PAVEL ROM  ONDŘEJ PYTLÍK  MARTIN FURÁR  JAN BIHARY

( 68´ONDŘEJ HOUDEK )

KAREL HAMBERGER     VÁCLAV KRLIŠ

( 57´DANIEL ČERVENÝ )

Na domácí zápas s B týmem Litic jsme se sešli ve standardní sestavě, jen na lavičce nebylo tak plno a to byla jednoznačně škoda, protože nějaká změna by byla na místě. Bohužel Polda neměl moc na výběr a tak poslal na plac sestavu totožnou s tou z předešlého zápasu, Slavia také hrála a tak Karla na lajně musel s praporkem zastoupit Dan.

Do zápasu proti soupeři, který dorazil v deseti lidech jsme vstoupili velmi aktivně. Hned v první minutě střílel nad bránu Vašek, ve druhé Pavka těsně vedle. Bohužel hned z rozehrávky po Pavkově střele se soupeř po totálním nedůrazu ve středu obrany dostal až před Česiho, který byl bez šance - 0:1. Dále jsme se snažili hrát podle svých not, ale příliš se nedařilo. Přihrávky sice šly z nohy na nohu,ale především v zakončení jsme se velmi trápili. Po několika šancích končících mimo bránu se opět hosté dostali do akce, kterou musel hasit Pišta za cenu žluté karty. Naštěstí se ve 13. minutě prodral do vápna Vašek, který byl faulován a my kopali po dlouhé době penaltu. K té se postavil Fury a jeho prudkou střelu golman nedokázal vyrazit, i když směr vystihnul a na balon si sahnul - 1:1. Následoval tlak,ketrý ovšem končil vesměs střelami mimo, nebo na bránu ale velmi slabě. Hosté zahrozili po Žendově faulu, Česi trestňák chytil. Po Banyho zpětné přihrávce promáchnul Pavka a Pytlos z ideální pozice přestřelil. Následovala Makenova střela těsně mimo. Ve 33. minutě hosté po trestňáku z poloviny hřiště nakopli balon, který napálil do sítě z hranice vápna neatakovaný hráč a Česi byl opět bez nejmenší šance zasáhnout - 1:2. K trestnému kopu ve 37. minutě se po předchozích neúspěších Fuyrho a Pytlose postavil Pišta, střela šla ale také mimo. Ve 40. minutě se do střely opřel Fury, rána byla zblokována a Vaškova dorážka rovněž. Z následného rohu střílel Fury mimo. Těsně před poločasem se poněkolikáté rozběhl po lajně Dandýs, který se z hranice vápna prosadil a zasklouženě srovnal - 2:2. Do půle ještě mohl z ideální palebné pozice skórovat Pytlos, tersňák ale umístil pouze do zdi soupeře.

Poločas tak skončil plichtou a my za to mohli být rádi. V poli jednoznačná převaha, střelba žalostná, proměňování šancí zcela bez komentře. Prostě zápas blbec. Ale zbýval celý druhý poločas a my věřili, že zápas dovedeme do vítězného konce. Po stěhováním unaveného Makena na předstoperu vystřídal Vali a s vírou v lepší příští časy jsme vyběhli do druhé půle. Tlak byl drtivý a hosté se za celou druhou polovinu dostali na naši půlku jen velmi sporadicky. Popořadě vzato - 48´ Pytlos nad, 52´ Furyho rána zblokována, 57´ Vaškova rána zblokována a Vencu nahradil Dan Červený. Ten se mohl tradičně prosadit téměř ihned, ale v 63´minutě trefil hlavou pouze břevno. Před tím ještě Bihy minul prázdnou bránu po vyražené Pytlosově střele. V 65´ pálí Bany z malého vápna nad, a za chvilku Pavku střídá Houdy. Po rohu v 71. minutě trefuje Pytlos dobře, ale hráč soupeře stál v bráně a zaskočil za již překonaného golmana. Dočkali jsme se v 73. minutě, když dal Bihy proti noze Banymu a ten konečně trefil přesně - 3:2. Závěrečnou čtvrthodinku jsme se snažili pojistit své vedení, ale dařilo se nám stále stejně. naštěstí hosté nebyli již příliš nebezpeční a obrana i s Česim fungovala bez větších chyb. Jistý gól chytil golman hostí Pytlosovi v 81. minutě, když reflexivně vyrazil Ondrův pokus z pěti merů. To bylo z obou stran asi vše a my slavili zasloužené, ale velmi vydřené vítězství.

Zápas jen potvrdil, že hrát proti desíti neumíme a hra v přesile pro nás není žádnou výhodou. Proti soupeři ze spodních pater tabulky jsme uhráli povinné tři body, ale bylo to těžší, než asi kdokoli čekal. Naše neschopnost úspěšně zakončit dobře rozehrané akce kontastovala s produktivitou soupeře, který se dostal do minima šancí, přesto byl výsledek do posledních chvil nejistý. Škoda, že dnes nebyl k dispozici Bezďa, který na trénincích hraje výborně a svým stylem hry by na soupeře tohoto typu určitě platil. Příští neděli nás čeká velké hřiště na Letné, které by nám mělo vyhovovat a tak doufáme v prodloužení vítězné série na konci sezony. Výkon Letné proti Spartě nás ale musí varovat!!!

střelci Tornáda : Martin Furár, Karel Dendis, Karel Hamberger