Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2014-2015

domácí vítězství nad soupeřem ze třetího místa tabulky

MARTIN BLUMENTRIITT

PAVEL ROM  ONDŘEJ PYTLÍK  MARTIN FURÁR  JAN BIHARY

KAREL HAMBERGER     VÁCLAV KRLIŠ

( 62´DANIEL ČERVENÝ )   (74´MARTIN VALEČEK )

Domácí mač s dalším soupeřem z čela tabulky jsme začali v osvědčené sestavě s navrátivším se Pavkou v záloze a drobnou změnou v útoku. Lavička byla tentokráte plná i bez toho aby se musel převlékat někdo jiný, než skuteční hráči týmu a to je dobře. Pro rozhýbání jsme cvičně pověsili provizorně pletivo na kuny mezi fotbalové hřiště a kurty. Rozcvička to byla kvalitní, protože hned od začátku jsme na soupeře vlítli tak, jak se na domácí tým sluší.

Hned ve druhé minutě jsme zahrávali rohový kop, po němž střílel Venca, ale jeho rána byla tečována nad bránu a my kopali další roh, ze kterého ale nic nebylo. Lépe se nám zadařilo o další dvě minuty později. To se z naší poloviny prokombinovali Pavka, Vašek a Bany, který posunul míč k lajně zpátky Pavkovi a ten přeloboval hostujícího golmana chytajícího v pracovních rukavicích - 1:0. Podařený začátek pokračoval Vencovým průnikem po lajně, který zakončil centrem na Banyho. Centr ale obrana odvrátila. Z protiútoku se rohového kopu dočkal i soupeř, ale nic podstatného z něj nevytěžil. Dařila se nám hlavně hra po stranách hřiště a další takovou akci zakončoval ve 14. minutě Pytlos těsně vedle, ale v 19. minutě se po Kubově centru k hlavičce dostal Bany. Jeho pokus brankař vyrazil ale jenom k Vaškovi, který pohodlně zvýšil naše vedení - 2:0. Dobře ale nehrála jenom naše pravá strana, ale i nalevo se prosazoval po narážečce s Banym Dandýs. Jeho pěkný půnik skončil ale střelou nad bránu. Deset minut před poločasem se po perfektní kombinační akci dostal do vápna Vašek, který poslal podél lajny balon na Bihyho. JB7 se z malého vápna do odkryté brány nemýlil - 3:0. Soupeř sice prohrával, ale rozhodně se nevzdával. Ve 37. minutě po našem faulu zahrával trestný kop z nějakých 23 metrů. Kuba Lev levačkou obstřelil tříčlennou zeď a trefil k tyči, kam Česi nedosáhl - 3:1. Do poločasu jsme ještě zaznamenali střely Banyho a po rohu i Furyho, obě rány šly ale mimo bránu Vochovských.

Poločas jsme zaslouženě vyhráli dvougólovým rozdílem a především předváděná hra nás mohla těšit. Druhou půli jsme zahájili Bihyho střelou, jejíž dorážku namířil Venca těsně nad. Soupeř se sice snažil, fotbalově byl rozhodně kvalitní, ale tým Vochova měl vyšší věkový průměr a to bylo postupně čím dál tím více znát. Z minulosti tuto situaci moc dobře známe i my a jsme moc rádi, že se podařilo tým omladit a nyní se nacházíme ve zcela odlišné situaci. Náš tlak sílil a po Pytlosově centru pálil vedle Bihy, stejně tak za chvíli i Fury a v 57. minutě trefil Bihy dokonce tyč. Soupeř ještě trefil střelou z dálky vrchní část našeho břevna, ale to bylo pohříchu z jeho strany vše. Po hodině hry Polda poprvé zasáhl do sestavy, když Pavku vystřídal Dan. Bany se posunul do zálohy za Pavku a Dan vytvořil s Vaškem údernou rychlou útočnou rotu. V 72. minutě obral na půlce stopera hostí o balon výtečně napadající Venca, který nepodlehl pokušení upadnout po faulu hostujícího beka tahajícího za záchrannou brzdu, udělal kličku i golmanovi a do opuštěné brány navýšil na 4:1. Posledním Vaškovým počinem na place byl únik po pravé straně zakončený super centrem na Dana, který ale před odkrytou bránou zavřel oči a hlavičkou ohrozil jen rohový praporek. Bohužel. Na poslední čtvrthodinu vyjel na pažit Mercedes, slavící ten den své dvacetileté jubijeum.Bohužel Valiho pobyt na place sudí zkrátil minimálně o pět minut, když po Furyho střele, kterou golman vyrazil, uklidil popáté do sítě Vochova skluzem Dan - 5:1 nenechal soupeře již ani rozehrát a zápas ukončil.

Nad fotbalově kvalitním soupeřem jsme zvítězili 5:1 a výhra je to rozhodně zasloužená. Mohli jsme vstřelit ještě více branek, ale nebuďme nenasytní. Hra v poli byla opravdu dobrá a z lajny se na to moc dobře koukalo. Radost z fotbalu jsme si užili všichni, včetně pěkné divácké návštěvy, která se přišla na hradišťské tribuny podívat. Po vítězném pokřiku v šatně jsme se vrátili ke hřišti a důkladně oslavili Valiho narozky nejen kvalitním samoobslužně čepovaným nepastérem, ale i naloženými kuřecími a vepřovými masíčky. Grilmen Heri sice nedorazil, ale jeho úlohy se ujal Zajda, kterého vystřídal Tomíno. Valimu patří dík i za kvalitní hudební doprovod důstojné oslavy.

střelci Tornáda: 2x Václav Krliš, Pavel Rom, Jan Bihary, Daniel Červený

střelec Vochova : Jakub Lev