JAKUB ŽENÍŠEK     MARTIN VALEČEK      MARTIN BLUMENTRITT

62´ PETR BEJČEK

PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA    ONDŘEJ HOUDEK   MARTIN BERÁNEK

PATRIK KOČÍ     FILIP ŠPERL

Poslední přátelák jsme odehráli na svém hřišti za témeř ideálního fotbalového počasí. Bohužel místo plné účasti, která by se dala vzhledem k nadcházející sezoně předpokládat jsme se sešli v počtu přesně do hry a to ještě Danny přijel z práce na poslední chvíli a začínali jsme tak v 10ti lidech. Velký dík patří všem co na zápas přišli, zejména pak Petrovi za jeho ochotu vyměnit rodinnou oslavu za účast na zápase. Kdyby měli všichni takový přístup......

Mač jsme začali, jak jsem se zmínil v desíti, protože Danny se teprve převlékal. Přesto jsme soupeře skvělým napadáním již ve druhé minutě přinutili k fatální chybě, když golman hrál míčem ve vápně a díky Pavkově napadání neměl moc času. Přihrál tedy  rychle svému stoperovi, na kterého vystartoval Patrik a ten pod tlakem trefil vlastní odkrytou bránu - 1:0. Byla to ukázka účinného "forčekikgu", do kterého se zapojilo hned několik hráčů a nedali jsme tak soupeři šanci na rozehrání. Zhruba po pěti minutách se do hry zapojil Danny a Patrik se posunul čistě do útoku, i když vzhledem k prolínání našich řad to bylo skoro jedno a šlo jen o pozici na začátku hry. Další šanci jsme měli v 11. minutě, když Pavka doběhl Žendovo vysunutí, dal do vápna proti noze Patrikovi a ten jen těsně minul. O deset minut později se v samostatném úniku ocitl Bery, ale trefil jen golmana. Jak se taková situace řeší ukázal o chvíli později Danny, když zachoval klid a placírem k tyči se nemýlil - 2:0. To jakoby hosty probudilo a Česimu lapajícímu po delší zdravotní pauze se připomněli střelou těsně mimo. Po půlhodině hry Patrik, coby útočník se ocitnuvší uprostřed hry, vysunul předstopera Valiho, který si se samostatným postupem na bránu poradil mazácky - dokonale přeloboval vybíhajícího golmana hostí - 3:0. A ještě nebylo krásných akcí dost - ve 38.minutě poslal opět Patrik pas k lajně na Pavku, ten si pak ve vápně vzorově narazil s Kubou a trefil se přesně k tyči - 4:0. V poslední minutě první půle se vydal na další výlet Vali, ale po postupu z hloubi vlastní půle mu na střelu nezbývaly síly a soupeř mu přihrávku na Filipa, kterou místo střely zvolil, zblokoval. Poločas jsme tak jasně vyhráli a nejen příznivé skóre, ale i předvedená hra oči příznivců těšila.

Druhou půli jsme začali beze změn v sestavě, ale Maken se chystal do práce a tak byl na střídání, tentokrát do pole, připraven Bejk. Ten se ke slovu dostal přibližně po hodině hry. Do té doby však ještě velmi aktivní Vali zkusil štěstí z dálky, ale jeho rána byla zblokována na roh, po kterém bylo Houdmu nízké pletivo za bránou. Pavka pak sice sítě nepřestřelil, bránu ale také netrefil. To v 50.minutě znamenal Houdyho trestňák velký závar, ale závěrečkou Beryho střelu golman vytáhl na roh. Přesně po hodině hry prošel opět Vali, předložil na zlatém podnose míč Pavkovi, ten ale opět mířil nad bránu. Když jsme pohrdli tolika šancemi, ukázali se i hosté. Po rohovém kopu, který jsme odvrátili bez větších potíží na aut jsme si špatně rozebrali hráče a po vhození se jeden z nich ocitl před Česim, kterému nedal střelou k tyči žádnou šanci - 4:1. Pak jsem se zase pustili do šancí my - Pavka nabil proti noze Patrikovi, střelu ale brankař zlikvidoval. V 72.minutě pak příkladně zabojoval Houdy, ve vápně posunul míč na Filipa, který s klidem zpracoval a pohodlně skóroval- 5:1. V 80. minutě měl svoji poslední z řady příležitostí Vali. Jeho pokus o kličku golamnovi hostující strážce stvatyně vystihl a skóre se neměnilo. Následovaly dva pokusy Patrika - oba značně mimo. Snad si Patrik schovává své gólové příspěvky na důležitější chvíle. V ředposlední minutě se na neproměňování šancí nemohl dívat ze zadních pozic Fury, který si narazil balon s Houdym a sám před golmanem ukázal všem, jak se takové situace mají řešit - 6:1

Poslední příprava se nám herně i výsledkově podařila, jen trošku mrzí nepřítomnost některých předpokládaných opor pro jarní část soutěže. Ale ti, co hráli ukázali, že Dan má z čeho vybírat. Soutěž bude dlouhá a příležitost rozhodně dostanou všichni. Dalším drobným kazem je velké procento neproměněných příležitostí. Tentokrát to nijak moc nevadilo, ale když budeme hrát s někým vyrovnaný zápas, může rozhodnout i jeden gól a to by nás takovéhle neproměnění jasných příležitostí mohlo přijít draho. Ale řekněme, že tohle byl zápas, kdy si ještě mohli hráči vyzkoušet co a jak a přístě to již bude perfektní.

Tak a příští týden již naostro!!! Ať se daří!

střelci Tornáda: Daniel Vávra, Martin Valeček, Pavel Rom, Filip Šepl a Martin Furár.

Makena spěchajícího do práce střídá Bejk. Zřejmě nervozita z prvního ostrého startu způsobila, že si vzal dres s číslem, které již na hřišti figurovalo. Snad Pavkovi ten dres moc nevytáhl.

Naši střelci: Danny,Vali,Fury, Filip a Pavka

Ale ostatní týmy už hrály soutěžní zápasy a tady jsou výsledky. Nás potěšily  Spoje, které sebraly body Druztové.

5.03.2016 15:00