Karel Dendis
Ondřej Houdek      Martin Furár     Ondřej Pytlík       Pavel Rom

Karel Hamberger       Martin Valeček

( 65. Filip Šperl )

Po sérii zápasů s těžkými soupeři nás konečně čekal mistrák s někým hratelnějším. Velice dobrá byla i sestava, a tak jsme doufali, že urveme nějaký ten bodík. Soupeře jsme hned v úvodu trochu zmátli tím, že jsme nastoupili pouze v deseti, ačkoliv na střídání byli na lávce Filip a Pišta. Martin Valeček si totiž zapomněl dres v šatně a zjistil to až při nástupu na hřiště. To bude mít ještě dohru na dokopné, na takovou možnost jsme při sestavování pokut za prohřešky nepomysleli.

Vlastní zápas se od začátku hrál pod naší taktovkou a zdálo se, že je jenom otázkou času, kdy vstřelíme první gól. Hned ve druhé minutě byl faulován pronikající Kája Dendis, Pytloš ale poslal míč z trestňáku nad. O chvíli později Pavka šikovně vrátil míč na šestnáctku, Karl ale z první mířil vedle. V šesté minutě to už zavánělo gólem, Martin Valeček ale nedokázal skákající míč dotlačit zblízka do prázdné brány. O minutu později to technicky zkoušel Ženda, míč bohužel těsně přeletěl bránu. Pak se ucitl ve dvou šancích Karl, nejprve pálil vedle a vzápětí zahodil gólovou hlavičku. Po našem drtivém, ale bohužel bezgólovém nástupu, se osmělili i hosté, nejprve nepřesnou střelou ve 14.minutě, o chvilku později pak nebezpečným centrem, který jen taktak neskončil gólem v naší síti. Ve 20.min. střílel Vali, golman jeho pokus zlikvidoval. Po úvodu plném šancí se ale naše hra začala horšit, místo kombinační hry po zemi bylo z naší strany stále více k vidění celá řada dlouhých a těžkých přihrávek a pokusů o individuální průnik, které ale proti tvrdým a urostlým hráčům Slavie neměly valnou šanci na úspěch. Hra směrem dozadu se úplně vytratila, všichni asi chtěli co nejdříve a za každou cenu dostat míč do šestnáctky soupeře a dát honem gól. Výsledkem ale bylo, že až do konce poločasu jsme si vypracovali pouze dva náznaky šancí. Ve 38.minutě rozehrával Fury trestný kop, míč ale přeletěl i dráty za horní bránou. A těsně před závěrem poločasu míč poletoval v málém vápně soupeře, všechny naše pokusy dostat ho do brány byly ale zblokovány. Vytěžili jsme z toho pouze roh, který zakončil Houdy pohotovou střelou těsně vedle.

O poločasové pauze dostali kluci céres a instrukce, co změnit. A zřejmě to přineslo své ovoce, protože alespoň v první části druhé půle byly z naší strany k vidění pěkné kombinační akce. A ejhle – jedna z nich skončila dokonce i gólem. Po ťukesu ve středu hřiště si Pytloš naběhl do uličky, dostal od Makena přesnou přihrávku a chladnokrevně obstřelil brankaře – 1:0. A další pohledná akce přišla o dvě minuty později, Makenovi ale před bránou na poslední chvíli míč ukopl obránce. V 58. minutě jsme byli blízko ke vstřelení uklidňujícího gólu, naše střela byla ale tečována a skončila na břevně. Z následného rohu se dostal k zakončení Fury, golman ale jeho střelu kryl. Aby to bylo spravedlivé, v 63.min. i soupeřův pokus o vyrovnání skončil na konstrukci naší brány. V 65. minutě došlo na střídání, místo Valiho šel na plac Filip. A následující minutu přišlo na řadu i druhé naše střídání, místo Standy, který si natáhl sval, nastoupil Pišta. V 74.minutě nás pobavil Houdy, kterému při pokusu o střelu spadla kopačka a krásným obloučkem letěla snad dál než míč. O chvilku později konečně přišlo uklidnění, po Pytlošovo centru z pravé strany zabojoval v malém vápně Karl, vleže míč vrátil na penaltu, odkud Houdy střelou k tyči zvýšil naše vedení – 2:0. V 78.min. Fury rozehrával další standartku, střela ale šla mimo. Zápas jsme definitivně rozhodli v 80.minutě, náš rychlý brejk zakončil Karl střelou do odkryté brány – 3:0. Soupeř potom hru otevřel, což nám dávalo příležitosti k dalším protiútokům a přečíslení. V posledních deseti minutách jsme se takto řítili na bránu hostí ještě třikrát, všechny tyto slibné útoky ale skončily trestuhodným odevzdáním míče soupeři. Nicméně tři body jsme získali, nedostali jsme gól, takže určitě spokojenost.

V posledních třech kolech nás čekají soupeři z konce tabulky, takže bychom rádi bodovali a trošku se tou tabulkou prodrali výše. A snad i ta hra bude trochu lepší než dnes.

Střelci: Ondřej Pytlík, Ondřej Houdek, Karel Hamberger