první domácí mistrák - první domácí vítězství

Pavel Rom  Martin Furár   Ondřej Pytlík   Ondřej Houdek

(74´ Jan Rucký)                                 (87´Lukáš Bendík)

Václav Krliš          Karel Hamberger

(72´ Filip Šperl)

Po úspěšné premiéře minulý týden na umělé trávě jsme nastoupili k prvnímu domácímu mistráku na přírodním pažitu domácí arény. Z přechodu z kvalitních umělek na čerstvě zválcovaný travnatý povrch vládly před zahájemím zápasu trošku obvavy. Nakonec jsme dokázali slušně kombinovat i na tomto terénu a zápas rozhodně svoji úroveň měl. V šatně se sešla téměř plná sestava a tak měl Polda z čeho vybírat. Dan Červený a Bihy si léčili bolístky z předchozího utkání a tak se do sestavy vrátil původní kapitán Ondra Pytlík a v útoku nastoupil od začátku Václav, který výborně odehrál závěr minulého zápasu a tak dostal tentokrát důvěru od začátku utkání. tato zvěst se rychle roznesla a tak utkání sledovaly slušně zaplněné ochozy, z velké části Václavovými rodinnými přísklušníky. "Hujerovi" sahali od domácí strídačky témeř až k rohovému praporku... :-))).

Utkání jsme začali lépe my a vytvořili si několik možností k ohrožení branky soupeře, ale žádné vážné akce to nebyly. To hosté hned z první šance udeřili. Po rohovém kopu odklidil míč mimo vápno Fury, bohužel přímo k hráči soupeře na rohu našeho vápna. ten nevědouce, co dělat napálil balon směrem na naší bránu a míč skončil přesně u protilehlé tyče Česiho svatyně. Honza míč jenom pohledem kontroloval, ale bohužel to nestačilo - 0:1. Naštěstí jsme v aktivitě nepolevili a po čtvrthodině hry se do vápna neohroženě natlačil Dandýs, byl soupeřem sražen a sudí bez váhání ukázal na penaltový puntík. Fury si s penaltou věděl rady a my rychle srovnali - 1:1.Prakticky ihned po rozehrání se nám naskytla další příležitost v podobě trestňáku, který poslal Fury na přední tyč, kam ovšem pohříchu nikdo nenaběhl - signály ještě budeme muset trošku potrénovat. Za našeho stálého tlaku se odehrávala druhá půle bez úspěšného zakončení až do 38. minuty. To po kolmici za obranu běžel sám na golmana Bany. zakončil dobře podél vyběhnuvšího brankaře, trefil ale tyč. Naštěstí dobíhal i Václav a ten již zcela odkrytou branku neminul - 2:1. Za zaznamenání pak stojí už jenom Furyho střela z dalšího trestňáku, kterou však nasměroval nejen nad bránu, ale u nad pletivo. Půli jsme tak vyhráli o jednu branku, i když jsme v kombinaci, pohybu a i důrazu byli lepší.

Don druhého poločasu jsme šli beze změn v sestavě a s pokyny střílet, střílet a opět střílet. Hosté hráli sice z kopce, ale proti dosti ostrému slunci, které klesalo stále níže a brankaři dosti znepříjemňovalo život.Nenadále však v 50´ minutě udeřilo na druhé straně. Hosté zahrávali trestný kop z nějakých 23 metrů a po zemi letící balon proklouznul Česimu mezi nohama do brány a bylo srovnáno - 2:2. Nejlepší odpovědí byla následná akce, když po Václavovo přistrčení Fury vypálil a obranou tečovaná střela skončila za zády brankaře a my šli opět do vedení - 3:2. Naše aktivita v těchto chvílích byla oproti hostům na zcela jiné úrovni a tak hned v 58 minutě po dalším našem rohu trefili konstrukci brány postupně Fury a Bany a napotřetí už prázdnou bránu trefil dorážející Václav - 4:2. I nadále jsme byli lepší a neovlinila to avi střídání, když Vaška vystřídal Filip a za chvíli kapitána Pavku Hanz. Ten se po Furyho přihrávce dostal ke střele na rohu vápna a i když si golman na balon sáhnul. skončil ve vinglu jeho brány - 5:2. Pak ještě Houdyho nahradil Luky a v poklidu jsme zkontrolovali zbytek zápasu k zaslouženému vítězství.

Večer jsme se původně chtěli podívat, jak se má správně hrát fotbal, ale spíše se naše repre měla odpoledne přijít kouknout na nás........ Proběhlo několik drobných dražeb věcí zapomenutých na maškarním bále, popřáli jsme Pavkovi k tricítinám a Bezďovi k přírůstku do rodiny a po dobré konzumaci Pavkou objednaného pohoštění jsme se včas rozešli k domovům přeřídit hodiny z druhé na třetí.

Příští týden zajíždíme obhajovat jarní neporazitelnost do Dýšiné, která překvapivě sebrala v tomto kole bod ve Vovově. V Dýšiné je velké hřiště, které by mělo naší hře vyhovovat. Doufám jen, že se sejdeme opět alespoň v takovém počtu a takové síle, jako v dosavadních zápasech.

střelci Todnáda: 2xMartin Furár, 2x Václav Krliš, Jan Rucký.