Bez vstřelené branky se jen těžko vyhrává

PAVEL ROM   TOMÁŠ KRYSL   MARTIN FURÁR   MARTIN BERÁNEK

( 77´ MARTIN BLUMENTRITT )

JAN BIHARY   VÁCLAV KRLIŠ

( 63´ ONDŘEJ HOUDEK )

Za iddeálního fotbalového počasí jsme doma na čerstvě střiženém pažitu přivítali tým ze Starého Plzence, který zatím neztratil ani bod. O jeho první ztrátu jsme se chtěli postarat my, ale jak je již z nadpisu jasné, nezdařilo se. Ale pojďme postupně. Šatna byla plná hráčů a tak bylo jasné, že nejen hřiště, ale i lavička bude dnes velmi silná. Dan udělal v sestavě oproti minulému zápasu několik drobných změn a přesunů. Pytlos to zkusil jako předstoper i když v Touškově odehrál Vali tento post velmi slušně. Ondra měl zezadu podporovat dobrou rozehrávkou Furyho s Tomem, který Pytlose v centru zálohy nahradil. V útoku pak šel do hry od začátku Vašek, který se na zápas přesunul rovnou z vítězného hokejového mače, kde se mu podařilo skórovat - gratulujeme.

Začátek zápasu jsme zachytili velmi dobře a Pišta již po třech minutách vystrašil dalekonosnou střelou z trestného kopu golmana hostí. Bohužel střela šla nad bránu. Z dalšího trestného kopu našel Fury krásně Bihyho, ten však stále nepošteloval mířidla a střela šla také mimo. Za další dvě minuty vysunul Pytlos Beryho, jehož střela byla obranou hostí zblokována na roh. Z toho nic nebylo, ale ve 14. minutě po dalším rohu byl ve vápně hostí velký zmatek, který jsme ve vedoucí branku opět nedokázali přetavit. Následovala Tomášova šance a Beryho hlavička, která přeletěla i pletivo za bránou. Ve 23. minutě nedosáhl jen těsně Bery na centr před volnou částí brány a Pavka střílel ve 28. minutě po závaru vedle. Ale šance jsme neměli jenom my. I hosté se snažili využít každou příležitost k ohrožení naší brány, ale Jenda byl jistý a všechny pokusy zlikvidoval. Hodně nám zatrnulo ve 35. minutě, když byl náš trestný kop zblokován a z brejku se řítil osamocený hráč na Vondryse. Dandýs ale hráče dosprintoval, lehce jej tělem rozhodil a útočník střelou minul bránu minimálně o dva metry. To bylo z první půle to podstatné a my se šli do kouta občerstvit. Dan rozdal pokyny pro druhou polovoinu zápasu, důležitá byla trpělivost a víra, že se konečně nějaká ta šance ujme. Hra byla v poli slušná, jen naše letošní bolest - proměňování šancí - se opět ukázala v plné kráse a my nevyužili několik dobrých příležitostí ke skórování.

Do druhého poločasu jsme šli beze změn v sestavě, ale s tím, že se na plac v průběhu hry dostanou určitě hráči, kteří čekali na svoji šanci na lávce. Ta byla opravdu nabitá, jako již dlouho ne. Na střídání bylo připraveno celkem 7 hráčů. I do druhého poločasu jsme nevstoupili špatně. Vaškova střela šla ale ve 47. minutě nad, stejně tak o dvě minuty později rána Furyho. V další šanci se ocil Pytlos v 52. minutě, ale střela byla slabá a golman hostí neměl problém. Z rychlého protiútoku se málem naplnilo staré známé nedáš - dostaneš, když střelu hostí vytáhl Vondrys konečky prstů na tyč své brány. Po necelé hodině hry udělal Dan první změnu, když Dandýse nahradil Patrik, který si tak odbyl svoji premiéru v dresu Tornáda. Postavil se na kraj zálohy a Bery se stáhnul na beka za Dandýse. V 63. minutě so do velké šance dostával Vašek, kbohužel odehraný hokejový nač v kombinaci s Vencovo poctivým obíháním obránců po celý dosavadní průběh si vybralo svoji daň a křeč se zakousta takovou silou, že bylo potřeba nosítek. Bylo jasné, že Venca pokračovat nebude a na plac šel Houdy a Patrik se posunul do útoku k Bihymu. V 75. minutě těsně minul bránu Pišta z dalšího trestňáku. Pak si Pišta dovolil kličku na půlce, která se mu ale moc nepovedla a hosté šli do brejku, který zastavil Karlův zdvižený praporek. O tom, zda to skutečně ofide byl by se sice dalo  sice pochybovat, ale sudí písknul a tak byl stav stále bezbrankový. V těchto chvílích jsme jakoby vyklidili hřiště a hosté byli mírně lepší. Nám vázla kombinace a nemohli jsme se dostat k nějaké souvislejší akci. Po tlaku hostí v rohu hřiště jsme se v 84. minutě místo jednoduchého odkopu pokusili vyřešit situaci fotbalově a to se vymstilo. Hosté od postranní lajny poslali do vápna přízemní prudký balon, který na zadní tyči bez potíží uklidil nehlídaný hráč do naší brány - 0:1. Času alespoň na srovnání již moc nebylo, přesto jsme se ještě pokusili o závěrečný tlak. Pytlos se vysunul dopředu, ale nejnebezpečnější byla nakonec Pištova hlavička po dlaším našem rohovém kopu. To však bylo pohříchu vše a my ani ve druhém soutěžním zápase nedokázali vstřelit soupeři branku a podruhé prohráli stejným výsledkem 1:0.

Prohra mrzí o to víc, že šance na vstřelení branky byly, jen je zatím nedokážeme využít. V zakončení nám chybí více klidu a možná i špetka toho pověstného štěstíčka. Snad se k nám přikloní již příští týden, kdy zajíždíme na hřiště Sparty, kde by se nám mohlo dařit, pokud ovšem dokážeme herně využít našich předností a konečně dopravit balon do soupeřovy svatyně.