PAVEL ROM        JAN BIHARY          MARTIN BLUMENTRITT

ONDŘEJ PYTLÍK

MARTIN BEZDĚK          FILIP ŠPERL

( 79´ ONDŘEJ HOUDEK )     ( 87´PAVEL RYCHTERA )

Na domácím trávníku jsme se snažili v posledním letošním domácím zápase prodloužit sérii vítězných zápasů. Soupeřem nám byl „B“ tým Letné, který se momentálně nachází v tabulce až za námi. To však moc neznamená především u týmů, které mají své „A“ týmy ve vyšších soutěžích a mohou tak svoje béčka posilovat, pokud nehrají v jeden den. To byl přesně tento případ. Navíc skladba našeho mančaftu v šatně byla velmi odlišná od předchozích. Z různých důvodů chyběli Standa, Dandýs, Karlos a Fury, po telefonické výzvě se alespoň na lávku posadil Houdy. Do hry tak na lavičce byli připraveni Pája, Tomíno a zmíněný Houdy. Na place byl od začátku Bezďa, který nebyl úplně fit, Bery, který jen tak tak doléčil svalové zranění a Bihy, který se po zranění také teprve vrací. Z tohoto výčtu je patrné, že ač jsme v tabulce figurovali před svým soupeřem, za velkého favorita jsme se považovat nemohli.
Úplný začátek patřil spíše našemu soupeři, který hrál více balonem, přičemž první střelu vyslal v osmé minutě naštěstí těsně nad. Česi ránu kontroloval. Snaha hrát s míčem i vzadu se však hostům nevyplatila. Ve 13. minutě rozehrál brankař na svého beka, ten mu pod tlakem našeho dobrého forčekingu balon vrátil hodně nepřesně a Filip se tak dostal k míči před odkrytou bránou. Svojí šancí nepohrdnul a šli jsme do vedení 1:0. Hosty to viditelně rozhodilo a o dvě minuty později se do šance dostal Bezďa, ještě přistrčil Pavkovi a jeho střela jen těsně minula soupeřovu bránu. V 17. se do našeho velkého vápna vydal soupeř s míčem u nohy. Míč mu Vali skluzem ukopl, soupeř přes něj pak upadnul a sudí nařídil proti nám penaltu. Česi tak mohl přijít po dvou zápasech s nulou o svoji neprůstřelnost, ale byl rezolutně proti a špatně kopnutou pentli lapil! To dostalo dech nabírajícího soupeře opět dolů a tak se pop dalším dobrém napadání dostal do šance aktivní Bezďa, další branka však nepadla. Ve 22. minutě uviděl hostující hráč žlutou kartu za faul na Pavku u středového kruku a Pišta rozehrál standardku na kterou nabíhali Pavka, Maken a Filip. Všem však kousek chyběl, aby perfektně kopnutý balon umístili do brány Letenských. Další naše šance přišla po Beryho nahrávce Bezďovi, jehož pěknou střelu gólman vyškrábnul na roh. Po něm byl před branou hostí velký závar, nikdo však balon do sítě neprotlačil. Po dalším rohu o pár minut později se k hlavičce dostal Bezďa, směřoval ji však těsně vedle tyče brány, kterou určitě trefit chtěl. Ve 33. minutě se před bránou ocitl osamocený Pavka, balon měl ale trošku za sebou a střela byla technicky náročná a branku netrefil. Stav tak stále pro nás příznivý byl, ale jen tím nejtěsnějším rozdílem. Ve 35. minutě musel opět vytasit zákrok Česi, když lapil samostatný únik soupeře. Do půle musel ještě likvidovat trestný kop po faulu Pytlose, na naší straně další akce, které by stály za zaznamenání nebyly.
Po první půli jsme tak vedli o jednu branku, byli aktivnější a na pohled i rychlejší. Hosté však byli také nebezpeční a jednobrankové vedení zatím o ničem nerozhodovalo. Po poločasovém povzbuzení, upřesnění některých herních záležitostí a beze změn v sestavě jsme nastoupili ke druhé půli.
Hned na jejím začátku se do šance po trestném kopu dostali hosté a střela šla vedle jen těsně. Hosté  během prvních 7mi minut druhého poločasu dvakrát vystřídali, na hře to však nebylo nijak znát. V 55. minutě vhazoval Kuba na půlce aut. Ten vhodil po lajně za všechny bojující hráče do volného prostoru. Tam si naběhl Filip, na kterého obrana hostí úplně zapomněla. Filip se neunáhlil, balon si připravil a jeho centr perfektně nalezl nabíhajícího Bezďu, který zvýšil do protipohybu brankaře na 2:0. V dalším průběhu hry jsme se dostávali do dalších šancí, hosty jsme k závažnějším ohrožením příliš nepouštěli a Česi ojedinělé ( neříkám, že ne nebezpečné ) šance hostí likvidoval. Bihy se dostal do šance v 58. minutě – nedal. Velký závar pak opět bez úspěchu nastal v 63. minutě a po 70ti minutách zaplesalo fotbalové srdce všech diváků, kterých nebylo v krásném odpoledni málo. Perfektní souhru však Pavka nezakončil přesně. V 79. minutě nahradil Houdy Bezďu a hned vzápětí se po Pavkově centru ocitnul v šanci, kterou neproměnil. To by byl trenérský „majstrštych“ Dana, který společně s Laďasem opět zastupoval pomáhajícího a chránícího managera Poldu. Pak se připomněl Maken, který nejprve promarnil šanci v útočné fázi, za chvíli mu při odkopu sklouznul balon a málem Česiho přehodil a ukončil tak jeho třízápasovou neprůstřelnost. Naštěstí z toho byl pouze rohový kop bez výsledkových následků. V 87. minutě se na hřiště podíval Pája, když vystřídal s chutí hrajícího Filipa, který v zápase zaznamenal gól a asistenci. Stejně jako Houdy se chvilku po svém vystřídání dostal do šance i Pája, na balon ale v poslední minutě nedosáhl.
Zápas tak skončil naším vítězstvím 2:0. Pozitiva jsou jasná – tři body do tabulky a mírný posun tabulkou vpřed, dva vstřelené góly a to našimi útočníky, další nula na Česiho kontě opět poctivě vyčapaná a prodloužení všech výše uvedených sérií na konci sezony. V posledním kole podzimu zajíždíme na hřiště Vodních staveb, kde nastoupíme proti "B" týmu, který doposud tabulku naší soutěže uzavírá a v tomto kole získal překvapivě svůj první bod na hřišti Sparty. Už proto to nesmíme podcenit a určitě se pokusíme před dokopnou veškerá pozitiva konce sezony o jeden zápas protáhnout. Večer pak hraje naše repre o první místo ve své kvalifikační skupině a půjdeme tak po zápase někam zafandit, protože v pondělí je státní svátek a většina mužstva tak bude užívat volného dne. Tak s tím všichni počítejte a nebuďte překvaleni, až se po zápase vydáme do města.

střelci Hradiště: Filip Šperl, Martin Bezděk