(53. ONDŘEJ HOUDEK)

PAVEL ROM    MARTIN FURÁR  ONDŘEJ PYTLÍK   JAN BIHARY

DANIEL ČERVENÝ   KAREL HAMBERGER

(57. VÁCLAV KRLIŠ)                   (84. FILIP ŠPERL)

S cílem přerušit naši vítěznou sérrii dorazili do Tornádo arény hoši z Prazdroje. Ti figurovali v tabulce na pátém místě o dva body před námi a tak by se zápas dal nazvat soubojem právě o toto páté místo. Nyní figurujeme na pátém místě my, takže je jasné, jak zápas dopadl.

Ale od začátku... Naše sestava byla opět vynikající, tak silnou lavičku náhradníků snad ani nepamatuji. Však se také všichni nakonec na hřiště dostali a hosté, kteří dorazili přesně v jedenácti, byli naším neustálým střídáním dosti znechucení.

Vlastní zápas se od počátku vyvíjel podle našich odhadů - kluci z Prazdroje hráli svým obvyklým stylem – málo pohybu, ale na balonu byli silní a nebezpeční. Naše aktivní hra přinesla první ovoce v 8.minutě, kdy Pytloš prodloužil hlavou aut na Karlose, který z první pálil na soupeřovu bránu. Golman ale jeho pokus zlikvidoval. O dvě minuty se ke střele dostal opět Karl, po Pavkovo přihrávce tentokrát mířil vedle. První nebezpečná situace před naší bránou nastala v 11.minutě, kdy došlo k závaru v naší šestnáctce, hosté z toho ale nic nevytěžili. Ve 14.minutě zatáhl po lajně míč Pytloš, dal do středu na Dana, kterému ke gólovému zakončení chyběl pouhý půlkrok. Ve 21.minutě to z dálky zkoušel Pavka, mířil ale nepřesně. A Danovo střelu o chvilku později pro změnu chytil golman. Skóre se nám podařilo otevřít ve 27.minutě. Po levé straně zatáhl míč Bihy, přihrál do středu Danovi, který pohotově vystřelil. Jeho pokus golman pouze vyrazil před sebe a dobíhající Pavka chladnokrevně poslal míč do soupeřovy brány – 1:0. Naše vedení bohužel trvalo pouze do 41.minuty. Hosté rozehrávali trestný kop a prokázali, že to s balonem umí. To, o co se my na treninku marně pokoušíme, vyšlo soupeři na jedničku. Lehkou, ale přesně mířenou střelou překonali Česiho a bylo srovnáno – 1:1. Na stavu do poločasu nic nezměnila ani střela hostí těsně před koncem půle, kterou Česi lapil, a tak to v polovině zápasu bylo nerozhodně. Trenér měl o půli našim borcům určitě co říci, protože bylo evidentní, že jsme se soupeřově statické hře přizpůsobili a nehráli jsme to, co nás v poslední době zdobí – kombinační fotbal po zemi s pohybem hráčů, kteří jsou bez balonu. Ani od počátku druhého poločasu se ale naše hra moc nezlepšila, ikdyž šance přibývaly. Hned v úvodní minutě střílel Bihy, brankař jeho střelu ale chytil. O dvě minuty později jsme se dokonce již radovali ze vstřeleného gólu, rozhodčí jej ale neuznal pro odmávaný ofside. No nevím, situace byla hodně nepřehledná, naštěstí ale tento okamžik neměl vliv na konečný výsledek zápasu. Mezi 53. a 57. minutou sáhl Polda ke dvěma střídání a na plac poslal Ondru Houdka s Vencou. Tato změna výrazně oživila naši hru a na hřišti byl vidět opět nějaký ten pohyb. Furyho střela v 59.minutě a Karlovo pokus o přehození golmana o chvilku pozděli ještě ovoce nepřinesly, zato 68. minuta ukázala, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Fury rozehrával trestný kop z levé strany a jeho lehká řekl bych přihrávka prošla šestnáctkou plnou hráčů až do brány soupeře – 2:1. Jak říká trenér – základem je prostě trefit zařízení. A ještě veseleji bylo o pět minut později. Fury vybojoval míč ve středu hřiště, zatáhl ho až k vápnu hostí, přihrál Karlosovi, který vyslal úžasnou střelu. Golman ji ale zázračně vyrazil, nicméně dobíhající Venca Krliš dokázal míč poslat do brány – 3:1. O další minutu později to tvrdou střelou z dálky zkoušel Dandýs, mířil ale nad. A hned o chvilku později se na golmana řítil osamocený Bihy, bohužel ho ale nepřekonal. Soupeř v těchto chvílích zápasu již působil odevzdaným dojmem a bylo vidět, že na zvrat zápasu již nemá dost sil. V 77.minutě musel ze hřiště Pišta, který si narazil patu, a na plac vběhl Vali. Prolomit svoji letošní střeleckou smůlu zkoušel v 80.minutě Pytloš, mířil ale nad. O dvě minuty později se k zakončení dostal Vašek, který dokázal vystřelit, ikdyž byl tísněn třemi hráši soupeře. Střela to ale byla slabá a golman s ní neměl žádnou práci. Vašek se ale nevzdal. V 84.minutě zakončil bago ve vápně soupeře gólovou střelou a bylo vymalováno – 4:1. V téže minutě vběhl na hřiště i náš poslednáí náhradník – Filip Šperl, který vystřídal Karlose. Pro Filipa to ale nebyl nejšťastnější den, protože asi po dvou minutách na hřišti dostal takovou pumelici míčem přímo na ciferník, že si musel jít sednout na lávku a my tak vlastně dohrávali v deseti. I tak jsme si ale dokázali vytvořit ještě dvě šance. Nejprve se Ondra Houdek opřel do odraženého míče, který prosvištěl pouze pár centimetrů od tyče. A těsně před koncem utkání to ještě zkoušel Bihy, jeho technickou střelu z pravé strany ale golman chytil. Sečteno a podtrženo – na kontě máme další tři bodíky a cenný skalp nepříjemného soupeře z Roudné. Nás ale pomalu začíná trápit otázka dresů. Vítězné dresy by se totiž neměly měnit, jaro ale už klepe na dveřea nám brzy začne být v dlouhých rukávech horko.

Střelci: Václav Krliš 2, Martin Furár, Pavel Rom