PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR     MARTIN BERÁNEK

( 28' FILIP ŠPERL )

( 45´MARTIN VALEČEK )

PATRIK KOČÍ       VÁCLAV KRLIŠ

Za chladného nedělního odpoledne jsme zajížděli na hřiště suverénně vedoucího Starého Plzence, kterému jsme měli z podzimu co vracet. Sestava nakonec byla dost slušná, dotazil se sebezapřením Ženda a včas byl na místě i Bery, který avizoval pozdní příchod. Houdy bohužel neoželel dvě hodinky a potvrdil svoji předem avizovanou neúčast. Do základu se tak proti domácím rychlíkům dostak Dandýs, do útoku se po úspěšné hokejové sezoně poprvé od začátku postavil Venca. Maken bohužel musel pilně pracovat i v neděli a Bihy přišel sice s kopačkami, ale pouze zkusit, zda ještě nezapomněl, jak se obouvají.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a domácí se nestačili divit. Již ve 36.vteřině si na Dandýsovu kolmici naběhl Partik a domácí horko těžko odvrátili na rohový kop. V 9.minutě poslal ve skluzu balon do vápna na Vencu Fury. Venca branku s přehledem dal, ale sudí písknul Furyho faul při odehrávání míče - nesmysl, ale nic nenaděláme. Další příležitost měl Venca, když Bery obral váhajícího beka o balon a naservíroval jej před domácí bránu. Míč se ale Venovi zamotal mezi nohy a domácí stihli zasáhnout. Z následné dvojice rohových kopů jsme nevytěžili nic víc, než Furyho střelu mimo bránu. Pak zkusil štěstí Danny z dálky ale také netrefil přesně. Po čtvrthodince hry zblokovali domácí Pavkův centr tak, že golman musel vytáhnout míč na břevno. V 17. minutě se dostávali do šance domácí, ale Patrik zasprintoval zpátky a centr zblokoval. Domácí si moc nevěděli rady a hráli velmi tvrdě. To  odnesl ve 21. minutě skvěle hrající Bery, který byl sestřelen nějakých 30 metrů od brány domácích. Zatím, co kelen proudil na postižené Martinovo koleno, nacentroval z nařízeného trestného kopu Pišta balon do vápna, kde si jej našel Fury a nekompromisní hlavičkou poslal Tornádo do vedení - 0:1. Bery se ještě vrátil na hřiště, zkusit, jestli to půjde, ale sprintovat nešlo a chodit po place na půl plynu nemělo cenu. Martina tak vystřídal rychle rozcvičený Filip, Patrik se stáhnul do zálohy a k Vencovi do útoku šel Filip. Ten se prakticky bezprostředně po vstupu na hřiště dostal do úniku, který domácí stihli uhasit. Ve 34.minutě ztratil Pavka balon a Fury musel zatáhnout za záchrannou brzdu nějakých 20 metrů od brány. Střela domácích šla naštěstí nad. Pak šel Venca opět do brejku, domácího golmana ale nepřehodil. Do půli ještě měl příležitost Patrik, ale i domácí se dostali do vápna ale Pytlos zahrál tělem tak skvěle, že ještě teď je ve stráni za branou obtisk domácího útočníka.

Půli jsem vyhráli zaslouženě o gól, ale mohlo to být klidně i o víc, kdybychom se svými šancemi lépe naložili. V poli byla hra poměrně vyrovnaná, my získávali převahu kombinací a hlavně rychlostí Venci a Patrika. Ještě před půlí "kouslo" Filipa do stehna ( možná bylo na vině právě to rychlé a krátké rozcvičení ) a tak šel na hřiště do druhé půle do útoku Vali. Toho vyslal dopředu ve 49.minutě Pavka a Martin byl faulován. Pištova pumelice z 35.metrů nadělala golmanovi domácích velké problémy a míč zkrotil až napodruhé. Po dalším tvrdém zákroku musel být obstříknut Furyho kotník. Martin tak chyběl v 54.minutě na hřišti, když se domácí dostali po několikanásobném nepodařeném odkopu před Vondryse a nadvakrát se jim podařilo skóre srovnat - 1:1. Z rozehrávky chyboval Pišta a musel stáhnout domácího útočníka k zemi. Naštěstí v ten moment byli za Pištou ještě další naši hráči, tak to nakonec bylo dokonce bez karty. Z nařízeného trestňáku otřeli domácí balon o tyč naší brány, ale Jenda jistil. V 62. minutě domácí nacentrovali po zemi před naši bránu a Patrik ve skluzu bohužel trefil naší bránu - 2:1. Po chviíli se Patrik ocitl před druhou brankou, ale to už tak úspěšný nebyl. Odpověděli jsme tak až v 67.minutě. To zahrával z půlhy trestňák Pišta. Míč se snesl k Furymu na druhé straně vápna, Martin nacentroval a na zadní tyči si osamocený Vali veděl před prázdnou bránou rady - 2:2. Remíza se nelíbila ani jednomu mančaftu a tak se obě mužstva snažila vstřelit rozhodující branku. Vondrys nás ale držel a na druhé straně jsme ani my nedokázali domácího golmana překonat. Rozuzlení tak přišlo v 79. minutě, když se u rohového praporku vysmekl domácí hráč a pádil podél lajny do vápna. Tam proti němu vystartoval Kalos a balon mu urazil. Bohužel i s nohama a penalta byla jasná. Domácí si sice proti Jendovi moc nevěřili, když z lávky řvali, že mají hlavně dobíhat. Exekutor ale poslal míč na druhou stranu, než se vrhnu Vondrýsek a nebylo tak co dobíhat - 3:2. Do konce zbývalo přibližně deset minut a to nebylo příliš. Ale snažili jsme se balon dostat do vápna domácích a skóre srovnat. V 87. minutě nebyl tohoto cíle dalek Pavka po pěkném Valiho přistrčení. Jeho technická, ale prudká střela z první trefila ale jenom boční síť. Hned na to byl proti domácím odpískán další z trestňáků, tentokráte v dostřelu. Patrik ale trefil tvrdou ranou nějaké tři metry vedle. Okolo půlky pak bylo několik dalších soubojů a domácí se soustředili výhradně na udržené těsného náskoku. Bohužel se jim to podařilo a tak i přes dobrý výkon a několik šancí odjíždíme z Plzence bez bodů.

Situace v tabulce je po odshlášení dalšího týmu - Bolevce - velmi nepřehledná a pokud se ještě někdo neodhlásí, stojíme si průběžně na 4. místě. Ale do konce ještě zbývá spousta ( i když menší spousta, než by měla ) zápasů a rozhodně nic nevzdáváme. Přístí týden očekáváme nevyzpytatelnou Spartu a věříme v návrat na vítěznou vlnu.

střelci Hradiště : Martin Furár, Martin Valeček