Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2014-2015

MARTIN BLUMENTRIITT

JAN BIHARY  ONDŘEJ PYTLÍK  MARTIN FURÁR  KAREL HAMBERGER

DANIEL ČERVENÝ     VÁCLAV KRLIŠ

( 62´MARTIN VALEČEK )

Zápas na hřišti druhého mužstva současné tabulky začínal brzy odpoledne, abychom stihli v poklidu sledovat zápas jara Viktorky na Spartě v televizi. Na začátku bylo při pohledu na připravené domácí borce jasné, že zápas nebude jednoduchý. Připravený mančaft se však po chvíli odebral pryč a odjel na svůj zápas do Štěnovic. Nicméně i hráči B týmu rozhodně nenechali nikoho na pochybách, že čelní příčky v tabulce okupují oprávněně. Nás se sešlo do hry vlastně pouze 12 - Dan a Tomíno se převlékli především pro jistotu, že v případě nouze nejvyšší bude mít Polda kam sáhnout. Tato krize naštěstí nenastala a tak jediným střídajícím byl Vali, který tentokrát naskočil do útoku za notně pokopaného Dana. Dík patří Pavkovi, který i přes zdravotní indispozici dorazil a zápas bez chybičky odmával z pozice asistenta sudího a ani trošku se z toho nepos....

Zápas jsme začali v dobrém tempu a na začátku zápasu jsme byli lepší. Již ve čtvrté minutě střílel Fury mimo a ve 12. minutě po našem rohu hlavičkoval Pytlos. Míč z brány vykopl hráč, který zaskočil za již překonaného golmana. O dvě minuty později nás to ale již mrzet nemuselo. Bihy perfektně zatáhl míč po naší pravé straně podél lajny, udělal krásnou kličku obránci a poslal prudký přízemní centr před bránu, kam ve skluzu dojel Dan a zajistil nám vedení v zápase - 0:1. Další šanci jsme měli poté, co Česi vyboxoval rohový kop soupeře a na druhé straně nebezpečně střílel opět Fury, bohužel opět mimo. Košutka po obdrženém gólu přidala především na důrazu, který někdy hraničil se záludností. Nejvíc to pociťovali oba naši útočníci, které se domácí pokoušeli zastavovat jakkoli. Přesto se podařilo Pytlosovi excelentně vysunout uličkou Vencu, který však přestřelil. Ve 39. minutě byl k vidění nejprve další roh domácích a další Česiho boxerská vložka po níž se k balonu dostal Venca, kterého se pokoušel Košutecký hráč zadržet za dres, ale v tom fofru se Vaška neudržel, Venca přebehl celé hřiště a akci zakončoval Kuba, který naběhl z pozice krajního beka až do vápna soupeře. Střela mu bohužel nesedla a golman neměl velkou práci. Tři minuty před poločasem byl nucen Fury zastavit domácího hráče za cenu faulu, dostal žlutou a domácí měli výhodu trestného kopu ze vzdálenosti nějakých 30ti metrů od naší brány. Z této pozice poslali domácí na Česiho centr, který Honza sklepl před sebe ale než balon přikryl uklidil ho dobíhající domácí hráč do naší sítě - 1:1. To byla před poločasem velká škoda, kterou mohl ale změnit v naši radost Vašek, který se minutu po obdrženém gólu dostal do další šance, ale byl z toho pouze rohový kop, ze kterého jsme nic nevytěžili.

Poločas tak skončil nerozhodně a obě mužstva měli k vítězství stejně daleko. Jelikož chyběli hráči na střídání nastoupili jsme do druhé půle ve stejném složení, i když Dan byl dost okopaný a o střídání si řekl. Vali se tak od začátku druhého poločasu rozcvičoval a po čtvrthodince naskočil do hry. Pro soupeře to byla změna jistě nepříjemná, protože Martin nikdy nevypustí žádný souboj a domácím se v důrazu více než vyrovnal. Ti i nadále předváděli slušný výkon, podpořený velkým důrazem, my jsme se snažili hrát stejně, jen trošku víc kombinovat. Ani jedno mužstvo se ze hry do žádných velkých šancí nedostávalo a tak jsme jak my, tak domácí hrozili zejména z rohových a trestných kopů, které díky důrazu přibývaly na obou stranách. K veliké legraci došlo v 78. minutě, když sudí ukázal žlutou kartu Valimu s tím, že to není za konkrétní zákrok, ale že sečetl všechny jeho předešlé souboje. Své rozhodnutí korunoval tím, že po udělení žluté karty našemu hráči jsme zahrávali rohový kop poté, co domácí borec přiznal teč. S přibývajícím časem se obě mužstva stále více uchylovala k nákopům a kombinačních akcí ubývalo. Tato taktika však gólovou radost nepřinesla a tak se šlo o prémiový bod bojovat při kopech ze značky penalty.

Za Tornádo byli určeni Bihy, Pytlos Fury, Ženda a Pišta. Kopat jsme začínali my a tak šel první na věc Bihy. Ale i mistr tesař se občas utne a Honzovi golman penaltu chytil. Česi si pak při domácím pokusu hodně sáhnul na balon, ten ale se štěstím do sítě proniknul - 1:0. druhou sérii zahájil jistě proměněnou pentlí Pytlos, domácí proměnili také - 2:1. Fury nedal šanci domácímu brankaři, stejně tak i Košutecký exekutor - 3:2. Ženda i další domácí hráč s jistotou proměnili - 4:3. Pištův úmysl v páté sérii golman domácích vystihnul a jeho slabou střelu chytil. Tím jsme sejmuli tíhu posledního kopu z beder domácích, kteří se tak mohli radovat z bodu navíc.

Pak již následoval přesun na naši základnu na Hradišťskou Plovárnu, kde jsme si vychutnali nejen perfektní výsledek Vitorky na Spartě, ale i něco málo tekutin, kterými jsme doplňili svá vyprahlá těla. Někteří pak po procitnutí udělali důležité životní rozhodnutí, ke kterému Martinovi všichni ( zejména pak asi Maken ) gratulujeme a těšíme se na kofola párty po příštím zápase, ve kterém hostíme Vochov, který je v tabulce kousek před námi.

střelec Tornáda Hradiště: Daniel Červený