PAVEL ROM        MARTIN FURÁR     ONDŘEJ PYTLÍK   JAN BIHARY

( 64´JAROSLAV BERÁNEK )

MARTIN BEZDĚK          KAREL HAMBERGER

( 69´ MARTIN VALEČEK )

K zápasové derniéře podzimu 2014 jsme zajížděli v časném nedělním odpoledni na hřiště beznadějně posledních Vodních Staveb "B". Ty nakonec svoji hrou potvrdily, proč se momentálně nacházejí tam, kde jsou a je velkým kladem, že jsme se jim v tomto zápase nepřizpůsobili a hráli od začátku do konce se zcela jednoznačným cílem. Ale pojďme popořadě. Sestava byla velmi dobrá, dokonce na lávce bylo úplně plno a to nedorazil avizovaný Dandýs, o kterém se dá říct, že už ani nevíme, jak vypadá.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již ve druhé minutě jsme zahrávali rohový kop, na který si naskočil Ondra a hlavou poprvé ohrozil domácího golmana. Ten jeho střelu vyrazil a Ondrova dorážka šla mimo. Stejně se vedlo o další dvě minuty později Bezďovi a za další minutku opět Ondrovi, který zakončoval pěknou kombinační akci s Bihym a Karlosem. Poté se na naši polovinu poprvé dostali i domácí a měli i nějaké náznaky šancí, vše však skončilo mimo naší bránu. Po dalším Karlově pokusu o střelu se mu balon vrátil jako bumerang přímo na nos, ze kterého začala odkapávat krev. Naštěstí ne moc silně, přesto jej sudí poslal mimo hřiště k ošetření. Laďas odborně zasáhl trojcípým šátkem a po pár minutách se Karel hlásil do hry. Skipy jej pustil s malým zpožděním v přerušené hře - naštěstí pro nás přesně ve chvíli, kdy domácí vhazovali aut, který zmateně vrhli na hřiště přímo ke Karlovým kopačkám a ten šancí nepohrdnul - 0:1 "angličanem" o tyč. Pak jsme měli další šance a domácí se za polovinu dostávali jen velmi sporadicky. V 18. minutě stojí za zmínku perfektní Pavkovo zpracování dlouhého centru, pěkná klička do protipohybu obránce a jeho následná střela. Bohužel do tyče. V obranných zákrocích se pak vyznamenali Standa a za chvilku i Ženda, kteří domácím u lajny nedovolili odcentrovat a ukopli jim míč do autů. Z nich další nebezpečí naštěstí nebylo. Zato zahřmělo na druhé straně. Ondra se pokusil vysunout Bezďu, jeho centr byl sražen obranou ale tak nešťastně ( pro domácí ), že přistál Bezďovi přímo na hlavě a ten vyběhnuvšího brankaře s přehledem přehodil - 0:2. A nemuselo zůstat jen u toho. Za chvilku pádil zcela osamocen na bránu Bihy po Karlosově perfektní přihrávce, šanci ale neproměnil. Naprosto odlišně se mu vedlo po kombinaci celého mančaftu po půlhodince hry, kdy jeho střela byla tečována nad vybíhajícího golmana a my tak vedli 0:3. Pak ještě Karlos po Pavkově patičce pálil těsně vedle a Maken po rohu trefil boční síť domácí brány. Do půle ještě branku minul Karlos a při další šanci přehodil brankaře a byl sám před bránou, bohužel s balonem nad hlavou a hráčem o kterém nevěděl těsně za sebou. Tento obránce tak zachránil "Neviditelné" před dalším gólem. V poslední minutě první půle ještě Bezďa po akci Ondry s Furym pálil nad. Půli jsme tedy vyhráli o tři branky a předvedená hra byla opravdu dobrá. Domácí se nedostali prakticky k ničemu, my naopak spoustou dalších šancí pohrdli.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn v sestavě, bohužel poměrně dosti vlažně. Nejprve obdržel žlutou Fury za uchechtnutí se, které si sudí vztáhnul na sebe a pak Česi nejprve nezkrotil do rukou jednoduše vypadající balon při výběhu, akce pokračovala a střela z nějakých 25 až 30 metrů skončila přesně u jeho tyče. Statistici jistě spočítají, kolik času soupeřům trvalo, než nám vstřelili branku, ale tahle z 50. minuty byla z kategorie zbytečných - 1:3. Domácí pak ještě na chvilku jakoby ucítili možnost se zápasem něco udělat, ale naštěstí jsme se vzpamatovali a začali zase hrát to, co v první půli. Postupně přišly i další šance. V 55. minutě trefil Ondra z trestňáku z 20ti metrů jen střed brány, pak ještě domácí taky z trestňáku zahrozili, ale Česi vyboxoval do bezpečí. To bylo ze strany domácích ale vše. Pak se do šance ještě dostal Bezďa a to hned dvakrát - bohužel ani jednou neuspěl. Až přišla 64. minuta. To Fury vysunul kolmicí dopředu Ondru a ten již nezaváhal - 1:4 a současně vystřídal Pavku Bery. Ten byl v 67. minutě na začátku kombinace s Ondrou a Karlosem, kteří vysunuli Bihyho a ten dal svůj druhý gól dne - 1:5. V 69. minutě šel na plac místo Bezdi Vali. Mezi 70 a 75. minutou jsme mleli domácí před jejich bránou, kopali několik rohů a měli několik střel, vše ale bez gólového vyjádření naší již opět zcela zjevné převahy. 10 minut před koncem šel na hřiště Pája místo Standy. Postavil se do útoku, Vali se stáhnul na předstopera. Po třech minutách na hřišti Pája vypálil, bohužel mimo. Pak si Skipy všimnul, že Pája nastoupil v brýlích, které neměl zapsané v zápisu a poslal jej brýle sundat. To však je pro Páju nepřijatelné a tak šel na hřiště ještě i Tomíno v 85. minutě. Pája na adresu sudího utrousil několik poznámek hodných snad jen prezidenta republiky, ale s rozhodnutím už nic dělat nešlo. Tomíno se hned po příchodu na plac po Beryho přihrávce dostal ke střele. Ta byla obranou zblokována, míč se odrazil k Ondrovi, který posunul na Bihyho a JB7 dovršil svůj dnešní tattrick - 1:6. A stále to nebylo vše. O minutu později tentokrát právě Bihy vysunul Karlose. Ten se mezi beky prosmýkl a zvýšil na 1:7. Ve velké šanci se ocitl ještě Kuba, kterému střelu z úhlu brankař vyrazil. Z následného rohu v poslední minutě přistál Bihyho centr u Pišty, který se ocitl úplně sám před bránou a poslal míč s rozvahou placírem k tyči bezmocného Vodnického golmana - 1:8. Tak zápas také skončil a my šli poděkovat divákům za celosezonní podporu a pak si zakřičet do šatny zasloužený vítězný pokřik.

Na shrnutí sezony dojde později, Laďas už smskami svolává mančaft k dnešnímu druhému zápasu - na Spilku proti Islanďanům.

I v tomto boji jsme uspěli a písmenka na kláwesnici se mi pletou, ale 2:1 po hrozivé minele golmana se určitě počítá a motokrávy nám zbývají na dokopnou.........................

Střelci: Jan Bihary 3, Karel Hamberger 2, Martin Bezděk, Ondra Pytlík, Miroslav Laštovka