JAKUB ŽENÍŠEK         ONDŘEJ PYTLÍK          KAREL DENDIS

PAVEL ROM     DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

( 83´MARTIN BEZDĚK ) ( 46´ JAN BIHARY )

VÁCLAV KRLIŠ     PATRIK KOČÍ

Za velkého diváckého zájmu a za krásného již letního počasí jsme sehráli veledůležitý zápas s Druztovou, který byl přímým soubojem o průběžnou druhou pozici v tabulce. My se sešli úplně kompletní, tedy bez dlouhodobě zraněného Martina Beránka a momentálně také indisponovaného Makena. Mezi početné diváky se zařadil i Vlastík, který přišel na Bihyho pozvání i na následné posezení. Dan tak mohl vybírat z nejširšího kádru, který se při jarní části doutěže sešel. Do sestavy se tak nevešel střelec Filip, důvěru v útoku dostala dvojice snajprů ze zápasu z Křimicemi - Venca a Patrik. Do zálohy se po měsíční pauze zaviněné pracovními povinnostmi postavil Danny a Pytlos se stáhnul na předstopera, kde sezonu začínal. Soupiska tak byla zcela plná a všechna místa pro střídající hráče byla vypsána. I Druztovští dorazili v silné sestavě a v plném počtu. Jedinou chybičkou tak byla nefunkčnost systému elektronických zápisů FAČRu, jehož server stále hlásil nedostupnost. Ke slovu tak přišel starý dobrý papírový zápis a mohlo se jít na věc.

Již tradičně jsme se první šance dočkali velmi brzy. Ve třetí minutě nasměřoval Danny krásnou přihrávku na Patrika, který postupoval sám na golmana, ale jeho rána z hranice velkého vápna trefila sloup elektrického vedení za bránou. Po zápase Patrik přiznal, že mu balon na tvrdém terénu těsně před ranou poskočil a trefil jej úplně jinak, než zamýšlel. V páté minutě se dostali po našem autu ke střele i hosté. Střela také branku minula. Mezi tyče již mířila další střela hostí v 7. minutě, se kterou si Vondrys poradil. Odpověď si vzal na starost Fury, jeho střela v 9.minutě ale neměla potřebnou razanci. Pak následoval delší čas hry, kdy se balon pohyboval převážně mezi vápny. Až ve 23. minutě se blýsknul Pavka centrem na Vencu, kterému ale střela nesedla. Hned z protiútoku se hosté řítili do brejku, který musel za cenu žluté karty zastavit na půlce Danny. Po centru z následného trestňáku musel zasahovat Vondrys, který s jistotou balon lapil. Další šanci hostům nabídnul Kuba, který poslal balon na střed, ale naštěstí hosté mířili vedle. První Houdyho trestňák ve 33.minutě byl po faulu na Furyho slabý a hostující golman neměl problém, o tři minuty později pálil Patrik také z trestňáku nad bránu. Zbytek půle se již dohrál bez výraznějších šancí na obou stranách. O půli zkusili sudí rozchodit systém elektronických zápisů, byla to ale marná práce. Nic prostě nefungovalo. Hosté o půli vystřídali, Dan sáhnul také k výměně Dannyho za oslavence Bihyho. Danny nebyl po zápasové odmlce úplně ve své kůži a Bihy se ve druhé půli ukázal jako ten den lépe naladěný.

Hned ve 49.minutě se do balonu opřel Fury a trefil těsně vedle. V šanci se pak ocitl Patrik, ale balon netrefil. Po rohovém kopu hostí se dostal k rychlému kontru Karlos, dal rozběhnutému Patrikovi, jehož prudký přízemní centr jen těsně minul nabíhající Venca. Akce to ale byla parádní. V 57.minutě Pišta centr z dalšího trestňáku přetáhnul, za chvíli se v další příležitosti ocitl opět Patrik, ale volil velmi náročnou střelu z první a přestřelil. V 63. minutě byl v otočce kolem obránce faulován Fury. Míč si na rohu velkého vápna na svoji levačku nachystal Houdy a stejně jako na úterním tréninku trefil perfektně. Krásně přestřelil zeď a trefil vzdálenější vingl Druztovské branky - parádní trefa a vedení 1:0!!! Hosté se ale k odpovědi dostali velmi brzy. V 65.minutě z rohového kopu přelobovali Vondryse, na čáře však zasáhnul Kuba - další rozhodující okamžik zápasu. Hned o minutu později byl Patrikův trestňák sražen na rohový kop na naší straně. V 70.minutě s chutí hrající JB7 krásně odcentroval a do balonu se položil Patrik, jehož hlavička skončila těsně vedle. Pak se připomněli hosté a opět přidali na obrátkách. Střela šla také těsně mimo naši bránu a po Furyho záchranné brzdě kopali hosté takový zkrácený rohový kop. Z protiútoku byl naopak faulován Bihy, ale golman střelu kryl. Další příležitost zpečetit výhru měl Ondra Pytlík po dalším rohovém kopu. Jeho perfektní ránu ale ještě perfektnějším zákrokem golman vyškrábnul na další rohový kop. Při zákroku ale došel nějaké blíže nespecifiíkované újmy a musel se chvíli vzpamatovávat. Zápas ale nakonec dochytal a to v opravdu dobré formě, kterou prokázal po drsném faulu na Patrika, když následný Furyho trestňák vyrazil. V úplném závěru jsme zkušeně drželi balon a i rohový kop jsme rozehráli jen nakrátko a balon v koutě hřiště již do konce zápasu udrželi.

Obrovská radost z vydřeného ale zaslouženého vítězství byla patrná ve tvářích všech Hradišťských i mezi diváky na zaplněné tribuně. Následná Bihyho oslava jeho kulatin byla o to radostnější, krkovice lahodnější a pivíčko klouzalo do hrdel všech velmi lehce. Na hřišti nás teď čeká jednotýdenní pauza, po které budou následovat tři poslední zápasy sezony. Ty musíme zvládnout bez ztráty bodíku, aby výhra nad Druztovou měla pro nás vůbec v konečném účtování ten správný význam. Je nutné k těmto zápasům přistoupit s nemenším zaujetím a zodpovědností, než k zápasu s mančaftem z čelních příček tabulky. Chotíkov, Spoje a Prazdroj rozhodně nesmíme podcenit a musíme se důlkadně připravit. V tomto kole zvítězili všichni naši budoucí soupeři. Jak je vidět z výsledku v Plzenci, zejména Prazdroj chytil na závěr sezony skvělou formu.

Střelec Tornáda: Ondřej Houdek