PAVEL ROM  ONDŘEJ PYTLÍK  MARTIN FURÁR  KAREL HAMBERGER

( 71´ONDŘEJ HOUDEK )

DANIEL ČERVENÝ     VÁCLAV KRLIŠ

( 45´ JAN BIHARY )       ( 82´MARTIN VALEČEK )

Dnešní zápas započal za krásného fotbalového počasí a krásné divácké kulisy. Utkali jsme se soupeřem rovnocenným, který pobývá doposud na příčkách vyšších než náš mančaft. Po výbuchu ve druhé půli na Bolevci si všichni vyslechli jednak hodnocení a také podrobné pokyny, co se od koho na daném postu očekává.

Sestava byla maximálně nabitá, do úplně kompletního počtu chyběl snad jenom Luky a tak na lavičce zůstali borci, kteří jindy hrají v základu. Ale tentokráte určil manager sestavu takto. A že se nespletl naznačil již začátek zápasu, který pro nás nemohl být lepší. Již ve 46 vteřině přistrčil po komblinaci na pravé straně naší sestavy oslavenec Pytlos Vašíkovi a ten se placírem k tyči nemýlil - 1:0. Vašík byl na začátku ohromně nabuzený a dělal soupeři velké problémy a do osmé minuty nasbíral celkem tři pokusy směřující k soupeřově bráně. Hosté se osmělili poprvé právě v osmé minutě, když po našem nevydařeném zpracování balonu musela obrana hasit nebezpečí jen za cenu faulu a následného trestného kopu. Ten naštěstí směřoval mimo. Pak se do vápna soupeře dostal Pytlos, jehož zpětnou přihrávku na volného spoluhráče brankař vystihnul. O zajímavé zakončení se po dvaceti minutách pokusil opět Venca, který vystřelil břichem ( být v té šanci někdo objemnější, byla by šance na vstřelení gólu asi větší ). Za další dvě minuty po akci Pavky, kterého vysunul Kuba, už dával opět Venca na 2:0, když to nejprve vypadalo, že balon tečoval nad bránu. A to nebylo stále vše. V další šanci ce ocitl Dandýs, když se jako správný bek dostal až do vápna hostí, jeho střela šla naneštěsí mimo bránu. Po faulu na aktivního Václava ve 28 minutě trefil Fury z trestňáku naprosto dokonale šibenici - 3:0. O tři minuty později hosté snížili po nedorazu v naší rozehrávce na 3:1, když Pavka neměl komu přihrát a soupeř toho využil k brejku. Další pavkova akce měla zcela opačný výsledek, ale po jeho centru skončil míč na tyči soupeřovy branky. Ale ani z nastalého závaru jsme balon do sítě počtvrté nedostali. Zadařilo se ve 37minutě, když po Pištově dlouhém nákopu z trestňáku od našeho vápna a Ondrově přistrčení do ulice Banymu vedli opět o tři fíky - 4:1. Tak skončil poločas, ve kterém jsme byli lepší nejen výsledkově, ale i ve hře v poli. Drželi jsme balon, pohyb byl slušný, spousta náběhů do volných prostorů a soupeř, který si s tím moc nevěděl rady.

Do druhé půle vystřídal lehce rozbolavělého Dana Bihy, který se postavil na kraj zálohy a Bany šel do útoku v Vaškovi. Hned ve 48 mintě hosté snížili na 4:2, ale i nadále jsme měli hru ve své moci a opakování krachu z minulého týdne jsme nechtěli připustit. oupeř sice přidal a měl náznaky příležitostí, ale Česi dobře četl hru, balony kontroloval a když mu balon vypadnul zasáhla dobře obrana, která dorážku nepřipustila. Za zmínku stojí situace z 55 minuty, když ve vápně Spojů přišel po jejich zákroku o kopačku Bihy, ale byl z toho jen rohový kop, po kterém Bihy hlavičkoval nad bránu. Dvacet minut před koncem využil Polda síly naší lavičky, když na druhém kraji zálohy vyměnil Pavku Ondra Houdek Po několika dalších náznacích šancí na obou stranách dal v 86. minutě Houdy po třetí krásné asistenci Pytlose na 5:2 golmanovi hostí mezi nohy a zápas tak definitině rozhodnul.

Pak už nastalo všeobecné veselí, nejen v šatně, ale i v salonku, kde pro nás kapitán připravil občerstvení u příležitosti svých kolatých narozenin. Skoukli jsme závěrečné chvíle vítězného zápasu Viktorky a následně i vítězný hokejový mač s Lotyši. Akce byla veskrze vydařená a končili jsme po poslechu starých dobrých hitů ve velmi dobrém rozmaru.

Zápas se nám vydařil, výborný byl střelec dvou branek Venca Krliš, třemi asistencemi se blýsknul Ondra Pytlík. Ale dobrý výkon předvedli všichni. A také se všichni těšíme na hřiště Košutky, kde se hraje v netradičním čase díky následnému zápasu Viktorky na Spartě.

střelci Hradiště : 2 x Václav Krliš, Martin Furár, Karel Hamberger, Ondřej Houdek