( 25´ KAREL DENDIS)

PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

( 77' JAN BIHARY )

PATRIK KOČÍ       VÁCLAV KRLIŠ

Na částečně posekaný a celoplošně pokropený trávník jsme nastoupili s odhodláním odčinit porážku z minulého kola z Plzence. V sestavě došlo i vlivem Beryho zranění, které si vyžádalo asistenci berlí při chůzi, k drobným změnám na naší pravé straně, kde nastoupili Maken, který tentokrát v sobotu nemusel do práce a Houdy, který tentokrát nestudoval. Lavička byla plná vlčáků natěšených do hry a tribuna plná diváků, které přivábilo krásné počasí, které na začátku zápasu bylo. Bohužel v průběhu první půle značně sprchlo a déšť zápas značně ovlivnil. Bohužel i diváci naši nekrytou tribunu opustili ale po dešti se jich zase dost vrátilo. Že náš fotbal táhne a má ve světě dobrý zvuk potvrdila i účast Dominika Kubalíka, který speciálně na náš zápas dorazil z reprezentačního srazu ze Švýcarska:-).

Sparta nastoupila lehce posílená o pár borců z A týmu, ale to nám nezabránilo ve velmi aktivním začátku. Již v 7.minutě vystřelil nebezpečně po závaru Fury, golman hostí ale vyrazil na roh. Ve 12. minutě se po Vondrysově výkopu dostal skvělým zpracováním do výhody Patrik, posunul míč na Vencu, ten ale trefil vedle. Za chvíli nedosáhl na Vaškův centr Pavka a Danny ve velké šanci trefil velmi špatně. Po dvaceti minutách se do prvního svého náznaku šance dostali i hosté, střela šla ale hodně mimo. Ve 24.minutě byl tvrdě faulován Fury a Vali jej vyběhl ošetřik kelenem. Potíže se svalem ale v ten moment hlásil i Maken, který nakonec musel vystřídat. Naštěstí Dandýs se do zápasového tempa dostal velmi rychle. Další závar ve vápně hostí skončil Pavkovou nevydařenou ranou, po které hosté vhazovali. Z dalšího zmatku vzešla Houdyho střela těsně vedle brány. Ve 38.minutě byl Houdy faulován na hranici vápna a dožadovali jsme se penalty. Sudí ale nařídil trestný kop, který Fury pěkně zatočil kolem zdi, ale brankař na míč dosáhnul a efektně jej vyrazil. Z následného rohu hlavičkoval Fury nad bránu. Zatím co hostující golman předváděl jeden zákrok za druhým, měl Jenda na druhé straně o dost méně práce. Hosté hrozili spíše z rychlých protiútoků a jejich střely, pokud se k nim dostali, chodily spíše mimo bránu. Pět minut před půlí zlikvidoval golman hostí další šanci a balon z ruky vykopnul. Ten se na mokrém trávníku odrazil tak, že se dostal mimo Vondrysův dosah, přeletěl jej a skončil v naší síti - 0:1. Bylo to pro hosty velmi šťastné vedení, které i přes Patrikovu střelu v nastavení první půle do poločasu uhájili.

Do druhé půle jsme po poločasové pauze vstoupili opět nabudezni s tím, že tohle přeci nemůžeme prohrát. Víra v úspěch nás hned na začátku půle natlačila do vápna hostí. Ze série rohových kopů jsme ale nevytěžili nic, než další a další rohy. Hosté vsadili na důraznou obranu a rychlé protiútoky. V 59.minutě Danny z trestňáku našel Vencu, který svedl důrazný souboj s brankařem hostí. Branku jsme nevsítili a z protiútoku naopak vážně zahrozili hosté, ale Vondrýsek odolal. To umožnilo v 60.minutě Furymu odcentrovat a Pavka se prosadil na malém vápně hlavou - 1:1. Bylo srovnáno a do konce zbývala přesně půlhodina hry. Hosté se ještě více zatáhli ale jejich brejky byly mimořádně nebezpečné. Obzvláště, když se dopředu posouval ke konci zápasu i Pišta a vzadu jsme hráli na riziko, prakticky bez zajištění. Dvacet minut před koncem se šel rozcvičit navrátilec Bihy. Ten vlítnul do hry v 77.minutě se svojí tradiční 7 na dresu za Dannyho. Pišta hlavičkoval těsně vedle po dalším, již nepočítaném rohu. Ke střele se dostal i Dandýs, k hlavičce Bihy. Vítěznou branku se nám ale vsítit nepodařilo a šlo se na penalty o prémiový bod.

Jako první kopala Sparta a s jistotou proměnili - 0:1. Za Tornádo šel jako první Fury a se stejnou jistotou srovnal - 1:1. Ke druhé penaltě se postavil sparťanský golman a zavěsil nechytatelně přímo pod víko - 1:2. Patrik střelou po zemi k tyči srovnal - 2:2. Dalšího kopajícího sparťana jsme se snažili rozhodit pokřikem, že netrefí bránu. Trefil. A to úplně přesně - míč poslal bombou za Vondryse o tyč - 2:3. O srovnání se postaral s velkou jistotou Pavka - 3:3. Další kop šel opět mimo Jendův dosah a tak i když Vondrýsek vystihnul směr všech penalt šla Sparta opět do vedení 3:4. Následnou střelu golman hostí Houdymu vystihnul a Sparta tak byla blízko dalšímu bodu z našeho hřiště. Sílu okamžiku ale její hráč neunesl a Vondrys jeho pentli lapil. To nás udrželo ve hře a když Pytlos proměnil byl stav po pěti kopech 4:4. Následovala náhlá smrt, která postihla hned prvního kopáče na straně Unionu. Vondrýsek opět vystihnul směr a vytáhnul střelu na tyč, odkud se balon odrazil do hřiště. Potvrdit prémiový bodík ale ještě musel někdo z Tornáda. Balon si vzal Venca, který udržel nervy na uzdě a zcela sebejistě zajistil tuto prémii pro naše barvy - 5:4.

Sice jsme ztratili doma bod, ale ztrátu jsme minimalizovali ziskem bodu za penaltový rozstřel. Máme tak další dva body a uvidíme, na co nám to bude na konci soutěže stačit. Pochvalu zaslouží všichni, i když na většinu čakajících na svou šanci na lávce se nedostalo. Hráči na place hráli dobře a s výjimkou proměňování šancí nebylo moc co měnit. Další zápas nás čeká příští neděli na Letné, odkud si určitě budeme chtít přivézt plný bodový příděl a vrátit tak Letenským porážku z podzimního zápasu.