Pavel Rom  Martin Furár   Jan Bihary   Ondřej Houdek

( 72´ Martin Bezděk )

Daniel Červený           Karel Hamberger

( 55´ Václav Krliš )

K prvnímu mistráku jsme nastoupili ve zcela netradičním čase a na netradičním místě. Páteční podvečer na umělce v Luční nás ale nemohl po několoka trénincích na umělce v Brojovce, které jsme absolvovali v podobném termínu, překvapit. Naopak jsem zvědavý, jak se srovnáme s terénem po nástupu na přírodní pažit domácého placu v příštím kole. K zápasu se dostavil skoro plný počet hráčů a tak měl manager z čeho vybírat. Sestavu dal dohromady nejsilnější možnou a na střídačce bylo úplně plno a to nejen počtem, ale i kvalitou, což se v dalším průběhu hry ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů.

Pod světly Viktoriánského tréninkového areálu vstoupili do utkání lépe Plzenečtí, kteří byli vedeni jako domácí. Již ve druhé minutě pelášil jejich útočním sám na Česiho po chybě v naší rozehrávce. Česi ale dobře vyběhl, zmenšil střelecký úhel a střela šla mimo. Po chvíli dokonce dostali domácí míč do naší brány, pomezní ( kterým byl opět Vali ) odmával ofside a hlavní branku na jeho pokyn neuznal. Pak jsme se osmělili i my a výsledkem byly Furyho střely, které však branku o dost minuly. Ve 14. minutě kopali domácí trestňák z velké dálky, který jsme sice odvrátili, ale z následného dlouhého balonu do vápna jemnou ( snad i náhodnou ) tečí poslal domácí útočník míč do protipohybu Česiho a tentokrát se vešel i mezi tyče - 1:0. Na tento stav jsme zareagovali nejlepším možným způsobem a to aktivní hrou. Přesnými přihrávkami jsme drželi míč ve své moci a z toho plynul náš sílící tlak. Z něj pramenil Houdyho průnik do vápna po Furyho krásném balonu, kde byl Ondřej faulován a zcela jasnou penaltu sudí viděl a odpískal. K jejímu provedení se postavil Bihy a s jistotou proměnil - 1:1. I nadále jsme byli aktivnější a v poli lepší. Domácí ale byli velmi nebezpeční svými brejky, na které nabíhal jediný útočník, který však dělal naší obraně potíže. Polda k němu vyslal Makena a je pravdou, že od tohoto momentu si tento hráč fotbalu moc neužil a svému týmu přestal být tak užitečný, jako doposud. Tesně před uplynutím půlhodiny hry se zrodila naše další šance. Po Pavkově zpracování se k balonu dostal Dan a nedal domácímu brankaři šanci - 1:2. Další krásná akce po ose Pavka-Bihy-Dan skončila Danovou kličkou golmanovi, ale nakonec z toho byl jen rohový kop v náš prospěch. I nadále jsme hráli dobře, ale Plzenečtí se nevzdávali a snažili se o vyrovnání ještě v první půli. Při našich kombinacích se dopředu dostávali i hráči z obrany a tak se občas stalo, že záložníci byli poslední instancí, před jejich postupem na Česiho. To se ukázalo v poslední minutě první půle, když musel za záchrannou brzdu zatáhnout Fury a odnesl to žlutou kartou a mančaft trestným kopem z nebezpečné vzdálenosti. Ten však domácí nezahráli moc dobře a my v pohodě obdvrátili. Půle tak skončila naším zaslouženým vedením. V chladném počasí se pauza zkrátila na nutné minimum a beze změn v sestavách se šlo do druhého dějství.

Již po deseti minutách v souboji Dan špatně došlápnul a jeho podvrtnutý kotník mu zabránil v dalším pokračování v zápase. Na plac se tak dostal Venca a rozhodně se neztratil. Plzenečtí přidali na důrazu a my se jim velmi správně a i dosti ochotně přizpůsobili. Milánek ale měl karetní partii rozehranou pouze na jednu stranu a tak po hodině hry po Furyho zákroku, když zašlápnul unikajícímu borci balon a on přes něj přepadnul přímo před plzeneckou křičící střídačkou vytasil druhou žlutou pro našeho zaskakujícího kapitána a Fury tak uviděl prvně v kariéře červenou kartu. Pásku převzal Bihy a pro nás to znamenalo půlhodinu hry v deseti proti soupeři, který byl ve druhé půli zatím aktivnější. To nevěstilo nic moc dobrého. Stalo se ale nečekané. Domácí jakoby nevěděli, co si s převahou jednoho hráče počít a všichni naši hráči zvýšili obrátky a v poli nebylo vůbec poznat, kdo v jakém počtu hraje. V 67. minutě jsme zahrávali trestňák z nějakých 20ti metrů a Houdyho levačka zamířila přímo do šibenice. Domácí golman se ale vytáhnul a míč vytlačil na tyč a následně jsme zahrávali roh. Několikrát šel Venca do útoku proti rozhozené obraně a k úspěchu mu chybělo snad jen trochu více klidu, nebo alespoň troška štěstí. Plzeneckým již začínaly trošku povolovat nervy a naši občas velmi důraznou hru velmi špatně snášeli. Sudí rozdával karty jak kdyby měl ruce plné trumfů, ale pohříchu převážně na naší straně a obdobné zákroky plzeneckých nechával bez povšimnutí. Nakonec byl nucen dát něco i domácím, ale někteří jejich borci byli zralí na cestu za Furym. V posledních deseti minutách se domácí dostali k několika náznakům, když třeba trestňák vyčápnul s jistotou Česi a poradil si i s dalšími ošemetnými situacemi. Těsně před koncem ukázal Venca na půlce, jak se zastavuje nebezpečný brejk tak, že protihráč málem podrazil nohy Poldovi, který stál dve metry od lajny. Viděl tak také žlutou, stejně jako chvíli před ním Bany. Výborným tahem se ukázalo také druhé střídání v 75.minutě, když šel na plac Bezďa za Pavku, postavil se místo Makena na předstopera a Maken šel do zálohy. Bezďa byl velmi důrazný a v obraně bezchybný. To jsme ve vypjatém závěru potřebovali a i díky tomu jsme utkání dotáhli do úspěšného konce.

Zápas to byl na začátek sezony velmi kvalitní a nepostrádal nic. Bylo to napínavé, byla spousta emocí jak na hřišti, tak v hledišti ( nebo spíše na lavičkách ). Je třeba říci, že jsme vyhráli zaslouženě, především proto, že při vyrovnaném počtu hráčů jsme byli lepší a po oslabení jsme ještě přidali a Plzenec byl v přesilovce zcela bezradný ( to dobře známe v opačném gardu, že ano, pánové ). Za týden nás před Pavkovou oslavou čeká domácí zápas se Spartou, které máme z podzimu co vracet. Tak teď jen musíme věřit, že se povede jak dnešní maškarní, tak další zápas a následná akce.

střelci Hradiště: Jan Bihary (p), Daniel Červený