bitvu o průběžné třetí místo jsme zcela ovládli

( 66´ ONDŘEJ HOUDEK ) ( 76' MARTIN VALEČEK )

PATRIK KOČÍ     MARTIN BEZDĚK

( 68' FILIP ŠPERL )

Patrně jedno z posledních krásných odpolední letošního roku přímo vybízelo k tomu, jít v Hradišti na fotbal. A kdo přišel, rozhodně nelitoval. Hřiště bylo po deštích trošku měkčí, což mu jen a jen prospělo, bylo perfektně nalajnované a mančaft byl správně nabuzen na přímý souboj o průběžnou třetí pozici v tabulce.

Z minulé sestavy chyběl Tomáš pro drobnější zranění z úterního tréninku a Pištu na plac nepustilo zranění z předešlého zápasu. Hráč minulého kola - Venca Krliš ( rozhovor si přečtěte v nové sekci rozhovory ) - tentokrát dal přednost hokeji, když v pátek pálil ostrými v Chomutově ( 0:4 ) a v sobotu vedl juniorku Škodovky ve vítězném zápase v Litvínově ( 0:3 ). Naopak se do sestavy vrátili Bihy a Bezďa, od začátku také nastoupil Bery. Kvalita celého kádru je taková, že tyto změny rozhodně mužstvo neoslabily. Přesto byli z počátku lepší hosté, my jakobychom nevěděli, co chceme hrát. I tak jsme se dostali ke střele, kterou golman vyrazil na roh, po kterém Bery jen těsně přestřelil. V 5.minutě ukopl Pavka golmanovi balon, který úplně pevně nedržel a Patrik jej dopravil do sítě. Sudí ale posoudil Pavkův zákrok jako faul a na vedoucí branku jsme si ještě museli počkat. Do útoku se dostali také Bolevečtí, kteří prověřili Jendovu pozornost hlavičkou a následnou dvojicí bezprostředně na sebe navazujících rohových kopů. Zhruba po čtvrthodině hry jsme konečně našli svůj rytmus a přišly další šance. Bezďa oslovil centrem Patrika, který na balon nedosáhl. Podstatně lépe se mu dařilo ve 14. minutě, když si ukázkově zpracoval dlouhý pas z hlouby pole od Furyho a nebezpečně vypálil. Jeho ránu golman jen vyrazil k nohám dobíhajícího Bezdi, který neomylně poslal Tornádo do vedení - 1:0. V 18. minutě Furyho ránu vytáhl golman na roh, z něj Ondra hlavou trefil nad bránu. Rohem skončila i Bihyho střela z 23. minuty. Aktivní Bihy byl pak faulován a Furyho centr na zadní tyči tentokrát nikdo do brány nedoklepnul. Dost nám zatrnulo ve 33.minutě, když prudkou střelu hostí z trestného kopu schytal ve zdi přímo do hlavy Ondra, naštěstí byl jen lehce otřesen a po krátké chvíli pokračoval ve hře. Fotbalovou lahůdku naservíroval JB7 ve 38. minutě. Na půlce si vzal balon, prošel přes celou obranu a naservíroval míč před odkrytou bránu Patrikovi. Ten nepohrdnul šancí a my vedli 2:0. Ve 42. minutě Vondrys zachránil mančaft před snížením a naopak po rychlém kontru mohl Bezďa po Patrikově uvolnění hosty dorazit. Patrně se mu Boleveckých zželelo a bránu v jasné šanci přestřelil. Poločas jsme tak zaslouženě vyhráli 2:0 a mančaft si šel vyslechnout Danovy rady.

Druhý poločas jsem začali úplně jinak, než ten první. Hned v jeho první munitě se na bránu řítil Patrik po Makenově perfektní ulici, ale tentokrát nedal. Ve 47. minutě Bihyho střela jen těsne minula spodní bránu, která patřila hostům. V 51. minutě byl ve vápně velký závar, který skončil Bezďovou ranou, kterou hosté zblokovali na roh. Že sudí má i karty ukázal v 54.minutě, když žlutým žetonkem ocenil faul hostí na pronikajícího Patrika. Fury z trestňáku bránu netrefil. V 57.minutě dal Bihy ve vápně proti noze Dannymu, jehož technickou střelu golman vyrazil. Po hodině hry se k nám do vápna dostali hosté a jejich útočník nesmyslně dojel Vondryse, který má ze střetu krvavý šrám na holeni. Hráč nepochopitelně nedostal ani žlutou, i když takovýhle zákrok volal i po kartičce poněkud tmavšího odstínu. Balon totiž Jenda pevně třímal v náručí a hráč jej rozhodně neměl šanci hrát. Po krátkém odpočinku Vondrys poslal balon do hry. Míč se dostal až na levou stranu k Berymu, jehož křižnou střelu jistil na zadní tyči Pavka - 3:0. Můžeme se jen dohadovat, zda by míč do brány šel i bez Pavkova přičinění, ale jistota je jistota a my vedli o tři branky. I nadále se hrál z naší strany velmi dobrý kombinační fotbal a z toho pramenily další naše příležitosti. Ale ani hosté se nechtěli smířit s tím, že by odjeli z Hradiště bez vstřeleného gólu. V 65. minutě dvakrát promáchnul Pavka a po Bezďově centru se hlavou těsně vedle trefil Patrik. Na hřiště se pak dostali i Houdy za Dannyho a Filip za Bezďu, později i Vali za Bihyho. V 75. minutě svoji akci ze třetího gólu zopakoval Bery. Pavka však tentokrát na zadní tyči jeho střelu nejistil a míč se od tyče odrazil do hřiště. Martinovi prostě nebylo přáno zavěsit. Prakticky z protiútoku se hosté dostali do své největší šance, když se jim konečně podařilo překonat Vondryse, ale toho na brankové čáře zastoupil Fury a míč vyhlavičkoval. Následovaly ještě střely Furyho, série rohových kopů, Pytlosova střela a Houdyho rána, která byl zblokována jen na další roh. V 87. minutě pak zápas uzavřely pokusy Patrika a Beryho, které však změnu skóre již nepřinesly.

Zápas o třetí místo jsme tak vyhráli 3:0 a to zcela zaslouženě. S výjimkou úplného začátku zápasu jsme měli hru ve své moci a hostům jsme toho příliš nedovolili. Bylo zcela jasně vidět, že pokud hrajeme s mužstvem, které je opravdovým "B" týmem, tak jsme schopni porazit v soutěži kohokoliv. Na hru byl opravdu dobrý pohled a všichni jsme si zápas užili. Teď nás čeká dvojboj s Chotíkovem, kam zajíždíme ve středu k pohárovému zápasu a hned v neděli - pozor již v 11 hodin dopoledne!!! - k soutěžnímu mači. Samozřejmě chceme vyhrát oba zápasy, tak uvidíme, jak tuto neradiční sestavu zápasů pojme Chotíkov.

Na závěr jsme tradičně Na Plovárně zakončili sobotu posezením u záměrně zakaleného zrrzavého pěnivého moku, který chutnal po vítězství opravdu skvěle.

střelci Hradiště: Martin Bezděk, Patrik Kočí, Pavel Rom

OKAMŽIKY TĚSNĚ PŘED ZÁPASEM:

SLAVNOSTNÍ NÁSTUP

NAŠE LAVIČKA:

65.MINUTA - HOUDY STŘÍDÁ DANNYHO

75.MINUTA - FILIP STŘÍDÁ BEZĎU

76.MINUTA - VALI STŘÍDÁ BIHYHO

DO BOLEVECKÉ BRÁNY SE TREFILI: PAVEL ROM, MARTIN BEZDĚK A PATRIK KOČÍ