JAN BIHARY  KAREL HAMBERGER  ONDŘEJ PYTLÍK  PAVEL ROM

( 88´ LUKÁŠ BENDÍK )          ( 56´ONDŘEJ HOUDEK )

VÁCLAV KRLIŠ    DANIEL ČERVENÝ

( 68´ FILIP ŠPERL )

Na velký Bolevecký plácek jsme přijeli v dobré náladě a téměř kompletní sestavě. Chyběl jen Pišta, kterého nepustilo do hry zranění z minulého kola. Tak šel na stopera Fury a do zálohy se k Ondrovi stáhnul Bany. Lavička byla nabitá a to jak počtem hráčů, tak kvalitou. Jelikož je Bolevec na tom bodově dost podobně jako my, očekával se tedy vyrovnaný duel.

Začátek zápasu tomu ale příliš nenasvědčoval. Domácí nás nenapadali a my mohli v klidu rozehrávat odzadu po zemi na rychlé hráče vepředu a to se dařilo. První čtvrthodinu jsou absolvovali s šancemi Pavky, Bihyho, Dana a Václava. Z těchto se neujala žádná a tak v 16. minutě vysunul Pytlos Dana, ten poslal po zemi prudký balon do vápna a osamocený Václav se nemýlil - 0:1. Pak se osmělili i domácí a hlavička následného hrdiny zápasu šla nad naši bránu. Ve 21. minutě po pěkné kombinační akci vyšla finální přihrávka na Václava a ten Danovi poděkoval za jeho asistenci u první branky stejným způsobem. Dan se nemýlil placírem k tyči - 0:2. Ve 25. minutě kopal Fury trestňák z nějakých 25 metrů a hodně ze strany. Poslal krásný balon směrem na zadní tyš a míč po teči domácí obrany skončil za zády překvapeného golmana - 0:3. V tento moment by si na domácí nevsadil ani jejich skalní fanoušek. Nehledě na to, že do konce poločasu jsme měli další šance na vstřelení dalších branek. Nejprve Václav trefil golmana a z dorážky Bany bránu přestřelil, z protiútoku se mohli radovat domácí, ale střela šla také nad. V poslední minutě měl dvě tutovky Dan, kterého v obou případech golman domácích vychytal a dal tak svému týmu naději.

O poločase se z domácí šatny ozýval značný hluk, v naší se opatrně chválilo. Bylo sice za co, ale opět se ukázalo, že pochvala asi není dobrou motivací. Do druhé půle jsme nastoupili beze změn v sestavě a i na hřišti nic nenasvědčovalo, že by mělo být něco jinak, než v té první. Hned v první minutě druhé půle střílel parádně Bihy, bohužel nad. V 50. minutě měl 100% šanci Pytlos po Václavově přistrčení, trefil ale opět jen golmana domácích, který vyřešil i závar o dvě minuty později. Hned po vystřídání se do velké šance dosta Houdy, který vystihnul rozehrávku domácích, ale jeho zakončení mířilo mimo bránu. Domácí zahrozili hned z protiútoku, střela šla naštěstí nad Česiho bránu. Ne tak v 58 minutě, kdy po zbytečné ztrátě balonu domácí přihráli na volného útočníka a ten se nemýlil - 1:3. Hned po dvou minutách šel dlouhý nákop do našeho vápna, kde si ten samý hráč opět poradil tak, že přehodil vybíhajícího Česiho a snížil na rozdíl jednoho gólu - 2:3. Tyto momenty jakoby otočily knoflíkem v hlavách všech hráčů. Naše prakticky vypnuly, domácí to neskutečně nastartovalo. Dál se hrálo vyrovnaně a naše dosavadní převaha byla tatam. Dan se hru pokusil oživit střídáním Václava za Filipa v 68 minutě. V tento moment se prodral až před samotného brankaře domácích Dandýs, v poslední chvíli si ale dal "špeka", golman dobře vyběhl a šanci zlikvidoval. To bylo bohužel podslední, co Kája na place předvedl, protože pak nevydržel materiál a Dandýs roztrhnul ten den již druhou kopačku. Bohužel opět levou a třetí náhradní už neměl. Šel tedy střídat a na plac se dostal Vali. Ten svým důrazem platil, ale bohužel někteří další důraz nechali někde mimo hřiště. Ve středu hrací plochy dostali domácí spoustu prostoru, obránce zatáhnul nerušeně balon a naservíroval jej útočníkovi, který s chladnou hlavou obstřelil Česiho - 3:3. Do konce chybělo 25 minut a začínalo se nanovo. Na nás ale ležela deka a hráči místo kombinace, pohybu a náběhů začali bez potřebného sebevědomí balony nakopávat. Domácí pak několokrát zahrozili, Česi ale vychytal střely na bránu a nebezpečné trestné kopy naštěstí mířily vždy těsně mimo. 5 minut před koncem základní hrací doby se početné diváctvo již začínalo těšit na penaltový rozstřel, ale tomu mohl zamezit Dan. Prodral se do šance, zakončil ale nad bránu. Ihned po rozehrání se míč opět dostal na kopačky domácí jedenáctky a domácí kanonýr se opět nemýlil a dokonal tak obrat v zápase - 4:3. I přes snahu a dvouminutové nastavení se již nepodařilo s výsledkem nic udělat a my tak utrpěli první jarní porážku. Pohříchu úplně zbytečnou se soupeřem, kterého jsme měli na lopatě.

Střelecky disponovaný hráč soupeře nás porazil prakticky sám. Základem úspěchu domácích byl jejich brankař, protože ve chvílích, kdy jsme měli velké šance, měl na své straně štěstí podpořené svým umem a udržel domácí na dostřel. My bohužel selhali několikrát v zakončení a poté přišly i chyby a nedůslednosti ve středu hřiště a v obraně, které nás stály vítězství. Je to velká škoda obzvláště, když jsme byli po většinu zápasu lepší a pokazili jsme si to sami. Na nápravu bude šance příští sobotu, kdy v oranžových dresech přivítáme doma "B" tým Spojů.

střelci Hradiště: Václav Krliš, Daniel Červený, Martin Furár