( 69´ MARTIN VALEČEK )

PAVEL ROM     ONDŘEJ PYTLÍK   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

PATRIK KOČÍ       VÁCLAV KRLIŠ

( 86´ ZBYNĚK BUBLA )

Na předmájkový zápas dorazil kádr lehce odlišný od toho ze zápasu s Letnou. Danny musel plnit povinnosti při ostraze májového reje a tak se do základní sestavy vrátil Standa na předstopera, Pytlos se vytáhnul do zálohy k Furymu a navázali tak na předešlou úspěšnou spolupráci. Na kraji obrany nastoupil již uzdravený Kuba, který se byl dopoledne lehce rozběhat na Predator Run. Do útoku se vrátila dvojice Patrik + Venca, který dorazil na zápas po pár hodinách spánku. S velkým časovým posunem, který musel překonat, se skvěle vyrovnal. Za ideálního počasí jsme vyrazili na soupeře, který přijel přesně v jedenácti lidech dokonce bez svého pomezního, kterého tak musel nahradit Maken. Karel nějak nezaregistroval změnu začátku zápasu, tak na druhé lajně utkání odřídil Laďas, o půli vystřídaný Bejkem.

Ač měli výkop hosté, dostal se sám před jejich golmana již ve 23.vteřině Václav. Brankař hostí ale započal své čarování a šanci Vaškovi zlikvidoval. Hosté vystřelili poprvé na Vondrysovu bránu ve 4.minutě a tečovaná střela jen těsně minula tyč, když Jenda na změnu směru nemohl reagovat a všichni jen sleovali, kde míč nakonec skončí. Hosté hráli velmi důrazně a Fury to pocítil po odehrání míče, když hostující hráč neunesl, že o balon přišel. Následovala jasná žlutá, Martin naštěstí pokračovat mohl. V 9. minutě se dostal sám před brankaře trošku z úhlu Kuba, ale místo střely volil přihrávku, kterou bohužel nikoho neoslovil. Za další dvě minuty už ale bylo veseleji. Patrik zatáhnul balon do vápna, dal Houdymu, který ještě vylepšil pozici přihrávkou na Vencu a ten svůj návrat olavil vedoucím gólem do odkryté branky - 1:0. Rychlost našich útočníků dělala již trošku postarším hostujícím bekům dost problémů a proto se po Patrikově kolmici Venca prosadil v souboji se stoperem, udělal kličku i golmanovi a zvýšil ve 14.minutě na 2:0. Rychlý sled branek pokračoval a v 17. minutě se prosadil i Patrik ranou po odraženém balonu ze souboje Furyho s obranou Křimic - 3:0. Rychlé tříbrankové vedení nás asi trošku ukolíbalo, protože hned ve 20.minutě přišla zbtečná ztráta balonu ve středu hřiště a hosté z rychlého protiútoku snížili na 3:1. Rychlou gólovou odpověď Vencovi zkazil sudí, který viděl ofside i přesto, že přihrávka směřovala před bránu v momentě, když byl Vašek za balonem - jak tvrdil v ten moment mávající Bejk. Ve 25. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Fury, golman jeho střelu vyrazil na roh, ze kterého balon z Furyho hlavy olíznul břevno hostující brány. Po půlhodině byl Patrik faulován na rohu velkého vápna. K trestnému kopu se posatvil levonohý Houdy, pro kterého to byla situace přímo ideální a také ji skvěle a nebezpečně zahrál ostrým centrem do prostoru před brankou. Hosté se štěstím náběh několika útočících hráčů odvrátili na další roh. Z něj pak Pytlos poslal balon jen těsně vedle. Na druhé straně zabránil Pišta střele hostí, ale obnovil si při tom na koleni krvavé zranění z předešlého utkání. Nepříjemné, ale v další hře mu to nemohlo zabránit. O půli si krvavý šrám ošetřil a utkání dohrál. O komickou vložku se ve 38. minutě postaral hostující Jedlička, který předvedl v našem vápně dvojitého odpíchnutého Lafatu, když metr od něj nebylo ani živáčka. Při gestikulaci sudího nám chvilku zatrnulo, že mu jeho divadelní výstup spolknul, ale výsledkem byla žlutá katra pro hostujícího hráče s vysvětlením, že původní gesto ukazovalo na něj a nikoli na penaltovou značku.

Do druhé půle jsme šli s tím, že soupeři musíme nasázet další branky a vzadu hru kontrolovat. Také bylo potřeba využívat více rychlosti našeho útoku, která byla v porovnání s hostující obranou velmi rozdílná. Do první šance se dostal Houdy po Patrikově dobrém napadání a Pavkově pěkné zpětné přihrávce. Střela ale byla slabá a kvalitního brankře hostí ohrozit nemohla. Pavka se pak změnil v zakončovatele po Furyho nahrávce, ale rána šla nad bránu. Následovaly šance Houdyho po Pytlosově centru a Furyho bomba, která šla také těsně vedle. Po hodině hry se v další šanci ocitl Venca, dorážku opět vedle nasměroval Houdy. Z další šance již ale udeřilo. V 62. minutě Pytlosovo ránu golman hostí vytáhnul jenom na tyč a Vašek si s dorážkou již věděl rady, i když obrana se mu to snažila ztížit skluzem až do brány - 4:1 a Venca se radoval z hattriku ( a my s ním ). Agilní Ondra Pytlík se po čtyřech minutách ocitl v další šanci, ale nebylo mu přáno. V 69.minutě nahradil Kubu, který i po dopoledním náročném běhu odehrál téměř 70 minut s přehledem, Vali, který v týdnu rozdýchal strašidelný náraz do konstrukce brany v zápase s Letnou. Tříbrankové vedení spolu s vědomím, že hosté přliš doposud Vondryse neprověřili vyprodukovalo v Pištovi potřebu Jendu trošku zaměstnat a tak v pozici stopera udělal kličku dvěma hráčům. To nemohlo dobře skončit a hosté chybu potrestali snížením na 4:2 v 75.minutě. Opět rychlou odpověď si připravil Vali, který z velké dálky napřáhnul a balon po jeho ráně o břevno skončil za brankovou čarou. Viděl to však jenom dobíhající Fury, ale ve středu hřiště stojící sudí nikoli. A tak stejně jako Vaškova odpověď na první gól hostí nebyla uznána, nebyl ani toto gól. Martin si mohl spravit chuť po následném rohovém kopu, ale jeho hlavička branku minula. Zvýšení náskoku jsme se tak dočkali v 79. minutě, když Venca vyhrál hlavičkový souboj, Patrik udělal kličku obránci a do protipohybu golmana křižnou přízemní střelou uklidnil naše řady opět tříbrankovým vedením - 5:2. V 81.minutě se vytáhnul ( a to doslova ) Vondrys při lobu hostí, který vytěsnil na rohový kop. Jediný gól Křimic, který jsme jim nenabídli vlastní hrubou chybou, přišel v 84. minutě po hezké kombinaci, po které byl Jenda v naší bráně bezmocný - 5:3. Na posledních pár minut na hřiště ještě nakouknul Zbyněk, který jistil z lavičky mladří spoluhráče jako náhrada za spoustu omluvených.

Zápas jsme tak výsledkově i herně zvládli, výrazně se prosadili oba útočníci a jen dvě velké chyby nabídly soupeři přijatelný výsledek. Příští týden na "Vodníkách" si musíme dát pozor právě na zbytečné ztráty míče, ale velký plac jejich hřiště by nám měl vyhovovat. Večer jsme pak vše úspěšně zakončili u ohýnku, klobásky jsme opekli, něco piva popili a těšili se i ze stvrzeného titulu našich kolegů z Viktorky.

střelci Tornáda: Václav Krliš 3, Patrik Kočí 2

Trenér povolal i legendu a veterána hradištského fotbalu Zbyňka Bublu.