bláznivý zápas na hřišti nováčka soutěže

PAVEL ROM   DANIEL VÁVRA   TOMÁŠ KRYSL   JAN BIHARY žk

( 83´ MARTIN VALEČEK žk )               ( 88´ LUKÁŠ BENDÍK )

VÁCLAV KRLIŠ     PATRIK KOČÍ

( 79´ FILIP ŠPERL žk )

Do Křimic jsme rozhodně nejeli jako favorit, ale také určitě ne, jako tým, který jede domácím odevzdat body. Naše předchozí výsledky byly dílem velké smůly a chyb na naší straně, které soupeři využili, my jejich chyby naopak takto potrestat nedokázali. Tentokráte to však bylo zcela jiné. Sestava byla výborná, na lavičce další velká síla a soupeř, který byl od začátku velmi dobrý. Na nejnižší soutěž opravdu velká kvalita.

Křimičtí začali pěkně od podlahy. Byli důrazní, rychlí a kombinace se snažili řešit na jeden, maximálně dva doteky. První pozdravy jsme si vyměnili mezi třetí a čtvrtou minutou, když domácí po rohovém kopu trefili těsně mimo Vondrysovu svatyni a Pytlosova střela se mezi tyče domácí brány také nevešla. První gólová radost přišla pro domácí jako blesk z čistého nebe. Až do deváté minuty byli domácí lepší, ale pak Patrik po křídle unikl, navedl si balon ke středu, pokusil se uvolnit přihrávkou Vencu, ale balon k němu obránce nepustil. Vašek ale sopuboj dohrál, míč vybojoval zpět a ten se ocitl před dobíhajícím Patrikem, který z první trefil zcela nechytatelně - 0:1. Co tato branka odstartovala jsem opravdu dlouho neviděl. Domácí se chvilku hledali, ale brzy zase našli svůj rytmus. V 15. minutě poslali ze své pravé strany centr, který vápnem prošel až k hráči na zadní tyči. Ten zkušeně udělal kličku i Jendovi a do prázdné srovnal - 1:1. A aby toho nebylo dost, hned o dvě minuty později se domácí dostali krásnou akcí na jeden dotek až do našeho vápna, kde z voleje o zem nedali Vondrysovi žádnou šanci - 2:1. Na vedení domácích jsme se pokusili odpovědět ve 23. minutě, když Pavkův centr z rohu domácí golman podběhl, balon přišel Dannymu na hlavu, ale z malého vápna přestřelil. Vyrovnání jsme si tak nechali na 29.minutu. To vyslal Pavka Vaška do samostatného úniku, Venca si balon ve vápně posunul velde golmana a ten jej srazil. Jasná penalta, ke které se postavil Fury a s jistotou srovnal - 2:2. Chtěli jsme sice alespoň chvíli udržet nerozhodný výsledek, ale domácí byli proti. Ve 33. minutě trefili odražený balon o tyč do brány potřetí - 3:2. Hned z rozehrávky jsme získali další roh, po kterém střílel Pytlos nad bránu. Srovnali jsme tak ve 38. minutě po akci Patrika s Vaškem a Pavkou, když Venca posunul balon proti noze Dannymu a ten se poprvé trefil za Tornádo - 3:3. Ale ani tenhle výsledek do poločasu nevydržel. Dá se říci, že hned po rozehrávce vytvořili domácí v našem vápně závar, ve kterém Vondrys dvakrát skvěle zachránil, ale na třetí dorážku již nestačil - 4:3. Naštěstí do poločasu zbývalo ještě pár minut a ty jsme beze zbytku využili, když Bihy posunul do strany Pavkovi a jeho centr-střelu si domácí obránce tečoval mimo dosak vlastního golmana - 4:4

Takhle brankově plodný poločas opravdu nepamatuji. Fotbal se hrál oboustranně útočný a akce měly hlavu a diváci kvitovali atraktivitu zápasu. Domácí byli o kousek lepší, ale svojí rychlostí, bojovností a vírou v naše kvality jsme drželi remízový stav. Do druhé půle jsme nastoupili ve stejné sestavě a s předsevzetím eliminovat dobrou kombinaci domácích vedoucí většinou k hráči s patnáctkou na dresu, který byl velmi nebezpečný v zakončení. I domácí se z průběhu první půle poučili a pokusili se nás presovat již při zakládání našich akcí. Úvodní mírný tlak měli tak domácí. Vondrys však chytal spolehlivě. Jak střely, tak centry vždy ve svých rukavicích našel. Postupně jsme se v poli zlepšovali a dostávaji se více do hry. Z toho pramenila Bihyho šance, když bodýlko napálil nad. I když druhý poločas nebyl brankově tak plodný, o šance nebyla nouze. V jedné minutě jsme byli Vencou v šanci, Vondrys pak čapnul ránu domácích a ještě byl v útoku faulovám Vašek. Furyho trestňák šel ale pouze do zdi. Po hodině hry jsme již podruhé v zápase špatně hodili aut a domácí se dostali k rychlému centru - Jenda chytá. Další trestňák zkusil Patrik, dopadnul však úplně stejně - trefil zeď a Fury z dorážky pálil vedle. Rozhodnutí padlo v 67. minutě. To se již k několikátému úniku dostali Vašek s Patrikem. Domácí je tentokrát ani za cenu faulu nezastavili a Vašek s klidem umístěnou střelou strhnul vedení na naši stranu - 4:5. Pro domácí to byla velká rána a od tohoto okamžiku odpadali. Jak herně, tak i fyzicky. Další Patrikovu šanci vykopával bek z brankové čáry a v 73. minutě vyrazil Bihyho střelu golman jen k Patrikovi, který se nemýlil - 4:6. To byla pro nás pojistka a velké uklidnění. Konec zápasu pak Dan oživil střídáními, které domácí uskutečnit nemohli, nemajíc na lavičce kromě kouče nikoho. A na place to bylo znát. Všichni naši čerství hráči přinesli na plac zdravou agresivitu, kterou ale Filip trošku přehnal a nebýt omylu, když sudí dal předchozí žlutou Valimu místo skutečně faulujícímu Filipovi, mohl být Filda zpátky na střídačce velmi brzy po svém příchodu na plac. V šanci se ještě ocitl Bihy a na druhé straně výborně vyběhl Vondrys a domácí hráč jej ještě dojel. Frustrace z prohraného zápasu ve kterém vsítili čtaři branky byla evidentní. V krátkém nastavení se již nic zásadního neodehrálo a my šli do šatny slavit opravu cenné a zasloužené vítěztví.

Byl to zápas dvou odlišných poločasů. První zcela bláznivý, oboustranně útočný s množstvím branek. Ve druhém jsme na začátku dobrou obranou hrou přečkali mírný tlak domácích a pak jsme získali nad zápasem kontrolu, udeřili dvěma krásnými góly a zápas s přehledem dotáhli do sladkého vítězného konce. Toto vítězství budeme muset ale potvrdit za týden doma, kde se nám zatím nedaří a v této sezoně jsme na domácím pažitu nezískali ani bod. Příště to ale proti Vodním Stavbám určitě zlomíme.