výhra v poslední zápase sezony nám zajistila druhou příčku!!!

PAVEL ROM    JAN BIHARY   MARTIN FURÁR     ONDŘEJ HOUDEK

( 53´DANIEL VÁVRA )

VÁCLAV KRLIŠ                             PATRIK KOČÍ

( 80´FILIP ŠPERL )

Jako posledního soupeře nám los soutěže přisoudil Prazdroj, který jarní část hrál ve velké formě. Předchozí výsledky jasně určily, že pokud zvítězíme, obsadíme v soutěži druhou pozici, která letos znamená přímý postup do přeboru. To ale Dan takticky v kabině tak trošku zatajil, aby kluci nebyli příliš svázáni důležitostí mače. Na zápas dorazili všichni, chyběl pouze dovolenkující Pišta. Do sestavy se tak na předstopera dostal Bezďa, Pytlos se posunul na post stopera a jinak byla sestava z posledních zápasů obvyklá.

Zápas se soupeřem budícím svými výsledky respekt jsme začali aktivně. Houdyho střela byla ve třetí minutě zblokována na rohový kop, po kterém hlavičkoval Venca vedle. Bihy pak vystřelil jen slabě a na druhé straně se v 7. minutě z trestňáku ukázal Kuba Lev. Vondrys s jistotou chytil. V 9. minutě dal na vlastní polovině Bezďa balon Dandýsovi. Ten neatakován postoupil až někam do vzdálenosti 20ti metrů od soupeřovy brány a jelikož stále nikdo pořádně nešel s Karlem do souboje, opřel se do balonu a jeho střela skončila přesně v šibenici soupeřovy brány - 1:0. Rychlé vedení nás mělo uklidnit, ale ukázalo se, že klidu bylo až příliš. Ve 12.minutě si balon od svého golmana vzal hostující stoper. Prošel přes celé hřiště a po narážečce si při znaze přihrávku zblokvat srazil míč do brány Bihy - 1:1. Naštěstí nám vyrovnávací gól nevzal aktivitu a na hřišti jsme byli jednoznačně lepší. Hosté se pokoušeli prosadit nákopy na Kubu Lva, kterého ale perfektně hlídal Bezďa. My naopak kombinovali po zemi a to se ukazovalo jako rozhodně účelnější. Měli jsme spoustu rohů, střel a slušných šancí. Bohužel většina končila mimo bránu, případně byly střely spíše slabší a brankař je někdy i s problémy likvidoval. Až přišla 32. minuta, kdy Dandýs opět zatáhnul balon až k vápnu soupeře, přihrál Pavkovi, který dal proti noze Furymu a jeho rána vyhnala pavouky zdruhé šibenice spodní brány - 2:1. Fury byl evidentně při chuti a o chvíli později pálil opět. Bohužel již ne tak povedeně, jako v prvním případě a skóre se neměnilo. A neměnilo se ani po další akci, kdy se balon dostal do brány, ale hostující nádražák mával praporkem tak vehementně, že se sudí nechal přesvědčit, že Venca dal gól z ofsidu. Byl to zjevný nesmysl, ale s tím nic nenaděláme. Kluci se naštěstí nenechali příliš rozhodit. O dvě minutky později nedali šanci ani hostujícímu golmanovi, ani pomeznímu, když po dalším skvělém vítězném souboji Bezdi s Kubou dal Venca Patrikovi, který si míč ještě posunul a s jistotou prudkou ranou zavýšil naše vedení - 3:1. Do půle ještě stál za zmínku další rohový kop, ketrý zahrál Houdy tak, že proletěl těsně před bránou, ale nikdo jej nedokázal do brány tečovat. Výsledek poločasu byl tak 3:1 a musíme říct, že naprosto zaslouženě.

Dan o půli hlavně klidnil všechny hráče, aby nepodléhali stále častějším nepříliš sportovním provokacím. Ty přicházely zejména z lavičky soupeře směrem ke Karlosovi. Naštěstí druhou půli odehrál na druhé straně hřiště a hosté se ( patrně i po domluvě od sudího ) zklidnili. A byl to právě Dandýs, který hned v první minutě druhé půle opětovně zkoušel štěstí vydařenou ranou, která byla zblokována k Patrikovi. Ten posunul do křídla na nabíhajícího Houdyho, který vzorově nacentoval a Pavka před bránou nezaváhal - 4:1. Hosté se ještě pokusili rychle odpovědět trestným kopem, který ale Vondrys s jistotou kryl. Naopak my jsme se krásnými kombinacemi dostávali do dalších šancí a zaplněná tribna měla neustále příležitost k potlesku. Ten zesílil v 51. minutě, když Patrik přesným centrem nalezl Vencu, ten si balon zpracoval a s klidem navýšil naše vedení - 5:1. Dan pak dal Houdymu další čas na studium a na hřiště šel místo něj Danny a po chvíli vystřídal Kubu Vali. Tomu prakticky hned po příchodu na hřiště písknul sudí faul na hranici vápna, který si hosté vykřičeli a udělil mu žlutou kartu. Po dlouhém stavění zdi, jejím prodlužování hostujícími hráči a z toho vyplývajícím strkanicím vypálil hostující hráč přesně a tvrdě. Vondrys přes dav lidí nic neviděl a nestačil tak zasáhnout - 5:2. V 62. minutě v další naší šanci Vašek místo střely opět nahrával a nic z toho nebylo. V 70.minutě zcela selhal v zakončení Pavka, který nedokázal do odkryté brány dorazit míč odražený od tyče a poslal jej úplně mimo areál. O čtyři minuty později vyslal Vali krásnou kolmici na Vencu. Ten šel sám na bránu, udělal kličku i golmanovi a jelikož nebyl nablízku nikdo, komu by přihrál, nezbylo mu nic jiného, než dát svůj druhý gól v zápase - 6:2. V 79.minutě vybojoval ve středu hřiště Danny balon, vyslal do křídla Patrika, jehož podařený centr proměnil oslavenec Venca v čistý hattrick - 7:2. To stačilo a na hřiště šel místo Vaška Filip a za chvilku ještě místo výborně hrajícího Bezdi Standa. Zápas se pak už jen v klidu dohrál, hosté již nebyli v zakončení nebezpeční a my si v klidu  vysokou výhru pohlídali.

Po příchodu do šatny jsme si pěkně vítězně zakřičeli a Ladísek mančaftu prozradil sladké tajemství, že od příští sezony se budeme potýkat s o poznání silnějšími soupeři v přeboru! Postup jsem pak šli zapít do salonku, kde bylo nachystáno tekuté občerstvení, které zajistili Ladísek s Vaškem a jídlo, jako sponzorskou pozornost od "Plovárny", David. Tímto moc děkujeme, bylo to fakt super! Potěšilo, že na zápas a následnou dokopnou dorazil i zraněný Bery, přišli i Dan Červený a Mára Drahoňovský. Bohužel z legend přišel své bývalé ovečky podpořit jen Polda a na zápas dorazil po dlouhé době Honza Motlík. Dan a Laďas poděkovali mančaftu za celoroční skvělou práci na dalším zlepšení Hradišťského fotbalu. Vali pak provedl prezentaci všech možných statistik, které pečlivě připravil a hned po zápase ještě odběhl domů doplnit o nové skutečnosti z posledního zápasu. Tabulky později najdete v sekci "aktuality" a každý se může podívat, jak se komu dařilo ve všech možných ohledech. Zábava pak  příjemně pokračovala a nakonec se většina mužstva ještě přesunula do víru velkoměsta. Zakončení úspěšné sezony bylo skutečně kvalitní. Dík patří všem, co se celou sezonu na fotbale v Hradišti podíleli a to v jakékoli roli.

střelci Tornáda: Václav Krliš 3, Karel Dendis, Martin Furár, Pavel Rom, Patrik Kočí

11 Plzeň-Letná "B" 20 5 0 15 37:73 13 3 1

Jen doufám, že skutečně platí, že o postavení v tabulce rozhoduje vzájemný zápas. Na IS FAČR je totiž zatím tabulka, kde je Druztová před námi.........