(66.MARTIN VALEČEK)

PAVEL ROM  MARTIN FURÁR ONDŘEJ PYTLÍK ONDŘEJ HOUDEK

DANIEL ČERVENÝ          JAN BIHARY

(81. FILIP ŠPERL)

Rozjeté Tornádo tentokráte dorazilo na horkou půdu vedoucího mužstva soutěže – Vodních staveb A. Ikdyž týmu scházeli Kuba Ženíšků, Karel Hamberger a především manager Polda, sestavil Dan velice kvalitní sestavu. Ta také rozehrála hned od úvodního hvizdu vyrovnanou partii s favorizovaným domácím celkem. Po úvodním oťukávání se k prvnímu ohrožení branky dostali domácí, když v 9. min.hlavičkovali kousek vedle brány. O dvě minuty později na to odpověděl Fury střelou z dálky, také mimo. O další minutu však již bylo o poznání veseleji. Houdy zatáhl míč po levé straně a přihrál nabíhajícímu Pavkovi, který z první prostřelil golmana domácích – 0:1. O dvanáct minut později se domácím bohužel podařilo vyrovnat, když vybíhajícího Česiho přehodil útočník – 1:1. A ve 26.min. nám zkazil náladu šikovný záložník domácích, který prošel celou naší obranou a uklidil míč k tyči naší brány – 2:1. Naše snaha o vyrovnání stavu vyvrcholila ve 35. min, kdy Bihy doběhl Makenovo nákop a vrátil míč na Dana, který vypálil z první těsně vedle. Ve 40.min. to pak ještě z dálky zkoušel Pytloš, jeho střelu ale brankař čapl. Tento stav vydržel až do poločasu.

Vcelku raritní situace nastala ihned po začátku druhé půle, kdy pár vteřin po hvizdu volal vedoucímu mužstva Pavka, který měl být na hřišti. Prý zůstal zamčený v šatně. Než jsme ho stačili vysvobodit, prokázalo se naše umění hrát v deseti lépe než v plném počtu a stačili jsem vyrovnat. Bihy zatáhl míč do vápna a technicky obhodil golmana – 2.2. Poté, co se Pavka vrátil na plac, se hra opět vyrovnala. Ve 48. min. se blýskl Česi, když bravurním způsobem natřikrát zlikvidoval lehký trestný kop domácích. V 51 min. se ke střele opět dostali domácí, Česi opět lapil. Zvýšit jsme mohli v 54.min, když se Dan ocitl v gólovém zakončení, brankař tam byl ale o kuličku dříve a balon vypíchl. Radost na naši lavičku přinesla 57.min. Ve středu se uvolnil Dan, jeho povedenou střelu však brankař dokázal vyrazit pouze na dobíhajícího Pavku, který šajtlí uklidil míč k tyči – 2:3. Na nepříznivý stav zareagovali domácí tlakem, který naštěstí skončil pouze nastřeleným břevnem naší brány v 59.min. Oku diváka pak musela lahodit naše akce v 64.min, kdy se Maken prokličkoval přes tři hráče a jeho tahu na bránu zabránil až stoper domácích ukopnutím míče do autu. O dvě minuty musel pro drobné svalové zranění střídat Bezďa a na trávní vběhl čerstvý Vali. Další výbuch radosti na naší lávce přišel v 69.min. Pytloš zatáhl balon až k brankové lajně, vrátil na Bihyho, který z voleje propálil golmana - 2:4. O dvě minuty později poslali domácí do naší šestnáctky nepříjemný míč, ten však zachytává Česi. Přesto se nakonec domácí postarali o zdramatizování utkání v 80.min, kdy i přes avizovaný ofside dostali míč do naší brány – 3:4. Někdy si kladu otázku, proč tam ty pomezní vůbec máme, když při tak zásadních okamžicích na ně rozhodčí nebere žádný zřetel. Tato drobná křivda nás však nerozhodila a v 86. min. jsme definitivně rozhodli utkání. Pištovo výkop prodloužil Houdy na Dana, který se řítil sám na brankaře a nezklamal – 3:5. Mezi střelce se pak ještě mohl zapsat Filip, který zhruba 10 minut před koncem vystřídal Bihyho. Jeho střela šla ale nad a tak se na výsledku již nic nezměnilo. Porážku vedoucího týmu na jeho vlastním hřišti jsme pak oslavili opravdu hurónským pokřikem v šatnách.

Střelci: Pavel Rom 2, Jan Bihary 2, Dan Červený