprve jeho střelu vystihl vyběhnutý brankař, v dalším zakončení mu zabránili domácí za cenu faulu, sudí však nechal pokračovat. Ve 35. minutě přišla naše velká chyba v obraně, když se Maken od lajny pokoušel rozehrát do středu. Asi na Valiho. Přihrávka však postrádala přesnost i razanci a domácí ji vystihli a po kombinaci a vyšachování obrany již neměli problém trefit podél Česiho – 1:0. Po brance jsme se pokoušeli hrát i nadále stejně jako doposud a nelze říci, že by se to nedařilo. Bohužel dnes byl post na střední záloze vedle Pytlose asi zakletý, protože Karlos se ve 38. minutě srazil se soupeřem a musel být odveden mimo hřiště s boulí na hlavě a zjevně otřesený. Po chvíli se na hřiště sice vrátil, ale nebylo to ono a tak na počátku druhé půle musel také střídat. To už měl Pavka na svém kontě žlutou kartu za skluz, kterým trefil soupeře ve 42. minutě a také byla za námi největší naše šance v první půli. To byl v poslední minutě faulován 17 metrů od brány Bezďa a Pytlosův trestňák skončil na stejné tyči, jako akce na začátku zápasu. Dorážka šla zase do téže tyče a pak do ruky obránce a kopali jsme penaltu. Po minulých neúspěších se k ní postavil kapitán Ondra, ale pochodil úplně stejně jako v předchozích dvou případech Bihy – brankař střelu vyrazil a dorážku již Bezďa před golmanem nestihnul.
Po první půli jsme tedy prohrávali o jednu branku, a na našem kontě byly jen tyče, břevno a neproměněná penalta. Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn v sestavě s tím, že to otřesený Karlos ještě zkusí. Po zahájení hry se dostal do úniku Houdy, ale balon místo střely zasekl a obránci jej o něj obrali.  V 52. minutě došlo na vystřídání Karlose a do hry šel Bery. Houdy se posunul na střed, Maken na kraj zálohy a Bery šel na svůj post levého beka. Pak měli šanci domácí po Česiho podběhnutí centru a Žendově vrácení před bránu ale šancí pohrdli. V našem útoku pěkně vystřelil Maken, Filip vyražený balon uklidit do brány již nestihnul. Na druhé straně jsme v 58. minutě dvakrát nedokázali v našem pokutovém území balon, který jsme měli na kopačkách, odkopnout a hosté se po odrazech dostali sami před Česiho, který opět neměl nárok – 2:0. Do 73. minuty pak Česi třikrát s jistotou zasáhl proti střelám soupeře a dal tak šanci na zkorigování výsledku a udržel naději na případný bodový zisk. Pavka doběhl u brankové čáry balon, nacentroval před bránu a Bezďa z malého vápna v jasné pozici přestřelil. Sice měl balon trošku za sebou, ale tohle se musí dávat. Po penaltě to byla naše doposud největší šance. A omleté nedáš-dostaneš opět platilo. O dvě minuty později po trestném kopu ze 30ti metrů domácí nacentrovali, Karel mával ofside, ale hlavní nechal pokračovat a po přistrčení se dostali ke střele, která opět skončila v naší bráně – 3:0. A naší dnešní smůle v zakončení ještě nebyl konec. Po faulu na Pytlose trefil Houdy opět břevno domácí brány a v 84. minutě byl jeho další centr sražen na roh. Tři minuty před koncem si u lajny narazili Maken s Kubou, který se krásně vyhnul obránci a jeho centr trefil Filip jen těsně mimo. Nakonec jsme se dočkali v poslední minutě, když se po dalším rohu, střele Houdyho a několika odrazech dostal k míči Filip a tentokrát se nemýlil- 3:1. Na nic jiného než pokažení čistého konta soupeře to sice nestačilo, ale byla to alespoň odměna za to, že jsme zápas ani za nepříznivého stavu a smůle nevzdali. Ihned po rozehrávce zapískal sudí konec a domácí mohli slavit prodloužení své neporazitelnosti.
Bohužel se ze Spojů vracíme bez bodů, ale s pocitem slušně odehraného zápasu. Sice to je slabá náplast na výsledkový neúspěch, ale alespoň herně jsme rozhodně nezklamali. Bohužel dnes jsme dostali další lekci z produktivity a využívání chyb soupeře. My je dnes udělali a soupeř je využil. My jsme své šance směřovali do brankových konstrukcí a tím se vyhrává jen velice těžko. Tak snad příště na domácím place proti B týmu Košutky.

Střelec Hradiště: Filip Šperl