Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2015-2016

HRADIŠTĚ - CHOTÍKOV "B"

publikováno 05.06.2016

jednoznačná výhra, spousta branek a Bejkova úspěšná premiéra v mistrovském zápase

VÁCLAV KRLIŠ     PATRIK KOČÍ

( 56´FILIP ŠPERL )     ( 69´MARTIN BEZDĚK )

Zatím, co minulý zápas byl na branky skoupý, prospěla patrně našim snajprům týdenní zápasová pauza a správně se na soupeře z Chotíkova nabudili. Na zápas nebyl k dispozici Vondrys, což bylo avizováno dlouho předem a tak se po výborných výkonech v trénincích postavil do brány ke svému mistrovskému debutu Bejk. Jinak sestava byla totožná s tou vítěznou ze zápasu s Druztovou a to včetně přítomnosti Bihyho ve středu zálohy. Na lávce tak jistili základní sestavu Danny, Bezďa, Filip, Česi a s vousem v barvě dresu Tornáda i bazénový výkopový pracovník Vali. Na zápas bohužel nedorazil pomezní Karel, a ani soupeř neměl k dispozici nikoho, kdo by zápas odmával. Na lajny se tak postavil Roman a Tomáš, Dan zůstal na lavičce, aby mohl zápas správně koučovat.

Chotíkov si v deseti lidech určil, že první půli bude hrát z kopce a doufal, že jedenáctý hráč do druhého poločasu dorazí. Nedorazil. Dlouhodobě nám hra proti oslabenému soupeři nesvědčí, ale tentokrát kluci k zápasu přistoupili opravdu svědomitě a zápas tak dopadl tak, jak jsme potřebovali. Od začátku jsme byli aktivnější a již ve třetí minutě vyslal Patrik na zteč Vencu, který sice neproměnil, ale Pavka máč do sítě dorazil. Sice jsme se chviklu obávali, zda se do kopce balon do brány dokutálí, ale rána to byla taková, že se balon opravdu zastavil až těsně za lajnou - 1:0. Další aktivita nám vynesla několik rohových kopů, ze kterých nezahřmělo. Ale Houdyho průnik po krásném uvolnění od Dandýse v 10.minutě vedený po křídle zakončený centrem na Patrika byl jako z fotbalové čítanky - 2:0. Pak se ke slovu dostali také hosté a Bejk si připsal své první ostré zákroky za Tornádo. Krásně vytáhnul na roh nebezpečnou střelu a to mu do dalšího průběhu dodalo jistotu. Vašek pak v jasné šanci neuspěl, stejně tak lékař Houdy svojí šanci skóre nenavýšil. Ve 25. minutě musel Dan ze hřiště stáhnout Žendu, kterého trápila zemská nemoc. Po předchozí pobytu ve vzduchu se nějak nemohl srovnat s pobytem na pevné zemi a jeho žaludek stávkoval. Na plac tak šel oranžovousý taťka šmoula Vali. Po necelé půlhodině hry se opětovně prosadil Patrik, i když v oficiálním zápisu je jeho branka vedena jako vlastní gól hostujícího brankaže, který byl posledním, kdo se míče před jeho cestou do brány dotknul - 3:0. No, s tím se budou muste naši statistici nějak popasovat. Tato fáze zápasu byla velmi akční - Bejk parádně vytáhnul hlavičku směřijící do naší brány, z protiútoku v další šanci selhal Vašek. Ve 36. minutě jsme však jásali počtvrté. Vali poslal balon Pavkovi, tomu se podařil pěkný centr a Houdy se nemýlil - 4:0. Poločas tak skončil jednoznačným vedením a i hra byla pod naší kontrolou, i když jsme několikrát nechali vyniknout Bejka, který si zápas evidentně užíval.

O půli stáhnul Dan Pavku, na hřiště šel Danny do středu zálohy a na její kraj se posunul Bihy. Pokud hosté chtěli do druhé půle se zápasem něco udělat, nesměli by při vlastní rozehrávce mezi stopery zaváhat, nechat se Patrikem obrat o míč a Houdy se podruhé zapsal mezi úspěšné střelce hned ve 46.minutě - 5:0. Čestný úspěch zaznamenali Chotíkovští o tři minuty později, když po trestňáku ze strany neuhlídala ani dvojice našich hráčů hlavičkujícího soupeře a Bejk ani s maximální snahou na míč nedosáhnul - 5:1. Nepadnout ta branka do naší sítě, řekl bych, že to byl pěkný fotbalový moment. Naštěstí jakékoli choutky na případný zvrat zahnal hned v 50.minutě Venca, který dorazil další Houdyho vydařenou střelu - 6:1. Za dalších 5 minut vhodil Vali svůj tradiční dlouhý aut, míč si ve vápně soupeře zpracoval osamocený Fury a z druhého doteku nedal hostům šanci - 7:1. V následující minutě přišel další kiks stopera Chotíkova a Vašek dal náš sedmý gól. Franta Dobrý ale svoji chybu napravil hlasitým dožadováním se odpískání ofsidu, který nakonec "měkký" sudí odpískal i když Roman na lajně byl zcela odlišného názoru. Furyho trestňák v 58.minutě si ještě dlouho bude pamatovat hráč ze zdi, kterého trefila prudká rána a sudí hru přerušil. Vrácení balonu ve Frantově podání znamenalo další míč v zahradě - no coment..... Těmito malými provokacemi jsme se ale nenechali rozhodit a po Filipově průniku a perfektní zpětné přihrávce vsítil další branku Patrik - 8:1. Za pár minut se situace opakovala, pouze složení bylo odlišné - Fury vyslal Bihyho, ten zpětnou přihrávkou našel Filipa, ten ale trefil v jasné šanci jen golmana hostí. V 68.minutě si na dlouhý balon nabíhal hostující útočník, Bejk si věřil, křknul, vyběhnul, netrefil ( balon ) a trefil ( hráče ). Byl to ukázkový penaltový zákrok, který ale nelze vůbec Petrovi vyčítat. Herní praxí rozhodně získá zkušenosti a lepší odhad. K tomu, aby trefil míč chyběl opravdu jen kousek, útočníka ale skolil naprosto dokonale. Ten se pak dlouho zvedal a jeho povalování po trávě rozhodně nebylo taktickým prvkem. Se správně nařízenou penaltou si Franta Dobrý dokázal poradit ač se Bejk snažil sebevíc - 8:2. Další Filipova individuální akce skončila na zadní tyči, kde nabíhal Dandýs, který šanci zhodil. Odměny za solidní výkon se Filip dočkal v 77. minutě, když po Dannyho střele dorážel Fury a Filip pro jistotu i tuto dorážku dorazil - 9:2. Patrně ze strachu před platbou rundy za desátý gól v soupeřově brance se již žádná další akce nezdařila gólově zakončit a tak stav 9:2 byl konečným skóre jednoznačně probíhajícího zápasu. Zpráva o vítězství letěla bezprostředně poté jak do Maďarských termálních koupelí v Györu do  oblaků modrého kouře zplodin směsi benzínu a oleje za Laďasem, tak k Vondysovi, kterého v naší bráně opravdu velmi slušně zastoupil Bejk.

Následovalo krátké pozápasové hodnocení se sponzorským pivíčkem a klobáskou na Plovárně, kam pohříchu nedorazili zdaleka všichni. Teď už nás čekají poslední dva mistráky, které když výsledkově zvládneme, čeká na nás druhé místo v konečném účtování. Na co to nakonec bude stačit ( postup, baráž??? ) se uvidí až po skončení sezony. Bohužel naše soutěž je v tomto závislá na výsledcích vyšších soutěží a nědá se tak s jistotou říci, na co naše umístění bude na koci sezony stačit. My se ale musíme především soustředit na zvlůádnutí náročného příštího zápasu na hřišti v poslední době velmi slušně hrajících Spojů, které jsou pouze o jedno místo za námi v průběžné tabulce. V neděli tak nezbývá, než zase naplno bodovat.

Výsledky tohoto kola jsou jednoznačné pro všechny papírové favority. Druztová nedala "Vodníkům" šanci, Plzenec nedovolil dotáhnout nadějně rozehraný zápas Touškovu a zajistil si tak z předstihem vítězství v soutěži, Prazdroj nakonec udolal Letnou a za malé překvapení tak lze brát snad jen porážku našeho příštího soupeře ze Spojů na hřišti Křimic, i když ty jsou celkem nevyzpatatelné a hlavně v domácím prostředí dost silné. Takže to zase takové překvapení být ani nemusí.

střelci Tornáda:

Pavel Rom, Patrik Kočí 3, Ondřej Houdek 2, Václav Krliš, Martin Furár, Filip Šperl

special thanks: všem, co velmi pečlivě a čitelně zapsali do notýsku poznámky k tomuto zápasu :-).