PAVEL ROM      MARTIN FURÁR        MARTIN BLUMENTRITT

ONDŘEJ PYTLÍK

MARTIN BEZDĚK          KAREL HAMBERGER

( 58´JAN BIHARY )

Po plném bodovém zisku na domácím place proti Slávii nás čekal další soupeř v Liticích za krásného, časně odpoledního dušičkového času. Před sezonou jsme zde sehráli velmi vydařený pohárový zápas a tak jsme doufali, i vzhledem k tabulkovému postavení obou mužstev, v bodový import. Manager Polda se spozdil na FCVP, kde poslední dobou tráví stále víc času a všichni doufáme, že do Hradiště z Viktorky přinese co nejvíc nových poznatků. Sestavu tak dal do kupy Laďas, své si k fotbalu řekl také Dan. Jelikož bylo dost na výběr, byla variabilita mančaftu veliká a to jsme i v průběhu zápasu dostatečně využili nejen při střídáních, ale i při přeskupeních během hry.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji, než domácí a již po deseti minutách jsme měli an kontě tři střely mimo, rohový kop a tutovku, kterou Fury po Pištově nákopu z půlky poslal lobem nad dolmana, ale také bohužel nad bránu. Ve 12. minutě se poprvé dostali ke slovu domácí trestným kopem, který Česi vytáhl na roh. Obdobná šance se nám naskytla v 17. minutě, kdy byl faulován Karl, Pytlos ale poslal prudkou střelu pouze do zdi. Na druhé straně se zaskvěl Pišta dokonalým skluzem, kterým čistě zlikvidoval šanci domácích. Ve 23. se do další šance dostal Karl po Makenově akci, ale střela šla opět nad. O dvě minuty později nám zatrnulo, když při souboji v našem vápně cvakly kopačky Valiho a útočníka domácích tak, až to bylo slyšet na střídačky. Sudí byl ale milostdný a penalta se nekonala. Naštěstí. I tato situace vedla Poldu k rošádě v sestavě, když po půlhodině hry si posty vyměnili Bezďa a právě Vali. Následovaly akce Makena, po které střílel těsně vedle Dandýs a za chvíli po samostatné akci Karl vystřelil jen slabě, když míč na hrbolatém terénu neustále nepředvídatelně poskakoval. Dobře ho trefit bylo tak torchu i dílem náhody. V dalších minutách se po Bezďově průniku dostal k balonu Vali, ale byl faulován a my měli výhodu trestného kopu z nadějné vzdálenosti, ale Ondrova střela byla příliš slabá. Do půle se ještě vydařila minela Žendovi, Bezďa však skvěle zasáhl a vše zachránil. V poslední munitě unikal obraně domácích Vali, ale nepochopitelně mu byl odpískán faul ve chvíli, kdy byl před obráncem a postupoval s míčem na bránu. Nepochopitelné. Napadá mne snad jen, že to byla kompenzace za neodpískanou penaltu z předchozího průběhu zápasu, ale to je se mi ani nechce věřit. Půle tak skončila bezbrankovou plichtou a šlo se do kabin.

Mužstva se vrátila beze změn v sestavách, ale nástup jsme měli podstatně lepší my. Hned po minutě hry jsme zahrávali trestňák, Ondra ale trefil vysoko nad. Ve 47. minutě to před bránou domácích hořelo po střelách Karla a Ondry, které byly zblokovány se dostal v dobré pozici k zakončení Fury, trefil ale opět pouze síť nad domácí bránou.Pak domácí hru vyrovnali a po Ondrově nechtěném hraní rukou se dostali k zajímavému trestnému kopu. Ten Česi vyrazil na roh. Před uplynutím hodiny hry šel ze hry Bezďa, který nebyl úplně fit a na plac šel Bihy, který se vrací po zranění. Na předstopera se přesunul Dandýs, Maken šel na beka, Karl do střadu zálohy, Fury na kraj a Bihy do útoku k Valimu. Možná to bylo dané i zmatkem, který změny v kádru vnesly na trávník a tak byl Fury faulován na rohu velkého vápna soupeře. K trestnému kopu se postavil sám faulovaný. Prudce a nízko poslal balon do vápna a domácí ve snaze o odvrácení si balon umístili do vlastní brány - 0:1. U celé akce byl nablízku Ondry Pytlík, kterému sudí branku přisoudil, ale posledním z našich, který se míče dotknul, byl Fury. Ten také bude zanesen v našich statistikách. Paradoxně námi vstřelený gól jakoby domácí probral. Domácí se dostali do mírného tlaku. Z něj jsme se dostávali do brejků, které však nekončily kvalitním zakončením. Ke střelám se postupně dostali Vali a Pavka, zkoušel to i Ondra, vše šlo ale mimo nebo bylo zakončení pouze slabé. Domácí se však také nenechávali zahanbit a Česiho několikrát pořádně vyzkoušeli. Hlavně po rozích to bylo nebezpečné. Česi při jednom z nich mohutně zařval "máááám" a přejel vše před sebou včetně Ondry. To je ale správné, když golman má, tak to musí mít! V 78. minutě vystřídal Filip Valiho, kterému se o hodně lépe dařilo po přesunu dopředu, než na začátku zápasu vzadu. V 80. minutě napálil Pavka golmana domácích, gól to ale nebyl. Trestný kop v 82. minutě rozehrál Ondra na Pištu, jeho střela šla ale mimo. Domácí se opět nadechli k náporu, ze kterého nás osvobodil Dandýs krásným vyvezením balonu, které však naší další šancí neskončilo. Pozoruhodná událost se stala v 85. minutě, když sudí mylně odpískal domácím rohový kop. Ti jej sportovně rozehráli přímo do autu. To se jen tak nevidí a domácím za toto fair play gesto patří uznání. Za tuto šlechetnost byli domácí málem odměněni o minutu později, když samostatný únik bravurně zlikvidoval Česi. Ten si tentokrát nulu na svém kontě poctivě vychytal. Rozhodnout jsme mohli Bihym, když šel od půlky sám na bránu. Střela však mířila těsně vedle. Nicméně to byla šance, kterou by ( jak se říká na páteční gardičce ) proměnil i Oskar Pistorius, milující manžel a skvělý střelec........ Ne tak náš JB7. Domácí tak žili v naději do posladních chvil a o svou šanci se opravdu prali. Měli další rohy, několik střel a zápas končil až 93. minutou, když jsme vše poctivě odbojovali. Žlutou kartičku si za připomínky směrem k sudímu vysloužil ještě Filip a prasátko tak bude opět kvičet radostí při krmení.

Zápas tak skončil naším vítězstvím a domů si vezeme opravdu těžce vybojovalé tři bodíky. Hra sice opět nebyla ideální, náznaky pěkných akcí byly, ale některá řešení nebyla dobrá. Vše však nakonec dobře dopadlo a radost je velká. Všichni se již těšíme na poslední letošní domácí zápas s "B" týmem Letné, který je sice také za námi, ale v tomto kole prohrál se Spartou pouze 2:1. To nás musí varovat. Nesmíme nic podcenit. Ve čtvrtek na umělce kvalitně potrénujem a doufáme, že v sobotu prodloužíme naši sérii v závěru sezony.

střelec Hradiště: Martin Furár

A jde se na to...

Těsně před úvodním hvizdem

58. minuta - Bihy střídá Bezďu

78. minuta - Filip střídá Martina Valečka