Zápas na hřišti vedoucího mužstva soutěže.

MARTIN BLUMENTRITT     MARTIN FURÁR        PAVEL ROM

ONDŘEJ PYTLÍK

MARTIN VALEČEK                                        FILIP ŠPERL

( 78´ PAVEL RYCHTERA )

~~Sérii zápasů s mužstvy z čela tabulky jsme zakončili ve Vochově, na hřišti momentálně vedoucího mužstva soutěže. I když herně jsme v předešlých zápasech nebyli výrazně horší, odcházeli jsme vždy poraženi a to hlavně ze dvou důvodů. Jednak jsme nebyli schopni vstřelit dostatek branek, i když šance nám určitě nechyběly a za druhé jsme vždy udělali nějaké chyby, které soupeř potrestal brankou v naší síti. Na hřišti vedoucího mužstva jsme neměli co ztratit, povinnost bodovat byla na straně Vochovských. Naše sestava se opět proměnila podle toho, kdo měl zrovna čas, náladu a chuť a na zápas dorazil. Nemít Pája již vyřízenou registraci, neměli bychom na střídání nikoho. A to je opravdu není dobře!
Začátek nenapovídal, že mezi týmy bylo před zápasem propastných 14 bodů rozdílu. Ovšem již první šance domácích nás utvrdila v tom, co bylo problémem v minulých zápasech. Po hře uprostřed hřiště se domácí vydali po křídle kupředu, centr našel před bránou zcela osamoceného útočníka, který šancí nepohrdnul a prázdnou bránu bez potíží trefil – 1:0. To se psala teprve osmá minuta. Hned po rozehrání nakopl balon z trestného kopu před domácí bránu Pišta, domácí odvrátili na roh. Domácí možná vedení ukolébalo a celkově jsme byli v dalším průběhu prvního poločasu lepším týmem v poli. Ve 12. minutě rychle vhodil aut Vali, Pavkova střela šla ale hodně mimo. Z protiútoku si zákrok připsal i Česi. Ve 14. minutě vybojoval uprostřed hřiště balon Fury, byl faulován a domácí hráč dostal žlutou kartu. Ke střelám z dálky se pak dostali Maken a Pavka, po dvaceti minutách hry i Fury. V době našeho tlaku zachránil brejk soupeře Pišta krásným čistým skluzem. Pak se ještě ke střelám dostali Filip, opět Pavka a po Valiho centru se s problémy natáhl brankař, který před Filipem ještě stihnul zachytit. S chutí hrající Martin si pak udělal dva hráče soupeře, branku však obstřelem těsně minul. Po pěkné kombinaci na levé straně se ke střele dostal Dandýs, ale také minul. Těsně před půlí jsme domácí přitlačili a dvě střely byly zblokované ( Pytlos a Pavka ) a prošla až Makenova, bohužel opět vedle.
Po první půli jsme tak prohrávali o jednu branku, stejně jako minule. Horší jsme však rozhodně nebyli. Domácí ale využili své šance, my se dostali pouze ke střelám z dálky, které šly většinou mimo. Domácí tedy vedli, ale my věřili, že nějaký bod si odvézt můžeme, protože na hřišti byly síly dosti vyrovnané.
Hned na začátku druhé půle si mírně neporozuměli Pytlos s Česim v našem malém vápně a Ondra nakonec raději napálil balon na roh. Pak jsme se dostali k naší hře z první půle. Bohužel i výsledek byl stále stejný. Jak jsme se snažili o vyrovnání, dostávali se i domácí občas do šancí. Po jednom z rohů krásně zasáhl Česi a po něm na brankové čáře další obránce ( v tom chumlu ani nevím, kdo to byl, ale zabránil jasnému gólu ). Pak vystihnul rozehrávku domácích Karel, byl faulován a Pišta opět zahrával trestňák z uctivé vzdálenosti. Po jeho centru střílel Pavka. Bohužel opět nad. Zápas rozhodnul v 65. minutě člověk, který to vůbec nemá v popisu práce. To se do šance pokoušel prodrat domácí útočník. Neuspěl a se sklopenou hlavou se krokem vracel zpět. Domácí však vybojovali balon zpět a poslali jej k naší bráně, přímo na tohoto hráče, který v té chvíli byl někde u penalty a naši obránci na úrovni velkého vápna. Praporek v Karlově ruce vylétl vzhůru, píšťalka do té doby docela slušně pískajícího sudího však zůstala němá a domácím tak dostali dárek v podobě jednoduché situace, kterou využili beze zbytku – 2:0. To byl pro nás šok a opravdu nechápu, co vede jinak slušně pískajícího člověka k takovému zcela jasně chybnému rozhodnutí. Zápas ale pokračoval. Sice jsme nic nezabalili a snažili se i nadále alespoň o vstřelení čestného úspěchu, ale snaha to již byla spíše platonická. Navíc v 73. minutě se po rohu domácích dostal k hlavičce, kterou již ani Kuba nestihnul na brankové čáře vykopnout – 3:0. Pak ještě vystřelil Fury mimo, domácí ještě trefili tyč a na závěr si svoji ostrou premiéru odbyl Pája, který vystřídal Filipa. Nažhavený Pavka pak ještě trošku poškádlil domácího brankaře, který se snažil dostat balon do své moci za což uviděl žlutou kartičku a v 88. minutě ještě jeho střelu golman vyrazil. Za rozhodnutého stavu pak sudí písknul konec o minutu a půl dříve, ale to už asi nikomu nevadilo.
Stejně jako z předchozích zápasů tak odcházíme bez bodového zisku, ale s vědomím toho, že v poli jsme schopni hrát vyrovnaně v naší soutěži s každým. Výsledky se ale rozhodují ve vápnech a tam jsme opět nebyli úspěšní. Dnes se to týkalo hlavně útočné fáze, obrana i přes tři obdržené branky hrála velmi dobře. Bojovnost našim borcům rovněž nechyběla a určitě je na čem stavět. Aby se ale stavět mohlo, musí také hráči chodit na tréninky. Pokud je sestava na trávníku při zápase zcela odlišná od sestavy na tréninku, nelze očekávat, že se budou výsledky zlepšovat. Doufejme tedy, že se v úterý sejde co nejvíc hráčů na tréninku a v sobotu si to rozdáme konečně se soupeřem, který by měl být papírově s námi vyrovnaný – Slavií. Podcenit rozhodně nelze nic, protože Slavia v tomto kole porazila Spartu 2:1 a to je pro nás dostatečné varování na to, abychom soupeře nepodcenili.