JAKUB ŽENÍŠEK   ONDŘEJ PYTLÍK   KAREL DENDIS

PAVEL ROM   DANIEL VÁVRA   JAN BIHARY   ONDŘEJ HOUDEK

( 74´ MARTIN VALEČEK )      ( 57´ MARTIN BEZDĚK )

TOMÁŠ KRYSL     FILIP ŠPERL

Perfektní trávník a krásné fotbalové počasí nás přivítalo v nedělním odpoledni na hřišti plzeňské Sparty. Trenér Dan se po dvou neúspěšných zápasech vydal do Turecka, aby načerpal dostatek sil na náročnou sezonu ( možná jel hledat i nějaké exotické posily ). Koučování se tedy tentokrát ujal Laďas a své letité zkušenosti z Hradiště podpořené současným působením v FCVP přidal i Poldík, který si ve svém nabitém kalendáři našel čas a dorazil. Na zápas se sešel dostatek hráčů i když nějaké omluvenky se vyskytly a sestava se musela měnit. Svoji šanci tak dostali hráči z lavičky prvních dvou zápasů a nikdo rozhodně nezklamal. Laďas rozdal pokyny a hlavním bylo, že si jdeme zahrát pořádnej fotbal podle svých not a výsledek se prostě dostavit musí. A bylo to tak.

Začátek nás zastihl v dobrém rozmaru a hned ve třetí minutě jsme kopali roh. Z brejku však zahrozili domácí. V 10.minutě vystřelil slabě Pytlos, o minutu později Tomáš mimo. V 17. minutě po faulu na aktivního Bihyho centroval Tomáš na přední tyč, kde Pytlos nestihl jen těsně tečovat. Z protiútoku měli šanci domácí, střelu namířili vedle branky. Ve 23. minutě se k velkému sólu nadechl Dandýs, na razantní střelu mu po průniku přes celé hřiště patrně nezbylo sil a golman jeho střelu lapil. Následoval závar, který zakončil Houdy ránou z malého vápna mířící asi tři metry nad bránu. Ve 36. minutě vypálil Pavka, na druhé straně Dandýs doběhl brejk domácích a jejich šanci zhatil. Následovala Tomášova střela, kterou golman také zlikvidoval. Ne tak ve 44. minutě další Houdyho střelu, které předcházel Pavkův průnik po křídle, když se zpětnou přihrávkou pokoušel nalézt Filipa, který byl ale rychlejší než zpětná přihrávka. Míč ale stihnul posunout na Houdyho, který se tentokrát nemýlil - 0:1. Do poločasu ještě domácí  zkoušeli zatlačit, ale Vondrys vyběhnutím šanci zlikvidoval a útočník ho ještě dojel. Oba byli ale v pořádku a poločas tak skončil naším vedením 0:1. Jenda si musel o pauze opláchnout šrám na koleni, jiné následky ale faul domácích pro něj naštěstí neměl.

První půle byla z obou stran odehrána se snahou o kombinaci, my byli častěji na balonu a jednu z šancí jsme proměnili v první brankou v sezoně. Kapitánem Pytlosem do placu daného citruse získal Houdy a měl tu čest jej v kabině po zápase otevřít. Nejdřív ale bylo nutné odehrát druhý poločas alespoň stejně dobře, jako ten první. To se začalo dařit hned od jeho počátku. Ve 47.minutě vyslal Pavka Filipa do úniku. Filip balon zasekl, udělal kličku stoperovi a balon uklidil placírem k tyči - 0:2. Pokud domácí chtěli zápas otočit, tento gól jim udělal velkou čáru přes rozpočet. A na hře to bylo vidět. My hráli stále stejně, dobře kombinovali a balon domácím moc nepůjčovali. Jediné jejich šance byli po našich chybách, či po standartkách. Své šance jsme měli ale i my. Hned ve 49.minutě pálil opět Filip, v 50. pak trestňák domácích vyboxoval Vondrys na roh, který pak po opakování z druhé strany opět boxoval do bezpečí. V 57.minutě pálili domácí těsně vedle a v přerušené hře jsme poprvé vystřídali. Na hřiště se za Bihyho, který nenastupoval úplně stoprocentně fit, dostal Bezďa. Ten se postavil do útoku k Filipovi a Tomáš se stáhnul na střed zálohy, kde doufal ve větší množství kontaktů s balonem, jehož nedostatkem doposud trošku trpěl. Hned v další minutě Vondrys chytil nebezpečnopu střelu a dal tak šanci Bezďovi na pěknou akci, kterou domácí přerušili jen za cenu faulu na rohu jejich velkého vápna. Fury tak kopal trestný kop, kterým nalezl Pytlosovu hlavu a ten se po dlouhé době zapsal mezi střelce - 0:3. Poslední naději domácích na zvrat sebral Vondrys zákrokem dne v 72. minutě, když efektní robinzonádou zlikvidoval hlavičku domácích z bezprostřední blízkosti. Ve středu zálohy pak Danyho nahradil Pytlos, na jehož post předstopera nastoupil Vali. Následovaly další naše šance, jmenovitě Bezďa střílel těsně vedle a po Filipově přistrčení hlavou opět Bezďa neuspěl proti brankaři domácích. V 85. minutě vystřelil Kuba, v 90. pak Vali. Před tím ještě měli domácí šanci po Pavkově chybě na půlící čáře, ale při kombinaci se dostali do ofsidu, v nastavení pak po nedorozumění Pavky s Kubou a dobré Pavkově práci směrem zpět a "dobrém" faulu kopali ještě trestňák, kterým ale trefili sami sebe. To bylo vše a my se šli prvně v sezoně radovat z výhry a také z nuly na našem kontě obdržených branek. Danovi tak letěla do Turecka sms se třemi body a třemi vstřelenými brankami.

V zápase bylo ještě pár nepřesností a chyb především v přechodu z obrany do útoku, ale kvalitou jsme domácí předčili, byli jsme lepší a zaslouženě dosáhli na své první body v této sezoně. Body ze Sparty jsou rozhodně zasloužené, ale potvrdit je budeme muset příští týden na domácím hřišti s B týmem Letné. Dnes se nominovaná sestava ukázala ve velmi dobrém světle a návrat některých hráčů do sestavy pro ně bude možná dost náročný a na trénincích budou muset vedení mančaftu přesvědčit.

střelci: Ondřej Houdek, Filip Šperl, Ondřej Pytlík