PAVEL ROMžk   DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁRžk    TOMÁŠ KRYSL

( 88´ MARTIN VALEČEK )

PATRIK KOČÍ     JAN BIHARY

( 45´ KAREL HAMBERGER )

Body z Křimic jsme chtěli konečně potvrdit i vítězstvím na domácím trávníku. Komplikace soupeře, který přijel v deseti lidech byly i naším problémem, protože Vodníci se zcela zatáhli ke své šestnáctce a celý zápas hráli směrem dopředu pouze nakopávané míče na svého jedinného útočníka. Skvěle jej ale pokryl především Ondra a co prošlo, s jistotou likvidoval Vondrys. V následném popisu zápasu budou téměř výhradně akce Tornáda a opravdu to není tím, že je to článek na našich stránkách. Soupeřovy akce by se opravdu daly spočítat na prstech jedné ruky. O to nebezpečnější však byly.

Od začátku zápasu bylo jasně patrné s čím hosté přijeli. K první šanci se dopracovali hosté po Dannyho faulu cca 18 metrů od brány. Trestňák namířili ale mimo naše tři tyče. Následovalo téměř házenkářské obléhání hostující brány. Naše soustavná kombinace a trpělivost i šance nakonec přinesla. První zaznamenání hodná přišla v 6. minutě, když Vondrys rychle rozehrál po pokusu o brejk hostí balon na Kubu, ten vyslal na zteč Patrika, ale jeho střela branku hostí minula. O tři minuty později se dostal k balonu ve vápně Bihy, uvolnil se, ale střela šla doprostřed brány - golman chytil. Pak přišly další příležitosti Bihyho, Patrika a po rohovém kopu i Ondry, který hlavou jen těsně minul. Ve 22. minutě se k rohovému kopu dostali i hosté, Vondrys centr stáhnul do své moci a mohl rozvinout další akci. Z té se Patrik dostal z levé strany ke střele, která do té doby bezchybnému hostujícímu golmanovi prošla pod tělem a tradičně na zadní tyči vše kontroloval Pavka, který když viděl, že by se balon do kopce asi za brankovou čáru nedokutálel, míč do sítě doklepnul - 1:0. Hosté však ani po obdržené brance svoji hru nezměnili. Přesto se do další šance dostal Pavka, ale v zakončení štěstí neměl. Do poločasu následovalo ještě několik našich rohů, jeden brejk hostí, který perfektně zlikvidoval Kuba a běžný faul na půlce od Furyho, ke kterému hostující hráč přidal hereckou etudu a Fury byl odměněn žlutou kartou. Paradoxem je, že právě tento hráč chvíli před tím zajel do Toma tak, že by se nemohl divit za rudou, ale nedostal ani tu žlutou... Poločas tak skončil naším jednobrankovým vedením.

Do druhé půle vystřídal se sebezapřením ( ale rozhodně velmi dobře ) hrajícího Bihyho navrátivší se Bany. Hosté hráli stále stejně a tak po vyšlapaném trávníku na horní polovině hřiště se ve druhé půli zdupával trávník převážně na spodní části Tornádo arény. Bohužel naše dobývání soupeřovy brány končilo převážně zákrokem golmana nebo ( a to bohužel častěji ) střelou mimo. Pohříchu často i mimo areál. Tak se stalo, že v jednu velmi krátkou chvíli nebyl k dispozici ani jeden ze čtyř balonů připravených do hry, protože všechny se nalézaly v okolních zahradách. Taktiku hosí snad stanovolal sám Jan Žižka. Jejich vozovou hradbu vystavěnou před jejich šestnáctkou jsme stále nemohli úspěšně zdolat. Také golman hostí se překonával a několika skvělými zákroky s převahou vymazal svůj podíl na naší vedoucí brance. Zákrok dne asi předvedl po Patrikově lehce tečované střele, která směřovala přesně do šibenice jeho brány. I tento míč dokázal vytlačit mimo. Na to se již asi nemohl koukat Pavka, který pro přihrávku před úplně prázdnou bránu Banymu zvolil "boží ruku". Že Pavka není Maradona bylo vidět prakticky ihned, když místo gólové radosti uviděl od sudího žlutou kartu. Ze spousty našich pokusů vybočila akce soupeře, když jejich útočník zboural Pištu. Jeho výmluva: "já ho přehlédl" vyvolala všeobecné veselí a sudí ji ocenil dalším žlutým pozdravem. Nám se ale stále nedařilo potvrdit vedení dalším úspěšným pokusem a hosté stále cítili, že bod by jim mohl zajistit jediný úspěšný brejk. Naštěstí v obraně jsme hráli bez chyb a hosté tak svoji šanci nedostali. Pojistka přišla až v samém závěru. To Maken v 86. minutě doběhl u brankové čáry soupeřem již zatracený balon, zvedl hlavu a vrátil míč do prostoru penalty na Banyho, který si přihrávku zpracoval a střelou k tyči nedal golmanovi šanci k dalšímu úspěšnému zákroku - 2:0. Obratem se na hřiště dostal za Dannyho Vali, ale sudí místo nastavení zápas o něco zkrátil a tak se Martin ani nerozběhl.

Zasloužené vítězství podtržené nulou na kontě obdržených branek jsme pak důstojně oslavili společně s nějakými drobnými dloužky za první vstřelené góly za Tornádo, narozeniny a podobně. za týden hrajeme opět doma a to s Dýšinou. Dobře nastartovanou sérii určitě budeme chtít prodloužit a opět doma zvítězit.