Domácí zápas o přední umístění jsme zvládli.

PAVEL ROM       DANIEL VÁVRA    MARTIN FURÁR   TOMÁŠ KRYSL

( 64´KAREL HAMBERGER )        ( 45´MARTIN BERÁNEK )

PATRIK KOČÍ     JAN BIHARY

( 84' FILIP ŠPERL )   ( 77´MARTIN BEZDĚK )

Po nečekané ztrátě bodu v Chotíkově se mančaft trošku "chytnul za nos" a na utkání se Spoji dorazil rekordní počet hráčů. Česi, který stále cítil pořádně nakopnutý nárt z předešlého zápasu se tak ani nevešel na soupisku, kde může být na střídání maximálně 7 lidí. Do sestavy se tak vrátili Vondrys a Pišta, ostatní byli připraveni na střídačce, kam jsem se tentokrát se svým zápisníčkem ani nevešel. Ale pohodlí hráčů je přednější a tak jsem vzal zavděk vyvýšeným vantem za třídačkou, odkud byl o hře dobrý přehled.

A byl to právě Pišta, kdo se postaral o první vrzušení. Běžela teprve 4.minuta, když mu dlouhý nákop prošel pod nohou a útočník hostí se řítil sám na Vondryse, který bezchybným zákrokem načal svůj výborný výkon. Hned o minutu později jsme o sobě dali vědět i my. Bihy potáhnul balon a poslal jej zpětnou přihrávkou směrem k penaltě, dobíhající Pavka tentokrát byl příliš rychlý a přihrávku přeběhnul. Hosté se do další dobré příležitosti dostali po trestném kopu z cca 23metrů. Střela šla krásně přes zeď, ale Jenda se zaskočit nenechal. Následovala Patrikova šance, když hosté s vypětím všech sil balon uklidili na rohový kop. Patrikovi pak nebylo souzeno ani v další příležitosti, když ani nadvakrát golmana hostí nepřekonal. V 19. minutě opět Pišta při zpracování míče podklouzl, ale tentokrát z toho tak nebezpečná situace nebyla. Nicméně jej to přinutilo vyslat Valiho do šatny pro druhé kopačky, protože ty, ve kterých nastoupil evidentně na kluzkém terénu neseděly. Naše převaha sílila a hosté často odvraceli jen na rohové kopy, kterých přibývalo. Po jednom z nich si ve 27.minutě naběhl na hlavičku Fury a nezadržitelně skóroval - 1:0. Kdyby měli hosté svého špeha na úterním tréninku, určitě by o Furyho hlavičkářských kvalitách věděli, protože Martin dal v úterý takto oba góly svého týmu. Naše vedení bylo zasloužené a my se snažili o jeho pojištění. Neuspěli však opět ani Patrik ani Fury. Až ve 38.minutě vystihl rozehrávku hostí Bihy a utíkal sám na bránu. Udělal kličku i golmanovi, ale dostal se až k brankové čáře. Zvednul hlavu a s rozvahou vyzval ke skórování dobíhajícího Pavku, který již neměl potíž z bezprostřední blízkosti navýšit naše vedení - 2:0. Do půle se hrálo ponejvíce mezi vápny a bez dalších vyložených šancí. Poločas jsme tak vyhráli o dvě branky, ale určitě bylo i co zlepšovat. Hosté podávali bojovný výkon a my se v kombinaci trošku trápili nepřesnostmi. Popravdě ani terén hře po zemi moc nepřispíval.

Do druhého poločasu šel místo Tomáše, který ještě jel do práce, na plac Bery. Druhý poločas jsme začali velmi aktivně. Pavkův centr našel Patrika, ale tomu nebylo dnes souzeno. Po dalším faulu hostí na Patrika poslal Pišta pěkný balon až na zadní tyč, kde Bery téměř dosáhl na balon. Bohužel gól z toho nebyl. Do dalších šancí se postupně dostávali Bihy a Danny, oba trefili z velmi dobrých pozic těsně vedle, Furyho ránu z první golman reflexivně vyrazil. Stejně si počínal i Vondrys při trestném kopu hostí po Ondrově faulu. Při zákroku se ale srazil s Pištovou kopačkou a její vzorek měl po zápase na Jendově břiše jasné kontury. Vondrys ale střet po chvíli rozdýchal zápas s jistotou dochytal. Z výčtu dalších příležitostí vyčnívá Patrikova rána do břevna z trestného kopu, které chyběly opravdu jen centimetry. V průběhu druhé půle se na hřiště postupně dostali i Bany, Bezďa a Filip. Na Valiho, Houdyho a Dandýse se tentokrát nedostalo. V 81. minutě prošel podél lajny Kuba až do vápna, kde zpětnou přihrávkou našel opět Pavku. Tentokrát to byla ( na Pavkovy poměry ) střela z dálky, která uzavřela skóre zápasu na 3:0. Pavka se v momentě střely nacházel mimo malé vápno, což je sice zcela netypické, ale ani z nějakých 8mi metrů se nemýlil. Do příležistostí se dostal i Bezďa, na druhé straně ani hosté zbraně nesložili a s nulou na kontě vstřelených branek se smířit nechtěli. Obrana v čele s bezchybným Vondrysem však čisté konto uhájila a mohlo se jít slavit.

Zápas jsme po zásluze vyhráli a dostali se tak zpátky na třetí pozici, jelikož Druztová si doma s přehledem poradila s B týmem Bolevce. Nás tak čeká poslední mistrák na hřišti Prazdoje a pak dokopná, která bude netradičně mimo naši základnu. Doufám, že i na poslední zápas dorazí plný počet hráčů a i bývalí a v současnosti zranění plejeři přijdou mužstvo podpořit. A to nejen na hřiště Prazdoje, ale i na následné posezení spojené s bowlingem nad papírnou. Po dokopné nás čeká ještě pohárový zápas s Chrástem, ale to je teď ještě daleko.

střelci zápasu: 2x Pavel Rom, Martin Furár

Tentokrát byl fotoreportér rychlejší než reportér píšící, takže než se Tomáš probere z oslav dalšího vítězství, vkládám  alespoň pár obrázků: