KAREL DENDIS   ONDŘEJ PYTLÍK      MARTIN VALEČEK

( 35´ STANISLAV CHUDÁČEK)

PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

JAN BIHARY    FILIP ŠPERL

Jelikož Letenské hřiště je stále ještě v rekonstrukci, sehráli jsme vzájemný zápas na náhradním hřišti Senco Doubravka. Povrch na tuto roční dobu byl nezvykle umělý a to byla trošku výhoda pro domácí, kteří na tomto terénu pravidelně nastupují k domácím zápasům. Za dohledu uživatelů pouťových atrakcí jsme nastoupili s pozměněnou sestavou hned z několika důvodů. Přišla zranění i akutní zdravotní potíž u Kuby, Patrik se na poslední chvíli taky omluvil, Venca vyrazil na průzkum hokejového umění obyvatel Dubaje. Sestava tedy byla odlišná od předcházející, o to větší bylo odhodlání zvítězit a přivézt s sebou do Hradiště plný bodový příděl.

Hned v první minutě se ke střele dostal Filip a načal své představení slabou střelou, kterou golman s přehledem chytil. V 6.minutě se po autovém vhazování dostal ke střele Dandýs, ale z úhlu neuspěl. Mrzet ho to ale nemuselo. Hned o minutu později se dostal po Furyho přistrčení ke střele z nějakých 20 metrů a balon zapadnul za mírně vyběhnutého golmana Letné - 0:1. Pak se připomněli i domácí po Valiho faulu centr z trestného kopu odvrátil Pišta. Další hlavička hostí šla mimo Vondrysovy tyče. My jsme kontrovali závarem po rohovém kopu, kdy bylo zblokováno hned několik střel, až Filipova mířila nad bránu. Po dalším rohu ve 22. minutě šel na zadní tyči do balonu Vali. Míč sice do brány nedostal, ale všem zatrnulo, protože svým tělem trefil přímo tyč. Z lavičky někteří viděli na tyči hlavu, někdo rameno. Skutečnost byla ale jiná - konstrukci trefil bokem. Po chvíli oddechu se Martin ještě na hřiště vrátil s tím, že to půjde. Ale naneštěstí ve 27. minutě jej přímo do postiženého místa trefil domácí hráč a Vali musel chtě nechtě střídat. Než se Standa rozcvičil a hlavně než si doběhnul pro dres, který zapomněl v kabině, hráli jsme o desíti. Na hře to ale příliš vidět nebylo a v pohodě se hrálo hlavně uprostřed hřiště. Ve 35. minutě nastoupil tedy Standa netradičně na kraj obrany, ale zápas zvládnul s přehledem, jakoby za sebou ani nemě zranění kolena, operaci a dlouhou zdravotní pauzu. Do půle stála za zmínku snad jen střela Furyho z trestňáku po faulu na Filipa, která šla ale vedle, na druhé straně také vedle pálil domácí útočník.

Sudí o půli zmizel a tak obě mužstva řádně vymrzla. Když se vrátil, obuli jsme se do soupeře s cílem rozhodnout utkání. Hned ve 48.minutě si ve středu hřiště narazili Danny s Bihym, míč pak šel rychle na nabíhajícího Houdyho, který našel zpětnou přihrávkou Filipa a ten zajistil Tornádu dvoubrankové vedení - 0:2. Úvod druhé půle se vydařil a my se snažili využít herní převahy k dalším brankám. Především Filip se dostával do jedné šance za druhou, ale stejně strojově je pálil. Také Houdy a Pytlos se dostali k zakončení, ale navýšení náskoku se nekonalo. Přišla tak 68.minuta a domácím se vydařil protiůtok po ztrátě míče ve středu hřiště. Vrátit se nepodařilo dostatečnému počtu hráčů a Letenští svoji kombinaci zvládli. Napoprvé ještě Vondrys zasáhnul, na dorážku byl ale krátký - 1:2. Prakticky z protiútoku se ocilt v tutovce po zpětné Houdyho přihrávce Fury ale promáchnul, Pavka zkusil nabít Dannymu, ale jeho rána šla nad. Vedli jsme tak stále jen o jeden gól a konec zápasu se nesl v duchu pokusů Letné o srovnání a našich zahozených šancí na definitivní rozhodnutí. Nepodařilo se ani jedno ani druhé a tak jsme zvítězili 1:2 a odebrali jsme se sledovat do Cube naše kolegy z Vikrotky, jak na Letné uspějí oni. Zadařilo se i jim a tak neděle byla veskrze úspěšná.

Za týden nás čeká před tradiční májkou ( podrobnosti čtěte v aktualitě ) nevyzpytatelný tým Křimic a pro úspěšné tažení soutěží by bylo vhodné opět zvítězit. To ale budeme muset zlepšit především produktivitu, která byla i na Letné velmi špatná. Tolik šancí a jen dva góly v síti soupeře by se nám nemuselo příště vyplatit. Doufám také, že se sejdeme v hojnějším počtu a pivko si dáme až po zápase u táboráku.