Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2015-2016

MARTIN VALEČEK   ONDŘEJ PYTLÍK   MARTIN BLUMENTRITT

PAVEL ROM       DANIEL VÁVRA    TOMÁŠ KRYSL    JAN BIHARY

( 53' KAREL DENDIS )

MARTIN BEZDĚK       FILIP ŠPERL

Na sváteční časné odpoledne nám fotbalový svaz naplánoval místo oslav vzniku samostatné republiky oslavy vítězného zápasu poháru OFS na hřišti Chotíkova. Jelikož se s Chotíkovem utkáme i v soutěžním zápase a to již tuto neděli ( a opět v nětradičním čase - v 11:00 ) byl tento zápas opravdu pikantní. Naše sestava doznala několika změn, ale na výsledku to nebylo nijak poznat a především předvedená hra byla dosti podobná té, kterou předvádíme v "běžné" sestavě. To je velmi potěšující zjištění.

Již od začátku vypadali Chotíkovští, že do zápasu přišli rovnou z nějaké ochutnávky syrových mas, jak byli nabuzení a dohrávali souboje ( to jim ostatně vydrželo větší část zápasu ). Naštěstí již ve třetí minutě vhodil Vali dlouhý aut až k Bihymu, který ve středu hřiště míč potáhnul a poslal kolmicí Filipa samotného na bránu domácích. Filip se přízemní střelou neukvapil a s klidem správného střelce načal gólový účet - 0:1. Uběhlo pouhých 5 minut od vedoucí branky a rohový kop posadil Danny k nohám Pavky, který se z malého vápna také nemýlil - 0:2. Pro domácí studená sprcha, pro nás pohodlný náskok, který si stačilo poklidnou kombinací a postupným navyšováním skóre hlídat. Hra však důrazem hraničícím občas se záludností ( především po odehrání balonu ) ze strany domácích nám nedovolila polevit. Balon jsme drželi více ve své moci a dostali se i k dalším šancím Bezdi, Makena, Pavky a Filipa - bez gólového vyjádření. Taky Česi se musel několikrát předvést a byl bezchybný. Po půlhodině hry jsme měli možnost již několikátého trestného kopu z dobré vzdálenosti. Fury trefil tyč domácí brány a dobíhající Bezďa pohodlně do šibenice navýšil na tříbrankový rozdíl - 0:3. Do poločasu stál za zmínku snad jen Furyho faul, po kterém zahrávali domácí z dobré pozice nějaké dva metry za vápnem trestňák, ale tak to překombinovali, že se ani nedostali ke střele směrem na Česiho. My ještě zahrozili Furyho ranou z nějakých 30ti metrů, ale golman se překvapit nenechal.

Na začátku druhé půle se do úniku dostal Maken, jeho přihrávka byla prudká a Pavka ji nestihnul do brány dorazit. Pak vystřídal okopaného Toma znovuobjevený Dandýs, Maken se posunul na kraj zálohy, Bihy na její střed a Karlos šel na beka. Pěknou akci jsme předvedli v 61. minutě, když balon šel ze středu hřiště na Pavku do lajny, ten pěkně odcentroval a Bezďa se zapsal podruhé do listiny střelců - 0:4. I domácí se pokusili o získání Česiho skalpu, ale po trestňáku Honza výborně vyboxoval nebezpečný centr a obrana již domácí k dozážce nepustila. Pak přišla slavná 73. minuta, kdy si další Pavkův centr našel opět Bezďu, kterého obrana jakoby nechávala ve vápně bez dozoru a Martin prostoru využil nechytatelnou ranou k dovršení hattriku - 0:5. Aby měl Česi svoji nulu zaslouženou, vyslal ještě chvíli před koncem samotného útočníka na naši bránu chybující Ondra, ale Česimu se nula na kontě tak líbila, že si ji sebrat nenechal a předvedl výborný zákrok.

První výlet do Chotíkova byl tedy úspěšný a přinesl nám postup do dalšího kola poháru, které bude na pořadu dne po skončení  podzimní části soutěže. V neděli se na místo činu vracíme a hlavní bude nepodlehnout nějaké iluzi, že to bude jednoduché. Nebude!