PAVEL ROM     ONDŘEJ PYTLÍK   MARTIN FURÁR     PATRIK KOČÍ

( 85´ PETR BEJČEK )

VÁCLAV KRLIŠ     FILIP ŠPERL

( 61´ JAN BIHARY )

Ve víru oslav osvobození jsme vyrazili bojovat i my a to o mistrovské body na hřiště Vodních staveb, jejichž rozlehlý plac na Zátiší je dlouhodobě naším oblíbeným a prakticky pravidelně odtud vozíme body do Hradiště. Jelikož bylo před zápasem spousta omluvenek, musel se Patrik i přes střelecké probuzení v minulém zápase stáhnout do zálohy, v útoku pak Vencu doplnil Filip. Na střídačce zbylo místo pro postupně se vracejícího Bihyho a pro Bejka, který byl připraven univerzálně do pole i do brány a dal tak vzpomenout na časy nedávno minulé, když stejně univerzálně hrál za Tornádo Slaďák.

V minulém zápase jsme měli první šanci ve 28. vteřině. Dnes jsem na příležitost čekali o poznání déle, ale šanci jsme na rozdíl od minulého mače proměnili. Běžela 33. vteřina, když Dandýs vhodil aut na Vencu, ten si odstavil protihráče, míč přesně posunul na Pytlose, který svedl vítězný souboj s obráncem a sám před brankařem zavěsil 0:1. Úvodní zákrok si Vondrys připsal už po dvou minutách hry, když si stáhnul do náruče centr před bránu. Začátek byl z naší strany dobrý a další kombinace na sebe nenechávaly dlouho čekat. Patrikův centr odvrátila obrana na roh, z nějž Pytlos levačkou slabě poslal balon na bránu. Po několika našich příležitostech po velkém nedorozumění ve vzájemné komunikaci mezi Valim a Pytlosem musel Martin zatáhnout za záchrannou brzdu a dostal po zásluze žlutou kartu. Následný trestný kop poslali domácí těsně nad Jendovu branku. Ve 22.minutě další roh rozehrál Pavka, a po závaru se o zakončení pokoušeli Fury i Patrik, ale golman domácích odolal. Následovala série dalších rohů, z nichž Pytlos hlavičkoval vysoko nad, Furymu střelu golman vyrazil a Venca trefil těsně vedle. Domácí často nestíhali. Hlavně Vencu, Dandýse a Patrika a vypomáhali si fauly. Po jednom z nich vyslal nebezpečnou ránu Patrik, ale střela šla těsně vedle. Ve 37. minutě se po dalším rohu položil do lavičky krásně Vali, ale míč šel o kousíček výše, než bychom ke své druhé radosti potřebovali. I domácí se dostali k trestnému kopu, který ovšem nezužitkovali a po něm se do rychlého protiútoku dostal Dandýs, dal Vencovi, který krásně posunul na Pytlose, kterému tentokrát golman jeho zaklončení vytáhnul na další roh. Po něm Venca rozvlnil boční síť domácí branky a šlo se odpočívat.

O pauze Dan zdůraznil hlavně nutnost trpělivosti ve hře a klidu v zakončení. Šancí jsme opět měli dost, ale vedení bylo pouze jednobrankové a domácí tak stále měli naději na dobrý výsloedek a dokonce i na bodový zisk. Ve 47. minutě viděl Patrik za nedodržení vzdálenosti při rozehrávce trestňáku žlutou a musel si dávat pozor v dalších soubojích. Naštěstí byl většinou faulován právě on. Hned z protiútoku, po neúspěšném centru domácích, se dostal k centru Pavka, našel ve vápně Vencu, ale jeho volej jen tak tak trefil síť za bránou, jak šel vysoko. Vašek si spravil chuť v 50.minutě, když důsledným presingem získal balon a Filip se po zemi k tyči opět trefil - 0:2. Pak se mírně nadechli i domácí, které jakoby druhý gól probudil. Vondrys byl ale jistý a obrana fungovala spolehlivě. V 55. minutě vyslal Pišta křižným pasem přes celé hřiště do útoku Patrika, jeho rána ale trefila stejné místo, jako před tím ta Vencova. Po hodině hry se Pavka před bránou špatně zorientoval a balon před odkrytou domácí svatyní netrefil. Na hřiště se pak na téměř půlhodinku podíval i Bihy. Na další Pištovu kolmici si naběhl Venca, překvapil svojí rychlostí obránce, dostal se před něl a po zemi se míč dokutálel potřetí do domácí branky - 0:3. Další možnosti jsme nedotáhli do kvalitního zakončení, ale Bihy v 79. minutě krásně zakombinoval s Patrikem, který se opět po zemi k tyči trefil - 0:4. Na závěr zápasu se šel ještě proběhnou Bejk, který svým důrazem domácí lehce překvapil, když se od něj obránce odrazil jako od zdi. Gólový účet byl ale již uzavřený a my se šli radovat z výhry a čistého konta navíc.

Výhra je zcela jednoznačná a zasloužená. Zajímavostí je, že všechny branky padly po střelách po zemi. Razantní bomby se neujaly, placírky po zemi slavily úspěch. Je vidět, že když se mančaft ( nebo alespoň část ) kvalitně v pátek připraví a stmelí, předvede v sobotu velmi slušný výkon. Příští týden máme o víkendu volno a tak se můžeme důkladně připravit na přímý souboj o druhé místo s Druzdovou za dva týdny na svém hřišti. Po tomhle zápase plánuje Bihy drobnou slavnost u příležitosti svého jubilea, tak věříme, že bude co slavit dvojnásob.