PAVEL ROM   DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR   TOMÁŠ KRYSL

( 45´ VÁCLAV KRLIŠ )                               ( 65´ MARTIN BERÁNEK )

PATRIK KOČÍ     FILIP ŠPERL

( 65´ MARTIN BEZDĚK )

Podruhé za sebou jsme měli výhodu domácího hřiště. Na rozdíl od minulého zápasu, kdy jsme se ani proti desíti nedokázali výrazněji prosadit byl zápas s Dýšinou o něčem úplně jiném. I v naší sestavě došlo k několika změnám. Do základu se vrátil v útoku Filip a po dlouhé době se na kraj obrany postavil Vali, který několikrát hrál na předstoperu. Jinak by se dalo říci, že sestava byla "klasická". Na lavičku se po zhojené zlomenině nosu již vrátil Bery.

Zápas začal o několik minut později, protože nastaly na straně ČMFS potíže s připojením a rozhodčí nemohl odeslat zápis. Naštěsí ještě oplýváme papírem a tužkou a tak se i přes selhání techniky fotbal ke slovu dostal. Začalo se opravdu zostra. Do páté minuty si obě mužstva vyzkoušela trestné kopy ze zajímavých pozic. Náš pokus golman hostí vyrazil, střela hostujícího mužstva skončila na naší zdi. Po rohu v 8. minutě pálil Vali příklepem hlavou - bohužel pouze do golmana. Patrik pak po kličce trefil v dobré pozici těně vedle. Pak Vali krásnou kolmicí vysunul Toma, jehož cetr však ani nadvakrát nedokázal za záda brankaře hostí propasírovat Pavka. Po Pištově centru ztrestného kopu ve 14. minutě zazvonila tyč hostující brány. Přesnější jsme byli v 18. minutě, když Patrik vystřelil, golman míč posunul pouze k Pavkovi číhajícímu na svém místě u zadní tyče a Pavka se ze dvou metrů do prázdné brány jen málokdy mýlí - 1:0. Vstřelená branka nás trošku uklidnila, ale své šance si vypracovali i hosté a Vondrys si své čisté konto musel několika zákroky uhájit. Do poločasu se ještě dvakrát o vstřelení branky pokusil Fury, ale obě jeho rány k navýšení skóre nevedly. Když už se zdálo, že do pomyslných kabin vyrazíme za jednobrankového vedení, poslal Dan ze středu vzduchem balon na Filipa. Ten si míč zpracoval a jelikož byl zády k bráně, přistrčil jej proti noze Furymu, který trefil nechytatelně k tyči - 2:0.

O poločase šel na hřiště Maken místo Kuby, který měl v nohách dopolední půlmaraton a také Vašek místo úspěšného doražeče Pavky. Jestliže v prvním poločase jsme byli v poli mírně lepší a dali zaslouženě dvě branky, druhá půle byla z naší strany zcela dominantní a my postupně navyšovali skóre proti stále více a více odevzdanému soupeři. O krásné fotbalové momenty nebyla nouze i když některé gólem neskončily. Například Patrikovy nůžky ze 49. minuty. To byla pastva pro oči. O minutu později se zastřeloval Vašek, který po kličce trefil zatím těsně vedle. Další lahůdka se naskytla v 52. minutě. To jsme zahrávali rohový kop, na který se rozhodl jít z pozice předstopera i Ondra. Tom však rozehrál, ještě než Ondra dorazil do vápna a tak se k němu snesl míč odhlavičkovaný soupeřem někde 25 metrů od brány a Ondra z voleje trefil šibenici -3:0. Gól roku!!! A ještě teď mě při psaní mrazí, když si to v hlavě přehrávám. Následovaly další pokusy Toma, Furyho a Filipa, až v 57. minutě vysunul perfektní kolmicí Maken Patrika, ten dal balon podél brankové čáry a dobíhající Václav neměl potíž trefil z mertu prázdnou bránu - 4:0. Bylo vidět, že vystřídal právě Pavku - gól přesně podle Pavkových not. Přesně po hodině hry se vápnem napříč řítil rychlík Venca a jak by se řeklo v lize: "kontakt tam byl". Sudím nařízenou penaltu s jistotou proměnil v bůra Fury - 5:0. V 65. minutě trefil zblízka Filip tyč a bylo to to poslední, co dnes na hřišti ve svém velmi slušném výkonu předvedl. Na plac šli najednou Bezďa a Bery, odpočinout si šel Filip a Tomáš. Ani střídání nijak nenarušila naši herní pohodu a v 69. minutě poslal kolmicí Ondra na zteč Patrika a ten konečně také po dvou asistencích úspěšné sám zakončil s jistotou zabijáka - 6:0. Další příležitost měl Patrik po faulu na Furyho, ale z trestňáku přestřelil. Obdobně se vedlo Furymu o tři minuty později. Po Ondrově dalším pasu se míč svezl od holeně až po špičku Vencovi, ale šel vědle branky. V 82 minutě pak uzavřel po pasu z vlastní poloviny od Ondry opět Patrik, který si podruhé v obdobné situaci s jistotou poradil krásným obstřelem golmana - 7:0. I když dvadesátá minuta ještě nenastala, sudí se nad naším soupeřem ustrnul a utnul jeho trápení někdy v 87. minutě hvizdem ukončujícím zápas.

Vysoké a zasloužené vítězství jsme pak ve vší počestnosti zapili Na Plovárně, kde jsme shlédli i zápas našich méně úspěšných fotbalových kolegů z reprezentace. Ti mají šanci na reparát v týdnu v Holandsku, my můžeme prodoužit naši vítěznou šňůru na čtyři zápasy příští týden na hřišti zatím velmi dobře hrající Druzdové. To bude asi jiné kafe, než dnešní zápas. Potešující je především fakt, že i změny v sestavě rozhodně nejsou oslabením a že všichni kluci, kteří dnes nastoupili odehráli velmi dobrý zápas.

HOŠI STŘÍDAJÍ:

NAŠI STŘELCI: ONDRA PYTLÍK, VENCA KRLIŠ, MARTIN FURÁR A PATRIK KOČÍ ( SCHÁZÍ JEŠTĚ PAVKA)