ostrý start do sezony nám prostě skvěle vyšel

PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR ONDŘEJ HOUDEK

( 85´ MARTIN VALEČEK )

PATRIK KOČÍ     FILIP ŠPERL

( 60' VÁCLAV KRLIŠ )

První ostrý zápas nás zastihnul téměř v plné sestavě. Chyběl pouze pilně pracující Maken a nemocný Bejk. Střídačka tak byla úplně plná a Dan měl z čeho vybírat. Z výsledku je patrné, že se nezmýlil, když postavil sestavu, které věřil. Zápas začal za ideálního počasí s výbornou návštěvou, kdy tribuna byla slušně zaplněna a plno bylo i za klandrem u obou střídaček. Potěšila účast legend Tornáda - Slada, Zajocha, Beryho, Čudyho a dalších věrných fanoušků ( samozřejmě i fanynek ).

Zápas začali nabuzení hosté ve velkém tempu a snažili se celoplošně napadat. Ovšem jejich snahu narušila již třetí minuta utkání, když míč směřující na volného Filipa ve vápně trefil ruku obránce a sudí nezaváhal ani chvilinku - penalta. Hosté sice vehementně protestovali, ale situace byla jasná. Míč si postavil Fury a golmanovi nedal ani tu nejmenší šanci - 1:0 a Kolda by se mohl učit! Hosté byli poněkud vyvedeni z konceptu a více diskutovali se sudím, než aby hráli. Po čtvrthodině se po zákroku na Houdyho žlutilo a Pytlos z centru z trestňáku jen těsně hlavou minul šibenici brány hostí. Náš kapitán si spravil chuť ve 21.minutě, když po Pavkově rohu zpracoval balon a střelou, kterou blokující hostující hráč tečoval, přeloboval golmana - 2:0. Dvoubrankové vedení nám dávalo klid a hosté i když velmi dobře připraveni fyzicky i herně, propadávali především psychycky. To mělo za následek další souboje, ve kterých jsme ale se ctí obstáli a přidávali i hezké fotbalové momenty. Patrikovi střela z první po obranné hlavičce stopera hostí ale příliš nesedla. Ve 40.minutě podklouznul asi 5 metrů před naším vápnem Fury a musel faulovat, aby se hosté nedostali do šance. Trestňák šel ale nad Vondrysovu bránu. Hned po výkopu se stoper hostí rozhodnul poslat malou domů golmanovi, ale při Filipově napadání jej sundal a trestňák jsme kopali z obdobné pozice my. Opět nastalo ze strany hostí dohadování a zmatek vnesl do jejich řad i Pavka, který se vecpal do jejich zdi. To se hostům nelíbilo a nesoustředěnost golmana a především přesná Patrikova střela k tyči znamenaly vedení 3:0. Tak skončil poločas, kdy hra v poli byla sice poměrně vyrovnaná, ale šance a jejich proměnění dávali klid do druhé půle našim barvám.

O půli Dan hlavně zklidnil hráče, protože soupeř byl opravdu hodně nabuzený a hrál velmi důrazně, ale jeho diskuse se sudím jej srážely. My museli udržet koncentraci a soustředit se výhradně na fotbal. To nám přineslo tříbrankový náskok a pocit jistoty, který jsme ovšem nesměli přecenit. Sestavy se do druhého dějství nezměnily a hosté opět začali velmi zostra. Vondrys byl ale neomylný a při rozích dostával soupeře do rozpaků jistým stahováním všech centrovaných balonů. V 52. minutě se k další střele dostal Patrik, ale vyznamenal se i golman hostí a vytáhnul míč na rohový kop. Hosté neubrali nic ze své agresivity a odměnou jim byly další žluté kartonky před jejich chvílemi již rudýma očima. Na plac se pak dostal Venca, který ještě v pátek vedl v Litoměřicích juniorku Škodovky v boji o čelní příčky juniorské ligy ( http://www.hcskoda.cz/clanek.asp?id=Uspesna-sezona-nakonec-rozhodoval-jeden-gol-rika-Vaclav-Krlis-10116# ). V 70. minutě čelili hosté závaru ve svém vápně, ale neujala se ani jedna střela z celé série. Na druhé straněš hasil Pišta skluzem hrozbu ale byl mu písknut faul, i když Pištův kotník po zápase mluvil trošku jinak. Trestňák ale hosté namířili mimo naši bránu. Venca pak po krásné Kubově ulici pálil placírem k tyči, golman hostí ale opět odolal. Z protiútoku se řítili hosté v přečíslení 4:2, ale Bery výborně vystihnul jejich záměr a razantním odkopem balonu do zámezí jejich postup zastavil. Z následného autu měli hosté ještě další příležitost - Vondrys s jistotou lapil. V 76. minutě se ocitl Pavka po chybě obrany hostí osamocený před golamen, ale věren své tradici z přípravných zápasů trefil opět jenom vybíhajícího brankaře. O dvě minuty později ale bylo veseleji. Patrik opakovaným zpětným balonem našel nabíhajícího Houdyho a Ondra se do odkryté brány nemýlil - 4:0. Ke cti hostí je nutno přičíst, že i přes zcela nepříznivý stav se stále snažili vymazat Vondrysovo čisté konto. Jenda ale vyřešil i ošemetnou situaci po Standově podklouznutí, i centrované míče po rozích, které již hosté nevěděli, jak zahrávat, aby z nich byli alspoň trošku nebezpeční. Naopak Valimu scházel jen kousek, aby doskočil na centr po našem rohu a ihned po vstupu na plac nebyl daleko dalšího zářezu na pažbě své mínotauří zbraně. Zápas tak skončil naším jednoznačným vítezstvím, které bylo pro hosty možná krutě vysoké, ale pro nás o to sladší.

Po vítězném pokřiku jsme se ze šatny přesunuli na Plovárnu, kde se odpoledne konala otužilecká exibice a večer reprezentativní otužilecký ples. To nám ale nezabránilo v probrání zápasu, doplnění tekutin a konzumaci novinky - klobásky od Plovárny, která se stává novou tradicí po domácích ( doufejme vítězných ) zápasech. Zápas Viktorky s Jihlavou pak někteří vyrazili sledovat přímo do ochozů Doosan arény, někteří do Cube a někteří dali přednost kvalitní hudbě v rámci plesu otižilců. Jak je vidět - nejen fotbalem živ je fotbalový národ Hradišťský.

střelci Tornáda: Martin Furár (PK), Ondřej Pytlík, Patrik Kočí (TK), Ondřej Houdek