nevydařený domácí představení před slušnou návštěvou

( 64´ MARTIN BEZDĚK )

MARTIN BLUMENTRITT        ONDŘEJ HOUDEK         PAVEL ROM

KAREL HAMBERGER
          MARTIN VALEČEK                FILIP ŠPERL

Tentokrát jsme doma přivítali soupeře z horních pater tabulky - Košutku „B“. Košutkla přijela v minimálním počtu lidí – 11 chlapů do hry + mávač. Naše situace v hráčském kádru byla jen o jednoho hráče lepší – na lavici usedl Bezďa. Zato funkcionářů bylo na lávce dostatek a mančaft měl i slušnou podporu diváků, kterých se v pěkném babím létě sešla plná tribuna. Spousta hráčů chyběla, nejvíce pro zdravotní problémy. Nemoc skolila Pištu a Furyho, Bihyho stále trápí tříslo zraněné v minulém zápase a chyběl i Standa. Na stoperu se tak ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase objevil čtvrtý hráč. Tyto vynucené experimenty mužstvu moc neprospívají, ale buďme rádi za velmi široký kádr, že má vůbec stále kdo hrát. Bery sice nastoupil s tahajícím svalem, ale raději šel od začátku, aby mohl Bezďa dostřídat, až to nepůjde. Vali se zase přesunul dopředu a po dobrém výkonu na předstoperu minule se mu dařilo i vepředu.
Favoritem byla vzhledem k pozici v tabulce Košutka a od začátku svoji roli naplňovala. Již ve 4. minutě se musel Česi vytasit se skvělým zákrokem, když vychytal hlavičku z malého vápna, kterou vyrazil na roh. Ten hosté zahráli na přední tyč, kde Kuba dobře zasáhl a hosté si rohový kop zopakovali. I přes tlak soupeře jsme se snažili řešit situace fotbalově. To se nám ale nevyplatilo v 8. minutě, když jsme při kombinaci u lajny ztratili balon, který hosté rychle vrátili před naše vápno a i když střelu Česi opět dobře zasáhl, balon v bráně skončil – 0:1. Soupeř dále tlačil a my dělali v rozehrávce neskutečné chyby. Ty naštěstí Košutečtí již nepotrestali. Naše akce stojící za zaznamenání se zrodila až ve 14. minutě. Kuba se ocitl s balonem u zadní lajny a jeho centr napálil krásnou střelou z první Houdy. Bohužel nad. Viděli jsme, že to jde a po 20ti minutách hry vybojoval balon Vali, vrátil zpátky a Houdy tentokrát po přehození na jeho silnější levačku jen těsně minul. Za dalších 5 minut Vali zase zabojoval, jeho zakončení bylo sraženo na roh. V těchto chvílích jsme byli více než rovnocenným soupeřem favoritovi a z toho vyplývaly naše další příležitosti – Filip a opět Houdy však neuspěli. Na druhé straně si hosté také vypracovali nějaké možnosti, ale obrana již pracovala dobře a  Česimu se dařilo zbytek pochytat. K nedorozumění došlo pouze při centru, když si s Berym zahráli nechtěně bago na jeden dotek, ale soupeř byl daleko a nebezpečí tak nebylo akutní. Deset minut před půlí dostal po pěkné kombinaci balon proti noze Pytlos, ale sestřelil pouze na vápně stojícího Karlose, který neměl šanci prudké ráně uhnout. Své úniky po lajně předváděl Maken, který byl s balonem na noze rychlejší, než jeho strážce, ale po jeho centry nenacházely naše hráče. Role se prohodily pět minut před půlí, když Maken naběhl na Pavkův centr a jen těsně hlavou minul. Půle tak skončila průběžným vedením Košutky, ale rozhodně jsme nebyli bez šance na bodový zisk. Hra byla slušná, jen to proměňování šancí nás stále trápí. Brankaře hostí jsme příliš nevyzkoušeli a to byla škoda. Při rozcvičce nevypadal příliš jistě a my toho zatím nedokázali využít.
Sestava se do druhé půle nezměnila a Bery to ještě pár minut zkusil. Zatím drželo i Pytlosovo koleno, které si musel nechat po jednom se soubojů obstříknout. Do druhé půle jsme nastoupili s jasnou snahou vyrovnat, ale z počátku příliš neriskoval a hru tolik neotevírat. Na to bylo času dost ke konci zápasu, pokud bude stav stále takový. Aktivita ale byla i nadále žádoucí a do šance se prodíral Vali, který byl v cestě za balonem ve vápně soupeře jasně faulován, slepotou postižený sudí však zákrok nestíhajícího hostujícího beka nechal bez povšimnutí. Prakticky z protiútoku mohli hosté své vedení zvýšit, ale ani dvě velké rychle následující šance se naštěstí neujaly a my mohli dále doufat. V 58. minutě našel Pavka Filipa, ten střílel těsně vedle a na své předchozí střelecké úspěchy nenavázal. Následovala Makenova příležitost a na druhé straně pokus hostí z půlky, když se pokusili Česiho přehodit. Naštěstí neúspěšně. Po 64 minutách hry opustil hřiště nezničitelný Bery a do hry šel na pozici beka Bezďa. Hra se i nadále přesouvala od brány k bráně a náznaky šancí byly na obou stranách. V 77. minutě jsme již lehce zariskovali při trestném kopu z nadějné pozice, který z nějakých 25 metrů rozehrával Houdy a do mlýnice šel i Pytlos. Na půlce tak zůstal s útočníkem hostí osamocený Dandýs. Houdyho lehkou střelu místo očekávaného centru však hostující golman bez potíží chytil a balon okamžitě vykopnul směrem dopředu. Zde Karel svedl souboj s hostujícím nejlepším hráčem s desítkou na dresu a balon se blížil k Česimu, který na něj vyběhl. Křiknul si a balon minul. Tím se ocitl hráč soupeře před bránou zcela osamocen a neměl nejmenší problém zápas v podstatě rozhodnout – 0:2. V 83. minutě po běžném  faulu na půlce hřiště vytasil slepec žlutou pro Valiho a jelikož se mu tento omyl stal i v první půli, šel Martin předčasně ze hřiště. Těsně před koncem se ještě při naší snaze o vstřelení alespoň kontaktního gólu u lajny uvolnil hráč soupeře a jeho centr našel od půlky běžícího a o přihrávku křicícího spoluhráče, kterého nikdo nepokryl. Jeho hlavička do Česiho protipohybu znamenala definitivní konec všem, byť teoretickým, nadějím na bodový zisk pro Tornádo - 0:3.
Zápas tak skončil vítezstvím hostů 3:0. Vítezství zasloužené, výsledek však pro naše kluky dost krutý. Horší o tři branky jsme rozhodně nebyli, ale vyrobili jsme chyby, které hosté bez milosti potrestali. Hru v poli jsme drželi poměrně vyrovnanou, velký rozdíl byl opět v obou šestnáctkách, kde se rodí výsledky zápasů. Tam byli hosté úspěšnější a proto je jejich vítězství zasloužené. Nás čeká další zápas na hřišti vedoucího Vochova, kde jednoznačně nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit. Na jaře se nám ve Vochově dařilo, tak uvidíme. Snad se nám také alespoň částečně vyprázdní marodka a Polda bude mít trošku na výběr. Skládat mančaft z tak malého počtu lidí, jako dnes není opravdu nic moc.