JAKUB ŽENÍŠEK         ONDŘEJ PYTLÍK          KAREL DENDIS

PAVEL ROM    JAN BIHARY   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

VÁCLAV KRLIŠ                             PATRIK KOČÍ

( 86´FILIP ŠPERL )

Druztová v sobotu jasně zvítězila ve svém posledním zápase sezony nad Chotíkovem 8:3 a tak nám nezbývá, než obě závěrečná střetnutí výsledkově zvládnout bez bodové ztráty. Po kvalitním výkonu v domácím zápase s Chotíkovem nás čekal náročný zápas na Spojích, kterým se v závěru sezony docela daří. Ale to nám taky!

Do brány se vrátil Vondrys, Petr se připravil do hry. Na lávce ještě jistili základní sestavu Vali, Filip a stále ještě nedoléčený Maken. Na zápas nedorazil ( po omluvě ) Danny, který měl nějaký zájem v Krušných horách a krušno bylo i chvílemi nám. Ale nakonec zápas dopadnul tak, jak jsme si přáli a máme velkou radost, že jsme si to dokázali sami takto uhrát a Druztové na její včerejší úspěch odpovědět tím nejlepším způsobem.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Využívali jsme velikost hřiště, rychlost našich útočníků a také fakt, že plac byl dešťíkem krásně pokropený a míč měl příjemný skluz pro hráče, pro golmany pak mohla být kluzká tráva a míč problematické. Hned ve druhé minutě vyzkoušel domácího brankaře Patrik. Po následném rohu pálil Karlos a střela byla ztrečována na další roh. V 8. minutě se ve své první šanci ocitl Venca, ale po ideálním Furyho uvolnění trefil jenom domácího golmana. Spoje poprvé zahrozili ve 13.minutě, když musel Jenda likvidovat nebezpečnou tečovanou střelu. Další příležitost jsme měli v 18.minutě, ale pohříchu jsme nadějnou akci ani nezakončili a zbytečnou kombinací o balon přišli. Na hřišti se trošku přiostřilo, což odnesl Houdy žlutou kartou po skluzu na půlce hřiště. Ve 24. minutě zahrávali domácí další rohový kop, který jsme v pohodě ubránili a z následného brejku poslal krásnou kolmici Bihy na Patrika a ten procedil balon přes golmana - 0:1. Prakticky hned po rozehrání přišli domácí o míč, Patrik jej posunul Vencovi a ten stejně, jako Patrik před chvílí, propálil míč do sítě podruhé - 0:2. Vydařenou část hry z naší strany zakončil trestňákem Houdy. Brankař ale svoje zaváhání při našich brankách odčinil a my kopali jen další roh, ze kterého ale nic nebylo. Naopak po půlhodině hry domácí z pravé strany nacentrovali do vápna, Pavka tam zbyl na hráče o hlavu většího sám a ten se k hlavičce dostal a Vondrysovi nedal šanci - 1:2. Rychlé snížení nalilo domácím sílu. Tu předvedel domácí stoper ve 35. minutě, když sundal unikajícího Vencu, i když už měl na svém kontě žlutou kartu. Sudí se ale velmi slušně řečeno neodvážil a hráči druhou žlutou kartu neudělil, i když za tento zákrok mohla být klidně i červená rovnou. Na to domácí o pár minut později reagovali střídáním a svého hráče raději sami stáhli ze hry. To již ale byl stav 2:2, protože na druhé straně sáhnul ve vápně do pohybu hráče Pavka. Tentokrát sudí dostatek odvahy nalezl a domácí kopali penaltu, kterou s přehledem proměnili. Půle tak skončila i přes převahu našich šancí nerozhodně a Dan šel do šatny trošku zklidnit horké hlavy našich hráčů. Byli jsme lepší na šance, bohužel jejich proměňování je i nadále naší velkou bolestí.

Hned v první minutě druhé půle se do míče opřel Pytlos. Golmanem pouze vyražený balon ale Pavka do brány uklidit nestačil a brankař jej měl ve své moci. Svědky záblesku fotbalové geniality jsme byli ve 48.minutě, když Bihy prošel od půlky přes několik domácích hráčů. V zakončení bohužel trefil jen vytrčenou ruku ležícího golmna. Domácí kontrovali nebezpečným protiútokem a Vondrys musel krýt opakovanou střelu. Vše zvládnul s přehledem. V 50. minutě domácí předvedli fair play gesto, když přiznali teč a místo odkopu od brány jsme my zahrávali roh. V 52.minutě se k trestňáku z 16ti metrů postavil Houdy, ale o zeď šel míč nad. Domácí chvílemi nestíhali naše rychlíky a žluté krty na jejich účtě přibývavaly. Naštrěstí pro ně vždy jen po jedné u každého chlapa. Další roh jsme kopali v 58. minutě. K obranou odvrácenému míči se na naší levé straně dostal Patrik, který poslal do vápna ostý míč, Fury se zavěsil do vzduchu a jeho hlavička byla ligová - 2:3. Přesně za deset minut byla k vidění asi nejhezčí akce dne. Kombinačně jsme zezadu vyvezli balon, Houdy z křídla vyslal nadýchaným balonem Patrika samotného na bránu a Patrik přeloboval vybíhajícího golmana nádherným dloubáčkem - 2:4. Opětovně získané vedení o dvě branky jsme už chtěli minimálně udržet ale domácí se nevzdávali. Byli i nadále velmi důrazní a sudí měl dost práce s uklidňováním emocí, které musel na hřišti krotit. Jeden ze soubojů odnesk Karlos rozseknutým rtem. Dostal ale tampon vytvořený z obvazu a zápas dohrál. Ještě jsem měli pár šancí, ale střely šly mimo bránu ( Fury, Houdy, Patrik ). Když už jsme se dostali Vencou do jasné šance, snažil se ji náš útočník ještě vyšperkovat přihrávkou místo jasného navýšení skóre. Filip se ještě na posledních pár minut podíval na hřiště a u lajny  krásně povodil soupeře a i důrazem míč podržel.

Zápas tak dospěl k našemu vydřenému, ale zaslouženému vítězství. Domácí prokázali velmi dobrou jarní formu, kterou mají především v domácích zápasech. Nás teď čeká úterní trénink a pak už poslední mistrovský zápas sezony s na jaře výborným Prazdrojem. Na tenhle zápas se musíme všichni pořádně připravit a na hřišti odevzdat maximum pro úspěch celého mančaftu v celé sezoně.

střelci Tornáda: Patrik Kočí 2, Václav Krliš, Martin Furár