Pavel Rom  Martin Furár   Ondřej Pytlík   Ondřej Houdek

(54´ Lukáš Bendík)

Daniel Červený          Karel Hamberger

(77´ Martin Valeček )        ( 85´Filip Šperl)

Na horkou Dýšinskou trávu jsme dorazili v totožné sestavě jako v minulém kole, pouze Václava, který si plnil své reprezentační hokejové povinnosti, nahradil uzdravený Dan. Lavička byla opět silná a tak měl Polda na výběr nejen v základu, ale i při pozdějších střídáních. Vlastní zápas začal o chviličku dříve než měl a tak jsme konečný příznivý výsledek Viktorky z Ostravy znali až těsně po začátku našeho zápasu. Začátek mače byl vyrovnaný a obě mužstva se nejdřív vzájemně seznamovala. Jako první jsme se osmělili my a Ondra se ocitl sám před bránou, ale trefil pouze golmana domácích. Za další dvě minuty šel Houdy sám na bránu, ale balon zasekl a ke střele se ani nedostal. Naše neutuchající aktivita byla odměněma ve 22. minutě hry, kdy se po Ondrově kolmici ocitli v brejku Houdy s Danem a po vzájemné kombinaci Houdy otevřel gólový účet zápasu - 0:1. I dále jsme byli lepší a měli další šance, které jsme pohříchu neproměnili. Až ve 38. minutě vybojoval Pytlos balon u brankové čáry soupeře, poslal jej proti noze a z hranice penalty Bany nezadržitelně skóroval - 0:2. V těchto chvílích jsme byli jednoznačnými pány na hřišti a domácí si nevěděli rady. Nastartovat je mohla Česiho rozehrávka ve 42. minutě, která směřovala přímo na jejich kopačky, ale Honza svoji minelu napravil a šanci lapil. Těsně před půlí se Furyho střela jen těsně nevešla do brány a šlo se do šaten za našeho dvougólového vedení.

Poločasová pochvala dobrého výkonu jakoby našim borcům sebrala vítr z plachet. Úplný začátek byl ještě v pořádku a střela ( tuším, že Pytlose ) se jen těsně nevešla do brány. V 54. mintě Pavku na pravé záloze vystřídal Luky. Místo dalších branek v domácí síti se ale Dýšinští dostali do hry, když po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště pelášil domácí borec sám na Česiho a nemýlil se - 1:2. To běžela 56. minuta. Snížení našeho vedení vlilo sílu do žil soupeři a již po třech minutách bylo po téměř totožné situaci srovnáno - 2:2. Naštěsí v 65. minutě Česi další navlas stejnou situaci vyřešil správně a otočení skóre domácím nedovolil. To jsme již opět našli půdu pod nohama a převzali zpět otěže zápasu. V 72. minutě ještě Bany svoji šanci neproměnil a ani Kubova dorážka si cestu do domácí svatyně nenašla. V 77. minutě faulovali zdánlivě dobře takticky domácí Pytlose nedaleko půlící čáry. Pištův krásný centr z této pozice lehce tečoval hlavou ve vápně Fury a my se šli radovat ze znovunabytého vedení - 2:3. Ještě před rozehrávkou vystřídal Vali Dana, který tentokrát dohrál bez viditelných zdravotních potíží. Deset minut před koncem se k průniku odhodlal Maken po krásné narážečce s Pištou. Branku však nevsítil. To se změnilo v následující minutě, když Fury přistrčil před vápnem nabíhajícímu Dandýsovi a ten placírem k tyči nedal brankaři šanci - 2:4. Pět minut před koncem ještě nastoupil místo Banyho Filip. Zápas jsme pak již v klidu dohráli s jistotou dvoubrankového vedení, které již domácí neměli síly zvrátit.

Nedělní odpoledne v Dýšiné se tak proměnilo v předčasnou velikonoční nadílku a my vezeme do Hradiště cenné tři bodíky a celkovou jarní neporazitelnost. Tu budeme v příštím kole hájit ve velmi těžkém zápase na půdě A týmu Vodníků, což je celek ze samého čala tabulky. Snad se sejdeme opět v dobré sestavě a rozhodně nedáme svoji kůži lacino. Ponaučení z dnešního zápasu, když jsme byli po většinu času lepší a zápas jsme si zkomplikovali nevydařenou čtvrthodinkou, kdy domácí díky našim chybám ucítili šanci na bodový zisk, si jistě vezmou všichni hráči a nejspíš i trenér, který o půli mančaft pochválil a to se asi stát nemělo :-)). Ale zvedli jsme se a ukázali svoji sílu a kvalitu. Jen tak dál. Střed tabulky se velmi vyrovnává a i když naše šňůra vítězství nepřinesla posun tabulkou vzhůru, tak jsme se bodově vyrovnali Prazdroji a na Bolevec a Plzenec ztrácíme mizivý jeden bodík. Nyní nás ale čekají zápasy s týmy, se kterými jsme na podzim nebodovali a teprve nyní se ukáže, jak na tom opravdu jsme.

střelci Hradiště: Ondřej Houdek, Karel Hamberger, Martin Furár a Karel Dendis

No vida. Ještě před dalším zápasem jsme se díky kontumacím soupeřů posunuli tabulkou konečně alespoň o stupínek vzhůru. Tak doufám, že hned zase nespadnem po dalším kole níže!