poslední soutěžní zápas podzimu - zasloužené jednoznačné vítezství

( 70´MARTIN VALEČEK )

PAVEL ROM       DANIEL VÁVRA    MARTIN FURÁR   MARTIN BERÁNEK

( 57' FILIP ŠPERL )  ( 45´KAREL HAMBERGER )

PATRIK KOČÍ     JAN BIHARY

Na závěr sezony jsme zavítali na hřiště Prazdroje. Před skvělou diváckou kulisou, kde nechybělo ani pořádné pyro, které není k vidění ani na ligových stadionech jsme soupeře jednoznačně přejeli 0:7. Teď vyrážíme na zaslouženou dokopnou jako třetí mančaft tabulky po podzimní části a jdeme si užít zasloužené oslavy. Podrobnější popis zápasu doplním zítra ( snad ).....

Tak už konečně trošku začínám vidět na klávesnici a proto mohu trošku doplnit včerejší strohou zprávu o našem jednoznačném a zaslouženém vítězství na hřišti Prazdroje. Na zápas nedorazili pracovně zaneprázdnění Tom a Dandýs, jinak byl mančaft víceméně kompletní. Silná byla i lavička i realizační tým. Zápas začal dýmovou a ohnivou šou podporovatelů domácího mužstva. Naštěstí vál svižný vítr, který dým rychle rozfoukal a ten tak hru nikterak neovlivnil. Na postarší domácí mančaft jsme nastoupili velmi razantně. Hned v první minutě se řítil na bránu Fury, ale minul. Mrzet nás to ale nemuselo, protože hned ve třetí minutě vyslal právě Fury na zteč Patrika, ten posunul lobem balon na Bihyho a Jenda se otevřel gólový účet zápasu - 0:1. V 7.minutě nacentroval do vápna Kuba. Jeho centr našel Patrika a ten propálil domácího golmana podruhé - 0:2. V 11. minutě odpískal sudí faul domácích a k trestnému kopu se za skandování domácích příznivců "rozhodčí je neobjektivní!" postavil Patrik, ale bránu přestřelil. Po čtvrthodině hry jsme vedli o tři branky. Akci vedenou středem hřiště vyšperkoval Bery krásnou uličkou na Bihyho a Honza vstřelil svoji druhou branku v zápase - 0:3. Začátek to byl z říše snů, bohužel v dalším průběhu první půle jsme se dost přizpůsobili pěšímu fotbalu domácích, kteří si dávali balon pěkně do nohy, ale jejich hra byla spíše statická. Nicméně k první střele se domácí dostali po 25.minutách hry, když Vondrysovu branku o velký kus minuli. Do šancí jsme se ale dostávali i my. Jmenovitě Bery, který těsně minul po Pavkově nahrávce a následně Bery uvolnil Patrika, který ze skvělé pozice přestřelil. Pak zkusil štěstí Pavka netradičně z dálky, domácí golman Kolín byl na místě. Největší šanci Prazdroje zlikvidoval v 41. minutě pozorný Vondrys, když domácí chytře a velmi rychle vystřelili z trestňáku během stavění naší zdi a Jenda se musel hodně natahovat aby střelu vytáhl na roh z nějž domácí pálili nad bránu. Z protiútoku se dostal do dobré palebné pozice Fury, ale rovněž přestřelil. Málem i síť za brankou.

První poločas tak skončil naším zaslouženým tříbrankovým vedením. Dan o půli zdůraznil, že se nesmíme domácím přizpůsobovat a naopak hrát to, co umíme nejlépe - přihrávky po zemi, roztahovat hru a hlavně se stále v pohybu nabízet. Dannyho vystřídal natěšený Bany, který se uvedl hned ve 47.minutě střelou vedle. Krásnou akci předvedli v 53.minutě nahrávající Pavka a po zpracováni na prsa pálící Partik. Kolín ale jeho dobrou střelu krásným zákrokem vytěsnil nad bránu. Za naší stálé převahy se pak na hřiště dostal za Pavku Filip. Přesně po hodině hry byl těsně před vápnem faulován Patrik. Sám se ujal exekuce trestného kopu a tentokrát byl za obligátního skandování domácích příznivců úspěšný - 0:4. Tím byl dán podzimní král střelců, protože v té chvíli již vystřídaný Pavka už nemohl Patrika dostihnout. O šest minut později hrubě chybovala obrana domácích, když nahráli přímo na kopačky presujícího Filipa, který nabídnutou příležitostí nepohrdnul - 0:5. V 70.minutě nacentroval do vápna Bihy, do střely se z první opřel nabíhající Bany a "koníčkem" překonal domácího brankaře - 0:6.  Kubu, který toho po lajně hodně naběhal vystřídal Vali a v dalším průběhu o sobě rozhodně dal vědět. Ještě před tím ale po další Beryho kolmici běžel sám na bránu Patrik, ale střelou ohrozil spíše rohový praporek. Kýženého hattriku se dočkal Bihy v 85.minutě po asistenci právě Valiho, jehož přihrávku asi napotřetí propasíroval do brány - 0:7. Domácí hráli i přes již zcela rozhodnutý stav zápasu stále dosti důrazně, což pocítil hlavně tvrdě ve středu hřiště po odehrání balonu dojetý Fury. Naštěstí vše spravil obstřik. Sudí pak zápas ukončil a mohli jsme si jít užít zaslouženou oslavu do šatny a následně na dokopnou tentokrát konanou na bowlingu nad papírnou.

Dokopná pak byla tím správným a důstojným vyvrcholením podzimní sezony. Vali udělal statistiku snad všeho, co přišlo na mysl. Nejlepším střelcem podzimu je Patrik, byl vyhlášen také nejlepším nahravač, hráč s největší porcí odehraných minut, hráč s nejmenším potřebným časem na vstřelený gól a další statistiky, na které si už ani nevzpomínám. Tradiční ankety o hráče podzimu, srdcaře a překvapení byly pak vyhodnoceny zároveň s tipovačkou na obsah kasičky, kde byla po přepočtení asi rekordní částka téměž 6ti tisíc. Z toho měl asi největší radost Bihy, který ke svému tipu v korunách připsal "omylem" ještě 66Euro. Přesto nebyl jeho tip tím nejvzdálenějším od radostné skutečnosti. Tím byl Poldův velmi pesimistický odhad. Následná konzumace G10 a P12 proložená guláškem, obloženými mísami, řízečky a tlačenkou byla završena dvouhodinovým srážením kuželek na třech bowlingových drahách. Doufám, že si večer všichni užili a jsem moc rád, že dorazil i Máša a alespoň bowling stihnul taky Dandýs. Zhodnocení sezony bude věnován v bízké budoucnosti samostatný článek, na to nyní nemám síly.

střelci Tornáda:

Jan Bihary 3, Patrik Kočí 2, Filip Šperl, Karel Hamberger

Konečně se mi dostal po dokopné do ruky foťák, takže je tu pár snímků ze zápasu: