JAN BIHARY   TOMÁŠ KRYSL   DANIEL VÁVRA   MARTIN BERÁNEK

( 85´ MARTIN BLUMENTRITT )

FILIP ŠPERL   PATRIK KOČÍ

( 70´ ZBYNĚK BUBLA )

Po importu bodů ze Sparty jsme doufali v bodový zisk i na domácím trávníku. Do sestavy bohužel výrazně zasáhly neúčasti některých hráčů, ale po doplnění lavičky Zbyňkem a pro případ nouze nejvyšší i Tomínem nás bylo dost. Hlavní co jsme od zápasu chtěli byla kvalitní hra podle našich not a nepodcenění soupeře, kterému jsme na jaře uštědřili debakl.

Zápas jsme začali trošku nervózně a již ve čtvrté minutě musel Česi vytáhnout střelu hostí na roh. To, že nám začátek příliš nevyšel potvrdil již v 9. minutě dlouhý aut hostí, který hlavou prodloužili a útočník přehodil vybíhalícího Česiho, který byl u balonu o pár vteřinek později, než by bylo potřeba - 0:1. Obdržený gól jakoby "nakopnul" Dandýse, který se důrazně prodral až do vápna hostí a předložil zpětnou přihrávku do ložené šance Filipovi. Ten ale na své střelecké představení ze Sparty nenavázal a střelu nasměroval těsně vedle. Svoji první brankovou konstrukci jsme trefili ve 12. minutě, když Patrikovi trošku sjel z nohy centr a Letenské zachránila bližší tyč jejich brány. Aktivní Patrik pak jěště střílel z hranice vápna, ale pouze do golmana hostí. Náš herní vzestup uťala 20.minuta, kdy střelu z nějakých 10ti metrů Česi nejdříve ztlumil, ale balon zůstal ležet před ním a ve snaze jej "schrábnout" do své náruče si jej hodil do brány - 0:2. Dále jsme se ale snažili hrát podle svých dispozic. Ve 24. minutě byl na půlce faulován po odehrání balonu Kuba, sudí citlivě ponechal výhodu a písknul až následující faul na Bihyho, který byl sražen ve vápně a my kopali penaltu. Jelikož na penaltu určený Bihy byl faulován, vzal si balon jako správný kapitán Ondra. Svoji střelu ale namířil do brankové konstrukce - tvrdou ranou trefil břevno a neujala se ani Danova dorážka. Fotbal, který potěší, jsme předvedli ve 28. minutě po ose Ondra-Dan-Tomáš a Bihy. Posledně jmenovaný se ve vápně perfektně zorientoval a po zemi o tyč snížil - 1:2. I nadále jsme se snažili o vyrovnání, ale soupeř byl velmi důrazný a hrál velmi jedoduše nakopávané balony, což nám na našem malém hřišti vůbec nevyhovovalo. Z nátlaku hostí pramenila i Ondrova těžká přihrávka na Valiho, ze které byla další šance hostí. Naštěstí zakončená střelou vedle. Naše poslední šance v první půli přišla ve 40. minutě. To po jednom z mnoha faulů hostí rozehrával Pytlos trestňák z půlky. Místo obligátního centru zvolil přihrávku po zemi na hranici velkého vápna na Patrika, který se uvolnil a dal balon podél brankové čáry. Na zadní tyči jen těsně nestihnul balon uklidit do prázdné brány Bery. Půle tedy skončila vedením hostí o jeden gól a my si šli odpočinout a vyslechnout Danovy rady do druhé půle.

V sestavě jsme neměnili nic, stejně tak hra měla být podobná té z prvního poločasu. Jen bez chyb a zbytečných ztrát balonu. Přidat jsme potřebovali také v důrazu a především v přesnosti zakončení. První zaznamenáníhodná akce ale patřila hostům, kteří se dostali do brejku. Dandýs ale uplatnil svoji ohromnou rychlost a soupeře doběhl, ve vápně  mu nedovolil  zakončit a čistě jej připravil o balon. Pak už přišly naše další možnosti na srovnání. Nejprve si nikdo pořádně nenaběhnul na centr z trestného kopu, pak Vali po rohu jen těsně hlavou přestřelil, ale bylo to s tečí a kopali jsme další roh. Patrikovu akci ze 60. minuty zlikvidoval golman hostí jen s vypětím všech sil a s velkou dávkou štěstí, které jsme my bohužel neměli. A to ani při závaru v 65. minutě, ani při hlavičce Valiho a následné střele Beryho v 68.minutě, které obě orazítkovaly břevno . Štěstí v zakončení šel na posledních 20 minut zkusit Zbyněk, kterému se na trénincích v poslední době daří. Nicméně i on mohl jen přihlížet, jak jsme v 72. minutě ztratili na půlce balon, který hosté nakopli směrem k naší bráně, kde našli přesně svého dnes útočníka - Martina, který krásnou ranou z první nechytatelně trefil - 1:3. Ani tento stav nám ale nevzal chuť s výsledkem ještě něco udělat. Byli jsme lepší na balonu, rychlejší a i na důrazu jsme přidali. Hosté fyzicky odpadali a i to vedlo v 82. minutě k tomu, že Bihy zatáhnul balon po křídle, zpětnou přihrávkou oslovil Valiho, který se zjevil na pozici hrotového útočníka, ale bohužel někde kolem penalty promáchnul. Takto tečovaný balon šel naštěstí přesně proti noze nabíhajícího Tomáše a na jeho střelu o tyč neměl golman nárok - 2:3. Bylo to opět o jeden gól a zbývalo i s nastavením za neustálé zdržování hostí nějakých 10 minut. Ne, že bychom šance neměli, ale žádná už nevedla k nebezpečné střele a hosté tak s vypětím posledních sil své vedení uhájili i za pomoci "velmi férového" pomezního, který zcela nesmyslně zvednutým praporkem zastavil Bihyho, který šel sám na golmana. Ať žije fair play......... Na to se ale nemůžeme moc vymlouvat. Body nám dnes sebralo především neproměňování šancí a bohužel tentokrát i chyby vzadu. Herně jsme rozhodně nepropadli a potřetí v sezoně jsme prohráli o jeden gól. Příští týden vyrážíme na velké hřiště do Křimic, kde bychom zase mohli rozvinout své přednosti a konečně začít nějakou šňůru vítězství, kterou bychom potřebovali jako sůl.

Velmi obětavě dorazil v průběhu druhé půle i Vašek, ale nakonec nebylo jeho služeb využito, i když by na Letenské svojí rychlostí určitě platil. Ale okolnosti byly prostě takové. Nicméně Vencova chuť do hry a ochota dorazit prakticky za jakýchkoliv okolností je příkladem úplně všem členům mančaftu. Na zápas i přes svá zranění přišli i kluci Houdkovi, po delší odmlce se na nás přišel podívat i Hanz. Je škoda, že máme tolik zraněných, ale alespoň se ukazuje síla mančaftu, že přesto dokážeme sestavit slušně hrající mužstvo, i když kýžený výsledek se tentokrát nedostavil.

Pro příští domácí zápas vidím dvě možnosti. Buď přizvedneme obě brány o pět centimetrů výše, nebo se naučíme střílet o pět centimetrů níže. Nevím, co bude jednodušší, ale na úterní trénink s sebou beru hever.

střelci Tornáda : Jan Bihary, Tomáš Krysl