Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2014-2015

KAREL HAMBERGER    JAN BIHARY   MARTIN FURÁR   PAVEL ROM

(65´ MARTIN VALEČEK )

VÁCLAV KRLIŠ                     DANIEL ČERVENÝ

(81´ PAVEL RYCHTERA )             (56´ FILIP ŠPERL )

Na předposlední zápas s Letnou jsme dorazili opět v hojné sestavě, přestože jsme neměli k dispozici zraněného kapitána Pytloše, študenta Ondru Houdka a na poslední chvíli se omluvil i Bezďa. Omluvený byl i trenér Polda a tak zodpovědnost na sebe převzal Dan. Ten předal volnou kapitánskou pásku Furymu, a ten nám ukázal, jak se chová správný kapitán - nasázel domácím hattrick. Ale popořádku.

Zápas začal o malinko později, protože se domácím někde ztratil kapitán. To naše borce zřejmě tak nabudilo, že o výsledku celého utkání v podstatě rozhodli hned v úvodních minutách. Většina hráčů se ještě ani nedotkla míče, když Dandýs vysunul Dana po levé straně a ten naservíroval míč do vápna Vaškovi , který z voleje hravě překonal golmana domácích - 0:1. Ihned po rozehrávce Vašek vybojoval míč, pronikl s ním po křídle k šestnáctce a vrátil Danovi jeho gólovou přihrávku. Ten se rovněž nemýlil a bylo to 0:2. Ve 4.minutě pronikl až k hranici vápna Dandýs, jeho střelu ale brankař chytil. Další Kájovo kontakt s míčem ale již brankou skončil. Ve středu hřiště vybojoval míč, přihrál Vaškovi, který vystřelil pěkně po zemi k tyči a v 6.minutě bylo to již 0:3. Další naše gólovka přišla vzápětí, Vašek zavezl míč z půlky až k vápnu domácích a přihrál nabíhajícímu Pavkovi, ten však z malého vápna trefil padajícího brankaře. V desáté minutě se krásně prokličkoval před bránu soupeře Dan, jeho střela šla ale mimo. Další střelu poslal na bránu soupeře Dan ve 20.min., opět ale mimo. Ve 25.min. se dostali ke střele také domácí, Česi byl ale pozorný a pokus zlikvidoval. Náš následný útok skončil rukou domácího hráče v šestnáctce a sudí nařídil pokutový kop. Ten si vzal na starost Fury a s přehledem zvýšil na 0:4. A nadílka pokračovala dál – ve 33.min. Bihy zpracoval Česiho výkop, vysunul Pavku, která poslal míč pod břevno – 0:5. O čtyři minuty později vypíchl Venca domácí obraně míč, řítil se sám na golmana, jeho pokus o přehození ale skončil nad bránou. Minutu před koncem poločasu se konečně dočkali i domácí, po pohledné kombinační akci snížili na 1:5.

Druhý poločas začal naší standartkou, Pišta ale přestřelil. Ve 48. min. došlo k závaru v malém vápně domácích, míč se nakonec odrazil k Furymu, který ho uklidil pěkně k tyči - 1:6. V následujících minutách byly k vidění pěkné střely našich kanonýrů. Venca ani Bihy gól nevstřelili, zato Furyho rána v 56.minutě skončila ve vinglu domácí brány – 1:7. A hattrick byl na světě!! Na vývoj utkání reagoval Dan střídáním, na plac vyběhl Filip, který nahradil Dana. A Filip se mohl ihned zapsat mezi střelce, když mu Venca předložil tutovku. Míč ale sklouzl a Filip netrefil zařízení. A navíc byl máván ofside. V 65.min. vystřídal Martin Valeček Bihyho. V následujících deseti minutách exceloval Fury, který poslal na bránu soupeře tři tvrdé střely, bohužel ani jedna gólem neskončila. Trochu nám zatrnulo v 76.minutě – hráč soupeře odstoupil pro zranění a protože na lávce neměla Letná nikoho navíc, byli jsme nuceni hrát proti deseti. To nám moc nevyhovuje, ale tentokrát se to na tempu naší hry nijak neprojevilo. V 80. minutě se ocitl v gólové šanci Bany, kterému krásně narazil míč Pavka. Bany ale z první pálil nad. Nicméně v téže minutě se Bany dostal k dalšímu zakončení a tentokráte se už nemýlil – 1:8. V 80.min. došlo k poslednímu střídání v našem týmu, Vencu nahradil Pája Rychtera. Zvýšit jsme mohli ještě v 84. minutě, Karel vrátil míč na Furyho, jeho pokus golman bohužel vyrazil. V závěru utkání ještě domácí trochu protáhli Česiho dalekonosnou střelou , ten ale míč dokázal vyrazil. Na závěrečných 1:9 upravil skóre Filip, který si v závěru utkání naběhl na Makenovo pas a hlavičkou přehodil vyběhnutého gólmana. Radostí pak vběhl na tribuny a začal líbat diváky. Škoda, že se nám do konce utkání nepovedlo vstřelit ještě jubilejní 10. gól, dokopná by byla ještě o něco výživnější.

Střelci: Martin Furár 3, Václav Krliš 2, Dan Červený, Pavel Rom, Karel Hamberger, Filip Šperl.